Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Удариха ме.Правилно ли постъпих, че пуснах говедото без акт?


Вие какво бихте направили?  

39 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Историята: Точно пред ЕТ правейки обратен завой за да стигна до тях, при пуснат десен мигач и спирайки мнооого отдалеч, бях ударен отзад от бус. Повредата се свежда само до задната броня, която е надрана и съвсем леко подгъната - няма нужда от смяна а само от боя (евентуално кит).

 

Развитието: Говедото спря и дойде (поне не избяга) да уточним какво правим. Тръгнах да звъня на КАТ но не вдигнаха (ах, защо ли). При ровене в документите си установих, че нямам двустранен протокол (което веднага ще бъде коригирано). Оказа се и че нямам и телефона на застрахователя да питам какво да правя (ясно беше, че КАТ няма да дойде!). Дефакто бях в безумната ситуация да загубя няколко часа в чакане на КАТ...

 

Решението: Огледах щетата и прецених, че минава за ударена на паркинг (при буса беше тежко - броня, фар и мигач). Бях бесен и му теглих една дългосвиреща на говедото и му казах да се разкарва докато не съм размислил.

 

Въпроса: Правилно ли постъпих? Вие как бихте постъпили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен правилно си постъпил.

И аз имах подобен инцидент. 2 дни преди да тръгнем за Докси един келеш с Жига на плазен паркинг (само аз бях спрял) при маневра назад ме удари със заден буфер до номера. Имаше само една драскотина.(аз бях на 50м от колата,когато се случи). Застрахователите щяха да поемат всичко,но оставаха 2 дни до Докси и реших да си я направя сам. Олекнах със 100лева-но на Докси бях лимка :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щях да изчакам кат защото като нямям протокол от кат "умниците" от дзи започват да умуват на глас,ама защо съм нямал протокол ама така могло аз нарочно да съм си потрошил колата или да съм аз виновен и другия щял да си потърси парите итн на човек му идва да smile150 за пикливете пари от каското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги чакам КАТ, независимо кои е виновен, а така като му натряскат АКТа ще се замисли за следващия път да блее ли или да си гледа пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За такава щета,кат нямаше да дойдат !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от де да го зема тоз протокол бе

 

От който и да е офис на застрахователната ти компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е 2 пъти да ги пускам без акт, но кат си чакам да си направят техните протоколи. И двата пъти КАТ предупредиха виновния че вече е регистрирано ПТП и ако не садейства за оправяне на застраховките ТЕ ЩЕ ГО ТЪРСЯТ.

Отностно малките щети не мисля че има значение. Идват когато могат, но идват. И в двата случая щетите по моите автомобили бяха малки но болезнени и следват големи разправии. Но си мисля че трети път нямада пусна без акт. Писна ми от нахакани гменчета дето карат като говеда, гонят се, секат пътя на стоп линията на сфетофара или всякакви подобни идиотии, така наречените "малки победи" дето ги правят много велики и се НАДЪРВЯТ от кеф. Извинете ме израза но полудявам като се сетя как сам си купил колата и си я пазя, а накрая излиза че почти няма значение ти колко безопасно караш като 100-на хашлаци, пез това време, се чудат как и каде да се изявяват.Най гадното е че последния път като ме засече един Golf 4, говедото беше по вазрастен но явно с не изживяно детство. Мали вдигнах си пак нервите с тоя пост.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен така вчера ме одраска един наглец с Мерцедес. Тръгвам да си правя маневра от място с пуснат ляв мигач, виждам го въпросния с Мерцедеса, че една кола зад мен тръгва, аз се изравнявам със спрялото такси пред мен, виждам го въпросния че тръгва и мен да заобикаля, и че ще ми сече пътя, бия спирачки и оня със задната си врата, при правенето на маневрата да се прибере пред мен в дясно, ми одира предната броня. Слиза и ми казва - "Ти огледала нямаш ли?", а аз му отговорих - "Ти мигачи имаш ли?"

Пита - "Какво ще правим, ще викаме ли КАТ?" Аз му отговорих - "Имам протоколи. Давай да попълваме" и след кратък размисъл от негова страна, каза - "Аре, то това с едно пастиране ще се оправи" и си тръгнахме по живо по здраво.

Щета почти нямам, само лека драскотинка по лака на предната броня.

Ако бяхме викнали КАТ, щяха да ни се изсмеят, за каква глупост ги заминаваме smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Развитието: Говедото спря и дойде...Бях бесен и му теглих една дългосвиреща на говедото...

Ей в това се състои част от проблема по пътищата... Обиждаме се, гоним се, доказваме се и т.н. Наричаш някого говедо без дори да го познаваш. А не си даваш сметка, че и ти не си безгрешен. Само не казвай, че не ти се е случвало да се разсееш неволно, без да искаш да засечеш някой, че си бил доволен че другия водач е реагирал навреме и не те е чукнал заради твоя грешка... Ако нито едно от изброените не ти се е случвало значи малко километри имаш зад гърба си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажа по въпроса.Когато става въпрос за дребни ожулвания никога не виках КАТ,до един прекрасен ден в който една кака не реши да се отърка в мен с нейният Опел Кадет.И така слизаме от автомобилите,оглеждаме ги и установяваме че щети почти няма,питах я дали да викаме КАТ,а тя отговори че няма проблем и се разделихме.От тук обаче започна моето ходене по мъките,защото каката веднага отишла в КАТ и подала жалба че моя милост я удря и бяга от ПТП-то,заради което получавам акта си по пощата,а наказанието от него беше-един месец без книжка и 300лв. глоба.За мое голямо щастие,всичко прикл. в моя полза след оспорване на акта в съдът,но нервите и парите които хвърлих за адвокат няма кой да ми ги върне.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебахти долната кучка . После е заслужавала да я намериш и да я е**ш в г**ъ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбереш защо мъдри хора са казали- НА жена да нямаш вяра! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята: Точно пред ЕТ правейки обратен завой за да стигна до тях, при пуснат десен мигач и спирайки мнооого отдалеч, бях ударен отзад от бус. Повредата се свежда само до задната броня, която е надрана и съвсем леко подгъната - няма нужда от смяна а само от боя (евентуално кит).

 

Развитието: Говедото спря и дойде (поне не избяга) да уточним какво правим. Тръгнах да звъня на КАТ но не вдигнаха (ах, защо ли). При ровене в документите си установих, че нямам двустранен протокол (което веднага ще бъде коригирано). Оказа се и че нямам и телефона на застрахователя да питам какво да правя (ясно беше, че КАТ няма да дойде!). Дефакто бях в безумната ситуация да загубя няколко часа в чакане на КАТ...

 

Решението: Огледах щетата и прецених, че минава за ударена на паркинг (при буса беше тежко - броня, фар и мигач). Бях бесен и му теглих една дългосвиреща на говедото и му казах да се разкарва докато не съм размислил.

 

Въпроса: Правилно ли постъпих? Вие как бихте постъпили?

 

 

Нещо ни пързаляш"колега"........... smile011

 

1.Нямаш двустранен протокол!

2.Нямаш тел.на застрахователя!!

3.КАТ не ти вдига(има 112)!!!

4.Удря те бус ,при него яко щети,при теб,почти нищо!!!!

5.За кое ЕТ става въпрос,дето си правил обратен завои с десен мигач?

 

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5.За кое ЕТ става въпрос,дето си правил обратен завои с десен мигач?

 

smile175

 

:smt017 Нещо ми се вижда "шано" историята и на мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.