Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чука при тръгване


Recommended Posts

Колеги,от известно време като тръгвам и нещо изчуква отпред.Колата ми е Фелиция '96 1.3 моноинжекция.Преди две седмици смених амортисьорите-няма промяна.Прегледаха ми гърнетата-и те са за смяна ,но не са разкачени някъде.Преди имах подобен проблем -пак при тръгване изчукваше-оказа се че се беше разкачила ламарината под двигателя и предната броня и се удряше.Погледнах и нея ,но не е и това.Чукването не е всеки път,но е силно като удар на метал в метал и за сега е само при тръгване.Помогнете ако можете.Предварително благодаря! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако чука ОТПРЕД, няма начин да са гърнетата, които се намират ОТЗАД... ;)

Ламарината под двигателя е добро предположение - и аз се лъгах доста време така - чуках я, префасонирах я, докато спря да се опира където и да е било. Проблемът при мен беше същото чукане, но в завой наляво (обратната ми кола по обясними причини си беше харесала точно тази посока, за да ЧУКА :lol: )

сега сериозно - при мен проблемът се оказа изместена леко конзола откъм тампона на водната помпа. Тя е на 3 болта и има малко възможност да се движи наляво-надясно... е, не беше добре центрирана спрямо самата водна помпа и чукаше при завой. При теб чука при потегляне, значи нещо се размества при преместване на двигателя спрямо купето напред. Бих те посъветвал да си видиш долния тампон дали не е дал фира. Провери и другите два тампона - от дясно на мотора (при отворен капак) и отляво - на водната помпа. Това са трите точки, на които се крепи моторът ти към купето и ако чукането ти е отпред, не виждам къде другаде може да ти е проблемът (при изправни амортисьори и добре закрепена двуцевка!!)

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще прегледам тампоните,надявам се само наистина да имам успех и да разбера дали е от това,защото съм малко лаик :D Ако ли пък не може на някоя сбирка да намина за консултация.Още веднъж благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,и аз го имам този проблем с чукането при потегляне.чува се само при по рязко трагване иначе при плавно не се чува.сменил сам долня тампон,горня квдратен сащо,и няма промяна.наистина ще сам благодарен ако някои ми даде отгвор и на мен и на "Taz".Ще кажете ли каква е тази ламарина и каде точно се намира,защото нея не сам проверил. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да е вътрешно каре,или по-вероятно рязкото пускане на съединителя да чука лагера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е вътрешно каре проверил сам го.възможно ли е да има някой лагер прецакан или луфтовете да са прекалено големи.много ме дразни това чукане.ако някои има идеи да сподели.благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната ламаринка се намира под масления филтур.Отпред е прикрепена към предната броня с винтове, а отстрани е захваната към левия калник пак с винтове, и отзад е хваната към една пластина,която е свързана с двигателя.При мен точно там беше проблема-ламарината е хваната към тази пластина с болт , който беше изпаднал.При рязко тръгване пластината удряше ламарината доста силно-решението беше нов болт и и шайби за уплътняване.Но това беше миналия път,а сега болта си беше на място и като я бутах с ръка ламарината не се местеше,обаче :lol: недоглеждане- беше се разхлабил същия болт съвсем малко -колкото пак ламарината и пластината да се удрят от преместването на двигатея,поозорих се докато разбера най-накрая ,ще проблема е почти същия ,но вече мисля ,че е решен \:D/ Пожелавам успех на колегата pich-bs!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз май нямам такава ламарина.колата ми е флиця 1.3МРI 99 година.но е възможно и да е свалена от предния собственик.колата съм купил преди 3 месеца.все пак благодаря за инфото.ще оглеждам още дано се появи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.