Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не се отваря задната врата.О1


Mithrandir

Recommended Posts

проблема не е там а долу има една платка при мен проблема маи че е от там цяал ден с това се эанимаваме ](*,)

 

Здрасти Радо. Не разбрах къде не е проблема. Къде долу има една платка? Ти справи ли се с проблема?

 

 

 

 

ами отключете първо

бръкнете ....,подайте ток....и т.н. все елементарни неща

Здрасти bega4kata. Ток на буксата за централното има. Като подаваш на ключалката директно пак не става. Как "елементарно" да отворя вратата питам аз(да напомня, задна дясна е, блокирала е в затворено заключено положение)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махни пластмасата около бутончето и дръпни с едни клещи....нямам такава кола пред себе си сега че да ти кажа...

пък в крайна сметка ще жертваш 1 тапет...в моргите е пълно

съжелявам че не мога да помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря эа снимките не е горе кадето си снимал а в долния краи черна кутия эахваната със скоба към метална кутия та там в черната е платката която може би съэдава проблема

аз търся няакой колега да пробвам неговата на моята кола за да сам сигурен и да си я купя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече се отключва и заключва smile035 оставих я на един маистор и за 20лв ми я оправи smile152

 

Радвам се за теб :)

Но дали подразбра какво точно се случило при майстора :roll:

 

P.S.: Тази кутийка за която ми писа по-горе я няма в моята задна врата със сигурност. Имам добър достъп до обема под кората и вътре със сигурност не виждам такова чудо. Твоят проблем да не би да е с предна врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баце как отпред аз да не сам луд smile091 изгубих цял ден за да я оправя и нищо не стана как ще пиша глупости [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баце как отпред аз да не сам луд smile091 изгубих цял ден за да я оправя и нищо не стана как ще пиша глупости [-X

 

Не съм казал че си луд, но нищо смислено не успях да прочета в трите поста които си пуснал. "Една платка, в една черна кутийка, хваната за метална кутийка с опашка, намираща се някъде там долу". Виждам че и на другите не им става ясно от твоите обяснения.

 

Ако мислиш, че ще успееш да обясниш какво ти отремонтираха и къде се намира това нещо ще е добре. Ако ли не, със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих бравата и не мога да разбера къде е проблема. Няколко пъти работи и по някое време отказва, вътре си трака механизма, а резето, на което е закачен бутона си стои неподвижно, освен това се е задействала и допълнителната защита против кражба (сещате се какво имам предвид) и не мога да го мръдна.

Ще я разглобявам, но я гледам малко странно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разследвах проблема и се оказа следното. Заключа ли с дистанционното вратата не се отключва нито от там, нито после от бутона от вътре на шофьорската врата. Резето влиза във втората позиция, където не може да сер отвори и от дръжката на вратата, т.е. бутона пада сам след като я пусна. В това време бравата си щрака постоянно, но резето и стои неподвижно, звука е някакъв не особено "изправен".

 

Интересно: Ако запаля двигателя след няколко причуквания с дистанционното звукът от ключалката става "бодър" и се отключва. След това от бутона вътре на шофоьрската врата се отключва и заключва без проблеми.

 

Проблема е:не ще да излезе от втората позиция.

Студени спойки не забелязах, даже са заляти с лак.

Не мога да си обясня дали проблема не е в модула за управление на централното заключване в таблото, тъй като и дясната врата започна да ми прави проблеми по едно и също време. Предполагам, че машинките се управляват по ток и нещо не му стига. Предполагам, че като запаля двигателя напрежението се покачва и затова успява да преодолее втората степен.

 

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А де? Сега изстъргах лака, презапоих и моторчето пак няма мощност да извади мехнаизма от втората степен. Вече взех да се побърквам от тези "инженерни" многомислици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали подлежи на разглобяване и ремонт? На дясната врата пък хептен отказа, даже и стон не се чува от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да заявя, че проблема е решен! :)

След като измерихме изходните напрежения се установи, че проблема най-вероятно е в моторите. Понеже нямаше какво да се губи, или ще става, или нова брава, реших да действам. Разкапсуловах едната брава, която въобще не се обаждаше. И станах свидетел на гледката от предпоследните две снимки от албума: http://ikonoma2002.snimka.bg/automobile ... oss.550168 Ротора на моторчето беше здраво почернял. Взех една сотна шкурка (направо водна беше) и го излъсках до блясък. Ооо, чудо - бравата заработи като нова. Четките са в перфектно състояние и имат много хляб, както се вижда на една от снимките.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред бат Сами. :)

ок

п.п.не -то беше ,за четките че не могат да се сменят....сега като прочетох разбрах ,че не е много ясно какво съм искал да кажа

ама гледам не съм те заблудил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 години по-късно...

Здравейте,

Използвам темата на колегата, понеже имам подобен проблем с Октавия 1, комби.

От известно време задна лява врата не се отключва. С големи усилия успях да сваля кората.

Взех друга брава и виждам как се отключва и кой механизъм се изполва, но тази на вратата бутайки го се връща и не отключва.

Дайте съвет как може да се отключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.11.2022 г. at 3:13, elkolev написа:

Здравейте,

Използвам темата на колегата, понеже имам подобен проблем с Октавия 1, комби.

От известно време задна лява врата не се отключва. С големи усилия успях да сваля кората.

Взех друга брава и виждам как се отключва и кой механизъм се изполва, но тази на вратата бутайки го се връща и не отключва.

Дайте съвет как може да се отключи.

Аз моята е отключих така.Почукваш с нещо самата брава и едновременно цъкам на дистанционното копчето за отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.