Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не се отваря задната врата.О1


Mithrandir

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Имам проблем със задна дясна врата. Тъй като не намерих подобен на моя проблем във формуа, пускам нова тема. Проблемът е следният: изведнъж задна дясна врата отказа да се отключва и не може да се отвори. Не се отключва нито с централното, нито с ключа. Като дръпна дръжката за отваряне от вътре хващам копчето, дърпам го, но не се отключва вратата. Като пробвам да отключа с централното се чува звук във вратата, но без резултат. Благодаря на всички отзовали се!

П.П. Обмислям да ползвам помощта на шлайфа, но не е за предпочитане. . . smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от колко време не си я ползвал (отварял) вратата? да не е залепнала.Моита като я оставя за 10 дена и после направо ще скъса оплатненията като ги отварям.

А от вътре като дръпнеш лостчето за отваряне кво става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вратата си работеше без проблеми. Един пътник един ден ми каза, че не се отключвала, при положение, че малко преди това си работеше. Според мен той е направил някаква беля. Вратата не се отключва, ако се отключи ще се отвори.

Като дръпна лостчето леко се повдига "пъпчето" за отключване/заключване и нищо. Хващам го, дърпам го, но не се отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е дилема.

Питай Redline___ , дали може да се махне кората отвътре.

Съветвам те да си махнеш задните седалки, предна седалка максимално напред и да се опиташ да махнеш кората направо при затворена врата (незнам дали става) и така ще разбереш къде е проблема.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Благодаря за идеята, но се бях сетил за това. Утре ще пробвам пак и ще ви кажа резултата. Сега се сещам, че има болтове, които трябва да се развъртят и мисля, че няма да се получи номера. Все пак утре ще пробвам и ще пиша. Още веднъж - Благодаря!

П.П. Шкодата е Октавия 1 комби, забравих да спомена по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен имаше такъв случай но след лек ремонт по вратата, жилото се беше откачило.

Начина по който аз махнах кората не е много лесен но трябжа да имаш нерви и добри инструменти.

1 стъпка: Махаш вътрешното уплатнение на вратата това което е с цвета на салона и гуменото уплатнение под него.С леко надигане и издърпване излиза.

2 стъпка: Взимаш еврейско ключе (мисля че така се казваше) и развиваш всички болчета. В дръжката която е за дърпане на вратата има 2 болта и под ръкохватката за отваряне на вратата една видия.

3 стъпка: След като развиеш всички болчета надигаш кората нагоре и излиза ако не се освободи то поне ше успееш да си вкараш ръката и да дръпнеш жилото за отваряне ако проблема е от него.

4 стъпка: Ако всичко стане както трябва пиеш една студена бира и се залавяш с отстраняването на проблема ако не стане теглиш една българска и почваш отначало.

 

Това е при Октавия хечбек надявам се и при комбито да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,няма да стане.има самонарязващи винтове от двете страни на вратата които държат кората.провери първо другата врата и ще се увериш,поне моита е така. smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SaiLor, благодаря ти за обяснението. Всичко е точно така, както казваш, разглобих другата врата и знам как е. Проблемът при мен е, че не се отключва вратата и не мога да я отворя, за да развъртя болтчетата. Ако се отключи ще се отвори. Преди работеше без проблемно, но един ден вратата спря да се отключва, а като опитам с централното или ключа, се чува шум вътре във вратата, което ме води до мисълта, че няма прекъснат кабел. Както писах по-горе, като дръпна лостчето за отваряне на вратата, "пъпчето" се повдига леко, хващам го, но не може да се отключи. Като го пусна и веднага потъва надолу. Още веднъж благодаря за съвета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се отвори врата без да и се подаде ток. По същия начин задните врати не могат да се отключат, когато няма акумулатор. Машинката, която заключва врата ти е направила беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,няма да стане.има самонарязващи винтове от двете страни на вратата които държат кората.провери първо другата врата и ще се увериш,поне моита е така. smile166

 

Гарантирам 100% че става наистина е голяма играчка но става просто трябва да имаш инструменти подходяши за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Имам проблем със задна дясна врата. Тъй като не намерих подобен на моя проблем във формуа, пускам нова тема. Проблемът е следният: изведнъж задна дясна врата отказа да се отключва и не може да се отвори. Не се отключва нито с централното, нито с ключа. Като дръпна дръжката за отваряне от вътре хващам копчето, дърпам го, но не се отключва вратата. Като пробвам да отключа с централното се чува звук във вратата, но без резултат. Благодаря на всички отзовали се!

П.П. Обмислям да ползвам помощта на шлайфа, но не е за предпочитане. . . smile021

 

 

 

Съсано жило,Отиди на автоключар там ще ти отворят вратата,дори на моята ми сложиха ново жило :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че се отзовахте, колеги. Жилото не е скъсано, защото като дръпна ръчката и се създава опан. Освен това, от вън ще може да се отвори при скъсано жило (на другата задна врата беше скъсано и знам как е). Тук проблемът е, че не се отключва вратата. Ако успеем да махнем кората, ще отстраним повредата. Още веднъж - благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mithrandir днес заради твоя проблем и мой стар проблем реших да се пробвам да сваля кората при затворена врата.Споко работата става.Аз обаче имам проблем с предна врата.Развиваш 2 та болта на дръжката от вътре,после внимателно ,ама смело надигаш на горе цялата кора за да може да излезе от ръбовете където стъклото.После вкарваш ръката(ако имаш под ръка женска че е по слаба)ха-ха,и опитваш да изкараш щипките по краищата на кората(2 от пред,3 от долу,2 от дясно)после кората пада.Пробваи с бутона които е на шофьорската врата(отключване/заключване)дали се чува машинката дали работи.Ако неработи значи там е проблема,ако работи невиждам какво друго може да е причината.Щом като дърпаш лостчето за отваряне от вътре и чувстваш опън,значи жилото е здраво.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,

 

Имам проблем със задна дясна врата. Тъй като не намерих подобен на моя проблем във формуа, пускам нова тема. Проблемът е следният: изведнъж задна дясна врата отказа да се отключва и не може да се отвори. Не се отключва нито с централното, нито с ключа. Като дръпна дръжката за отваряне от вътре хващам копчето, дърпам го, но не се отключва вратата. Като пробвам да отключа с централното се чува звук във вратата, но без резултат. Благодаря на всички отзовали се!

П.П. Обмислям да ползвам помощта на шлайфа, но не е за предпочитане. . . smile021

Аз имах същия проблем само че със предна лява врата.Проблема беше в това че се беше извадило жилото от пласмасовата скобата която крепи жилото на вратата.Работата беше в това ,че трябваше да се издърпа жилото малко повече от колкото трябва за да се отвори, но за целта и аз свалях кората във затворено положение.И при мен бутончето излизаше много малко като дръпна дръжката на вратата и като я пусна се пребираше отново.При мен всичко се оправи щом закачих жилото на скобата,сигурно ти се е счупила пласмасовата скоба.Това е което знам,поне при мен беше това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес нямах време да бърникам по проблема, но утре сутринта ще пробвам по указания метод за сваляне на кората при затворена врата. Ще ви информирам веднага, щом намеря проблема. Надявам се да ви пиша и как съм го разрешил. . .

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
Колеги, днес нямах време да бърникам по проблема, но утре сутринта ще пробвам по указания метод за сваляне на кората при затворена врата. Ще ви информирам веднага, щом намеря проблема. Надявам се да ви пиша и как съм го разрешил. . .

Благодаря на всички!

 

Здравей, оправи ли вратата?

Аз имам абсолютно същият проблем от няколко месеца!

Чак днес реших да погледна тук.

 

Моята врата е така от доста време, но в един период се отваряше от време на време. След това(от около два месеца) не се е отключвала. Преди като се отключеше не се заключваше с алармата. Отключваше се само след като съм заключил с копчето на шофьорската врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са хронични проблеми на VAG групата!

И на мен ми се случи със задна лява врата....кората се свали от вътре без да се наранява.

С малко повечко играчка става всичко!

При мен проблема беше студена спойка .....

Така че оглеждайте и за такава...освен жило!

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше студена спойка .....
най често това е проблема...от тръшкането....

презапояваш и готово-само разглобяването е малко по-забавящо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

При мен се заключи задна дясна врата. Натискам бутона на централното другите врати се отключват , а тази - не. При дърпане ръкохватката за отваряне отвътре, палчето се надига , но не успява да излезе докрай и да отключи(същия е ефекта и при натискане копчето на централното).

Какво направих досега:

Първи опит - махнах предпазителя на централното и опитах да отворя отвътре, но нямаше никаква разлика с предишните ми опити. Бях прочел някъде , че би помогнало ако няма напрежение на ключалките, но уви...

Втори опит - прочетох по-горе, че е възможно да махна кората при затворена врата. Успях, поне наполовина:) Отстраних я отгоре и откъм средната колонка, и сега е наполовина открехната. Жилото е здраво и беше закачено. Сега мога да го дръпна силно, но не се отваря.

Моля дайте съвет къде да търся проблема. Нямам много добра видимост при затворена врата и наполовина свалена кора, а нямам идея как функционира механизма за да го отключа.

Чувал съм за двойно заключващ механизъм на вратите. Каква му е идеята? Може ли това нещо да се е активирало някак си? Как бих могъл да го отлюча?

Това с презапояването за което Бега4ката съветва е добра идея, но мога ли да сваля ел.часта при затворена врата?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да разбирам че си откачил буксата за централното на вратата,щото и при мен се получи така само че се бяха се скасали 2 кабела и неработеше централното и стаклото,сварзах кабелите покарах два дена и врата се заклучи както при теб,откачих буксата щото ми казаха че комфорт модула даржел вратата заключена и единия кабел пак се беше скасал и от тогава не сам имал ядове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета. Ще пробвам и ще споделя резултата.

колега да разбирам че си откачил буксата за централното на вратата,щото и при мен се получи така само че се бяха се скасали 2 кабела и неработеше централното и стаклото,сварзах кабелите покарах два дена и врата се заклучи както при теб,откачих буксата щото ми казаха че комфорт модула даржел вратата заключена и единия кабел пак се беше скасал и от тогава не сам имал ядове

 

P.S.: Вече мислех че никой, никога не си е отворил заключената врата и по улицата се движат много шкоди, стопаните на които влизат през прозорците :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За съжаление нямам напредък:(

И последният съвет не помогна:(:(

Проблема ми изглежда да е механичен в бравата. Не мога да разбера кое се е прецакало.

Пускам снимки. Ако някой е свалял ключалката и електрическия механизъм от централното някога, да ми каже възможно ли е при затворена врата да се свали електрическия механизъм от централното при затворена врата.

Всякакви идеи биха ми били от полза.

post-3509-13845325518_thumb.jpg

post-3509-138453255185_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

проблема не е там а долу има една платка при мен проблема маи че е от там цяал ден с това се эанимаваме ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.