Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Воланът тресе при натискане на спирачки


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време съм забелязал че при двжение на магистарала или извънградски път като натисна спирачки и воланът започва да се тресе. Преди нямаше такова нещо. Любопитно ми е какви може да са причините за това, автомобилът е на 17 хиляди километра и е каран предимно на извънградски преходи, така че съмнвам се да е нещо от рода на неизправност свързана с дисковете. :-k Ще се радвам ако споделите мнения. Поздрави на всички :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверяваш по реда:

 

Криви гуми

Баланс джанти

Тампони окачване, накрайници кормилни щанги.

Дискове

 

Ако се случва само при натисната спирачка - последните две са по- вероятни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бой в педала нямам нито тропане при неравности, относно баланс джанти и от това не може да е, правеше го и със зимните гуми, прави го и с летните :) Когато дойде време да сменям гумите гумаджията провери как са джантите заедно с гумите и дали дават отклонение и се оказа че е никакво и каза че били перфектни. така че мистерия е за мене- дисковете да са се изхабили също малко вероятно. като натисна спирачка колата си спира както когато беше чисто нова. Единствено това тресене на волана при малко-по висока скорост и натисната спирачка ме оздачава.... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно криви дискоме може да излязат.

 

Ако са на 288мм имам -мога да ти ги дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де- те са 256мм- ко толкова- ще направи ъпгрейд.

 

А те 256 се слагат от 1.2 до 1.9ТДИ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мерси Blackpearl за предложението, все пак показва колегиалност и съпричастност :smt017 Въпреки това мисля да проверя като имам свободно време кви пари са в така любимият ни Еуратек и ще ги сменя щом е необходимо:) Ако някой може да препоръча издръжливи марки дискове ще съм благодарен, тия оригиналните нещо много малко устискаха?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквото и да било смени гумаджията . Имал съм идентичен случай - оказа се , че на "моя" гумаджия му лъже баланс-машината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми мисля да направя следното-като намеря време ще мина към Еуратек, да и напраявят една диагностика и да кажат от какво е този проблем, щото примерно може да сменя дискове пък да се окаже че не е там проблема. Като мине диагностика оттам нататък те ще кажат хората кво трябва да се направи. Яд ме е че нова колата още и на много малко километри пък взе да прави мизерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че е доста вероятно да е от крива предна джанта.

Имай предвид, че в еуратек НЕ изправят джанти (поне в София).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впредвид доста неща, в дупки не съм влизал и ме съмнява да е джанта, но знае ли човек в крайна сметка като се извърши диагностика както казах ще си проличи:) Все пак благодаря за инфото freelancer

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве кво ще се занимаваш smile175 щом тресе само при натискане на спирачката сменяй дисковете

що си усложнявате живота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве кво ще се занимаваш smile175 щом тресе само при натискане на спирачката сменяй дисковете

що си усложнявате живота

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.