Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем при изкачване на баир


BOTZKO6

Recommended Posts

Здравейте на всички. в събота реших да се кача на х.Здравец да си пробвам колата на по-сериозно качване (фелиция 1.3mpi комби '98г).по равното нямам проблеми, но като взех да катеря баирите колата направо си загуби мощност. На едно кръстовище даже където бях спрял на "стоп" (имаше и лек наклон) колата беше пред изгасване и не можеше да отлепи, накрая направо си угасна. Оставих я 20-30 метра да мине назад по инерция и колата си запали и тръгна, но пак без мощност.Та до х.Здравец се качих но не можах да кача повече от 40км/ч и 2000 оборота . Карам само на бензин(нямам АГУ). По принцип си имам проблем с дроселовата клапа. Някои има ли коментари или предположения от какво може да е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво имаш в предвид под ''проблеми с клапата''..Друг е въпросът колко голям е наклона и на коя предавка го качваш.На мене ми се е случвало като ходя до хижа ''Каваклийка" колата (105Л) да изнемогва на 2-ра,ама няма време да вкл.1-ва щото наклона (баира) е адски и ми е гаснела!

Ама ти си къде-къде с по-мощна кола - такива работи при тебе не трябва да стават,освен ако действително имаш проблем.

Кажи как се държи колата на равно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под проблеми с клапата имам предвид че е била счупена още преди да купя колата и колелцата вътре са били лепени за да поддържа ниски обороти.след като аз станах собственик на возилото до колкото може е дооправяна понеже бях закъсал, но тогава майсторами каза че я е оправил на около 80%(по негово мнение) и въпреки това е за смяна.Що се отнася до температура на колата и прегряване .......... с нова водна помпа и нови датчици съм и по отношение на охладителна система нямам никакви проблеми. На въпросното трасе температурата си беше в норма и перката си включваше и изключваше. На равно колата се държи нормално с изключение когато тръгвам някой път много бавнонабира мощност, но тръгне ли .......... върви си добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не се ебава делкото... износен палец или нерегулирано чукче...

Преди няколко години така едва се добрах от варна до търговище, и като не можах да кача баира се ядосах и взех че отворих да видя какво става - чукчето нямаше ама грам ход...

Ако ти се случи на път се наглася на око - да се провира трудно картонче от цигарена кутия...

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е инжекцион. аз ли толкова не съм в час или в случая нямам такова чудо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да нямаш изгорял клапан. Чак такава липса на мощност - това е една от възможните причини. Лесно ли пали колицата? Споко - дори да е клапан - прави се - няма проблем ;)

 

p.s. - лесно можеш да провериш по хамалския метод като дърпаш последователно свещите, ако на някой цилиндър е все едно дали има кабел или няма - той е проблем(това само в случай че си го забравил го казвам). Направи тази проста проверка. Внимавай да не тресне от свещите все пак де.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е инжекцион. аз ли толкова не съм в час или в случая нямам такова чудо

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега .Имам я същата но досега такъв проблем съм нямал най-добре отиди на елкон да ти я видят там ще те насочат какво може да е эащото по тоэи модел мотор почти нищо неможе да се пробва и експириментира но эа всеки случай провери си горивния филтър успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.