Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с SDI


dimo_vr

Recommended Posts

Здравейте, от няколко месеца следя форума и намирам много ценна информация за любимата ни марка . Аз съм ГОРД собственик на Шкода фабия 1.9 SDI 2000 г .Купих я през декември миналата година и до сега нямах никакви проблеми . Пускам тази тема , защото не намерих нищо такова на търсачката . Но сега се задава проблем, който много ме притеснява . Двигателя не работи както трябва : стрелката на оборотите играе с около 100 оборота . Сравнявам го с работа на бензинов двигател на три цилиндъра. Когато се движи го прави същото, все едно си "играя" с ръчната . Не ми забива предницата . Когато погледна на огледадото виждам как яко пуше . След това като че ли се отпушва ( или си включва турбо) и след това се повтаря. Не си играя с педала за газта , карам я с еднаква газ.Закарах я при майстор и той ми каза , че е добре ( нищо не е излязло на компа ) . Сменени са всички филтри ( горивен, маслен, въздушен и на климатика ) , масло, ремък и ролка преди 2000 км. Какво може да е това? Предварително ви благодаря за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако наистина нищо не излиза на компа :-k помпата,датчика за аванса на дюзата-положен. на иглата.

ама на какъв комп сте я гледали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се движи го прави същото, все едно си "играя" с ръчната . Не ми забива предницата . Когато погледна на огледадото виждам как яко пуше .

 

казаш има мощност, а се спъва/блокира от зад/ няма как да стане. разбий малко спирт с глицерин и нафта и го сипи при резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих до Варна и през цялото време я наблюдавах на огледалото.Карах я с 2000 оборота на 5-та предавка, започва да пуши , стрелката на оборотите пада малко под чертичката на 2000 оботота. Така се задържа 5 - 10 сек. след което се оправя и след малко пак се повтаря. Това беше през целия път.

Досега съм карал Джета бензин и много не му разбирам от дизели.

Bega4ka решил съм да я закарам на др. диагностика. Можеш ли да ми кажеш нещо за този датчик за аванса.

Vankovarnata мощността ми спада ,разхода се покачва не много . Преди със същата скорост на компа ми показваще 3.7 -3.8, а сега под 4.1 не успях да я смъкна. във форума на VW четах за 1/2 хапче нафталин да се разтвори в малко нафта + малко двутактово масло и се сипвало в резервоара.Такива химий някой ползвал ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.