Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за новата фабия


cenitel_69

Recommended Posts

Добър вечер,колеги моля за помощ.Искама да си купя нова кола-фабия е единия вариант.Моля дайте ми инфо което е достоверно и кажете си мнението от личния опит ако имате с фабия след 2008(може и 2007).Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • cenitel_69

    18

  • bega4kata

    10

  • C2H5OH

    6

  • new_

    5

Най-много писали в темата

Здравей колега! Ориентирал си се към правилната марка :) ами аз карам Шкода Фабиа 2 комби 1.4 бензин ,86 коня ,ниво на оборудване амбиенте, много съм доволен ,малко съжелявам че не е наблъсках с допълнитени екстри,но съм си доволен и на това :) Имам е от 17 февруари ,в момента е на 2100 км.Засега не се е обадила и дано несе случи близките 5000000 км smile004 . Ако си твърдо решен на фабиа или Шкода като цяло гледай да е комби защото е много голям багажника и по удобно си е :) аи хечбека на фабиа 2 е много зле.Питай нещо конкретно ако изкаш :smt032 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разгледай целия раздел Fabia. Ще получиш много подробна информация и така вече няма да решаваш между Шкода или нещо друго, а по-скоро кой двигател и с какво точно ниво на оборудване да бъде.

Успех в избора на......Шкода smile001

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами каквото и да е от към проблеми дребни които дразнят.Но имам оферти от фиат пунто и фиеста и ест от сузуки суифт.знам им дребните проблемчета от 2007 година насам и новата фиеста ест но там не казват.Искам да знам каквото мога,въпреки че едва ли има такава фабия на повече от 10000-12000 км.Крал съм пасат,голф 4 и лансер и там е различно.Какквато и да е информация ми еполезна за правилен избор.И ЗА ФАБИЯ СЛЕД 2008 ЕСТ АКО МОЖЕ ПОВЕЧЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом си крал пасати и лансари що ше купуваш...открадни си пак някоя =))))) зимаи някоя фабия дизелче да ти гори малко ии нямаш проблеми добри са количките, 1.9 тди наист гори малко а динамиката е мн добра, във раздел продава има една количка която е страшна виж я може да я харесаш =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съвета,но искам да е нова,а и бензина е номер едно.дизел е добра кола но трябва да е повечко коне а я вземам за града.Но много благодаря за инфотот ще проверя там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетах доста материал в този форум,почвам да се замислям-как до сега толкова положително мнение за фабиа.Видях малки дребни проблемчета,които се разрешават с месеци и с четирицифрени суми.Опр се замислям дали да си взема нова фабия и от еуратек вчера ми направиха лошо впечатление с цените и качина на работа.А толкова много я харесах...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 1.6 16в и съм много доволен не съм имал проблем до сега 8500км за по малко от година като се има предвид че е повечето градско с тези дупки-не е малко.разхода и е добър дори с климата сега 8.5 на 100 градско а бе малко цагъркат някой път пластмасите но за тези пари си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я вземаш на лизинг има една тема в която няма много положителни мнения за процедурата по застраховане, защото те задължават, да си правиш каското в избрана от тях компания (която може ти да не искаш). Аз също бих ти препоръчал, да се замислиш за автомобил втора ръка. Специално тази която се продава в Габрово е доста изгодна. Има доста екстри а цената е мн добра.Може би освен, че не е нова не ти харесва това, че е дизел, но за сметка на това е икономична. А TDI-то си е доста пъргаво (усещал съм го на друга кола). Помисли ;)

 

Иначе ако искаш мнение за фабия мога да ти кажа - удобен градски автомобил, икономичен (при мен е седан и имам голямо багазно пространство, както при комби, но и хечбека не е малък).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото те задължават, да си правиш каското в избрана от тях компания
обаче така по-ефтино ти излиза :!:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото те задължават, да си правиш каското в избрана от тях компания
обаче така по-ефтино ти излиза :!:

Може, не съм се интересувал smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото те задължават, да си правиш каското в избрана от тях компания
обаче така по-ефтино ти излиза :!:

Може, не съм се интересувал smile049

просто,явно Алианс правят по-големи отстъпки на ЕТ,отколкото ще ти направят на теб

и така излиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразгледаи раздела тука и се ориентирай. Само заглавита да прочетеш 5 - 6 страници назад и ще са ти от полза. Имай в предвид обаче че:

1. Ако си свикнал да караш голяма кола и се качиш на по-малка (и с по ниска мощност) независимо каква, ще ти е кофти

2. Прецени за какво ти трябва колата и как ще я използваш предимно

3. Имай в предвид, че разхода по каталог е почти 20 % по-нисък, отколкото ще е реалния

4. Прецени и поддръжката как е за отделните марки

Поздрав и успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми нова малка кола за града ,не искам стара.новата си е нова.карал съм винаги големи коли над 115 коня,но не ми пречи и да е малка,само да е нова,горе долу 8 града и това е.И питам тук защото аз съм карал 2 пасата и един лансер,нз за шкода от личен опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не? 1.4 TDI-PD 70 к.с. без клима да не би да му харчи повече от 8 в града ако зарежда на OMV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене мие 10/11 в града,но зависи и как караш, но все още се разработва колата :) на 2 200 км е :) :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е що да не.пасата 115 коня ми гореше 11,4 а 150 12,6.вярно че над 70 не съм вдигал в града,ама за 1,2 -1,4 8 мисля е добре.Сестра ми имат поло 1,4 бензин ново е и им дава 7.1,затова и питам вас,доверявам ви се да ми кажете.Когато си купувам нова кола не смятам да я продам след седмица-затова питам всичко.Благодаря колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ми нова малка кола за града ,не искам стара.новата си е нова.карал съм винаги големи коли над 115 коня,но не ми пречи и да е малка,само да е нова,горе долу 8 града и това е.И питам тук защото аз съм карал 2 пасата и един лансер,нз за шкода от личен опит

Здравей, това, което си написал е типично изказване на човек, който НЕ си е купувал нова кола и го тегли да си купи такава само за идеята. Едва ли ще мога да те разубедя, щом толкова много го искаш, но помисли пак. Писал си, че сте имали някакво поло. Взьеми го и го карай един месец....Ако още ти се иска. тогава действай. Имай в предвид и следното:

1. 1.2 са доста слаби мотори и за извънградско нямат динамика, а ако ги натиснеш...разгода "лети"

2. 1.4 са жадни за гориво и в никакъв случай не са икономични. За тях трябва и газов инжекцион, който също е скъп, а и прецаква гаранцията ....ако не го сложат в Еуратек

3. разгодите по нова кола са доста големи - задължително пълно Каско, задължителна поддръжка във фирмения сервиз, внимателно каране до първа смяна на масло....и накрая още с излизането от магазина цената е с 30 процендта надолу.

Та това е. В момента поради кризата търговците са склонни да правят отстъпки и може да им "извиеш" ръцете, но за класа кола за която говорим няма да си ного на плюс. И последно, имай в предвид че ефтината кола си е евтина...да не се натовариш с прекалено големи очаквания...защото както съм казвал и преди: "Когато нещо е прекалено ефтино, то обикновено има защо"

Поздрав и успех

ПС. Прочети из форума какво е писано за типа кола които си си избрал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължителна поддръжка във фирмения сервиз,
[-X

Ако не го правиш по време на гаранционния период, рискуваш да ти отпадне гаранцията. За "гаранциите" е говорено и писано много и реално в много случаи (повечето) "гаранцията" е само на хартия, защото все се хващат за нещо което не е спазено.....но, въпреки това гаранцията е едно "удоволствие", включено в цената.

Може би се има в предвид, че някои застраховател може да те изпрати в друг сервиз, но тогава при следващо отиване във фирмения сервиз чуваш нещо от рода: "Това и това не е отремонтирано, както се полагало ....та затова тази резачка...."

АКо не съм прав, то тогава къде греша?

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто исках да кажа ,че не е задължително-както е задължително да си плащаш вноските и каско и гражданска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нашата красавица е точно такава 1.4 TDi 70 кончета (няма климатик) и разхода е мн добър 6 до 6.3 за сега 13 500 км smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.