Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За прекаленото тръшване...


Recommended Posts

Привет,

 

по-долу че прикача няколко снимки и ще са ми интересни коментарите ви...

 

Такова събаряне не е ли вече прекалено? Изобщо може ли да се говори за комфорт или возия вече?

 

На някои от примерите пружините почти нямат ход - бахти блъскането ще е дори при лека неравност.

 

Такива коли май се правят само за изложения...

 

Черната О2 комби (street custom) как изобщо завива?

 

file.php?id=3930

 

file.php?id=3961

 

file.php?id=3733

 

file.php?id=3736

 

file.php?id=3737

 

file.php?id=4090

 

file.php?id=4091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си избира.

Зависи какви са- тези тръшнатите и въобще койлове се използват за градски автомобил.

Едва ли с такава кола би ти била ежедневка.

Макар, че техните пътища са идеал стандарт :) . а не като при нас-падат пломби всякакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои са се поотнесли... Хубавото на Шкодите (ВАГ-овите) е, че са евтини коли с неочаквани възможности. Каквото и да се прави, обаче, от това STI няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои от примерите пружините почти нямат ход - бахти блъскането ще е дори при лека неравност.

 

Такива коли май се правят само за изложения...

питай Коко.Като тръгнем от Лука за кафето.....така се изнервям като караме заедно.Мисля че си е едно мъчение и за него и за колата.Ама всеки си знае.При последната ни уговорка за кафе,моята жена каза:Ооо,той Коко както кара ще дойде след 100 часа,карай ме в къщи и после ти си ходи с него на кафе smile091 Което пък си има и добра страна ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа по темата. Според мен над 90% от колите, които виждаме да "пълзят" са само за изложения и нямат приложение в ежедневието. На скоро си правих експерименти със 105цата и стигнах до извода,че много хубаво,не е хубаво. От тази снимка се вижда какво бях направил,като при нормални условия си завивам съвсем нормално и гумата не опира,но в тази конфигурация съм карал не повече от 10 км,понеже пътищата ни са по-зле и от вълните в Черно море,имах чувството,че джантите ми са квадратни или не знам и аз какво - постоянно друсаше. Накрая се принудих да я вдигна с около 25-30 мм и всичко заспа smile035 Та в заключение искам да кажа,че според мен тия коли са просто една прекрасна недвижима вещ smile035

post-436-138453096973_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не харесвам тръшнатите коли, не само защото на практика стават неизползваеми.

Особено зле изглеждат, когато калника покрива гумата отгоре, а отстрани зее дупка.

Харесват ми обаче колите с по-големи гуми от стандартните, когато разстоянието между гумата и калника е малко, но еднакво по целия периметър.

Тези НЕ :smt018

post-2459-138453096999_thumb.jpg

post-2459-138453097002_thumb.jpg

post-2459-138453097008_thumb.jpg

Тези ДА :smt017

post-2459-13845309698_thumb.jpg

post-2459-138453097006_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои от примерите пружините почти нямат ход - бахти блъскането ще е дори при лека неравност.

 

Такива коли май се правят само за изложения...

питай Коко.Като тръгнем от Лука за кафето.....така се изнервям като караме заедно.Мисля че си е едно мъчение и за него и за колата.Ама всеки си знае.При последната ни уговорка за кафе,моята жена каза:Ооо,той Коко както кара ще дойде след 100 часа,карай ме в къщи и после ти си ходи с него на кафе smile091 Което пък си има и добра страна ;)

 

Сега няма да обяснявам, че колата ми с койловете всъщност вози добре за спортно окачване smile021 , просто усещането за всяка неравност по пътя, твърдата стъпка, леките подскоци и т.н. са неща без които удоволствието от карането го няма при мен.

 

Апък това, че карам бавно - така ме кефи smile049 , аз и бързо мога да карам, ама кефа не е толкова голям 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

коментарите ви наистина ми бяха интересни и се покриват с моето мнение за прекаленото тръшване.

 

Всеки сам си избира... ...Едва ли с такава кола би ти била ежедневка.

Макар, че техните пътища са идеал стандарт :)

 

Дори и да са идеални пътищата ако караш по-бързо на която и да е плавна неравност (неравност даже не е точната дума, но всяка настилка има разлики - не може да е като стъкло... сещате се) пак няма да е комфортно пътуването...

 

...Според мен над 90% от колите, които виждаме да "пълзят" са само за изложения и нямат приложение в ежедневието.... ...Та в заключение искам да кажа,че според мен тия коли са просто една прекрасна недвижима вещ smile035

 

Красиво, но непрактично... когато пък е прекалено надолу вече не е и красиво...

 

Чавдар добре го каза:

 

По принцип не харесвам тръшнатите коли, не само защото на практика стават неизползваеми.

Особено зле изглеждат, когато калника покрива гумата отгоре, а отстрани зее дупка.

Харесват ми обаче колите с по-големи гуми от стандартните, когато разстоянието между гумата и калника е малко, но еднакво по целия периметър.

 

Тези ДА :smt017

[attachment=4]26.jpg[/attachment]

 

Тази наистина има страхотна линия =D> (не мога да разбера защо не се изобразява снимката - моля някой мод да едит-не)

 

На bega4kata също стои така - еднакво разстояние отвсякъде =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Biohazard-кво стана ,сложихте ли пружините.....дай снимки да видим прекалено ли я тръшнахте smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Biohazard-кво стана ,сложихте ли пружините.....дай снимки да видим прекалено ли я тръшнахте smile004

 

Сами, чакаме Ивчо (iph83) да ни върне обратно повдигащите втулки (дадох му ги да си изработи за Тур-чето такива), че ако стане прекалено долу да ги редим наново smile049 ...

 

Поздрави smile004 ...

post-25-138453098883_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.