Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Модерни камери за куките


Karaibrahim

Recommended Posts

Внимание, куките вече имат кола (може би коли) с доста модерна апаратура. Досега бях на ОМВ Бояна и два пъти мина патрулка с камера на покрива. Камерата е бяла, прилича на перископ на подводница и се движи на 360° хоризонтално и поне 45° вертикално. Освен това има светкавица и снима и в най-голямата тъмница. Камерата работи с радар и засича и скорост.

На излизане от ОМВ ме спря същата патрулка за проверка и питах лейтенанта, който потвърди, че камерата работи с радар и има нощен режим. Радар-детекторът ми я засече в режим Ка. Имаше и кола на вестник 24 Часа, която документираше акцията. Искаха да ме снимат, но аз им забраних. smile045 smile045 Някой ако види по вестниците черна Фабиа, моля да ме уведоми на ЛС.

 

Едит: Айде стига сте я променяли тая емотиконка! Да не сме форум за 2ро-класници, та не може човек един среден пръст да покаже?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание, куките вече имат кола (може би коли) с доста модерна апаратура. Досега бях на ОМВ Бояна и два пъти мина патрулка с камера на покрива. Камерата е бяла, прилича на перископ на подводница и се движи на 360° хоризонтално и поне 45° вертикално. Освен това има светкавица и снима и в най-голямата тъмница. Камерата работи с радар и засича и скорост.

На излизане от ОМВ ме спря същата патрулка за проверка и питах лейтенанта, който потвърди, че камерата работи с радар и има нощен режим. Радар-детекторът ми я засече в режим Ка. Имаше и кола на вестник 24 Часа, която документираше акцията. Искаха да ме снимат, но аз им забраних. [-X Някой ако види по вестниците черна Фабиа, моля да ме уведоми на ЛС.

 

Щом детектора я е засякъл - е добре. На мен вече много често ми светка Ка когато приближавам или подмина обикновен патрул. Дали се обновяват и те?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е важна силата на сигнала ... това само че ти премигва не е сигурно че е радар!

Аз вече започнах да си карам из София с радар-детектора, включен на всички честоти, за да няма изненади ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една подробност. Новите радари не са признати от Български институт по метрология за редовно средство, с което може да се измерва скорост. Така, че всеки един акт, написан на база засичане с някой от тях може да падне в съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е важна силата на сигнала ... това само че ти премигва не е сигурно че е радар!

Аз вече започнах да си карам из София с радар-детектора, включен на всички честоти, за да няма изненади ;)

 

Аз винаги карам навсякъде с радар-детектора и досега все доволен съм оставал. На 5 беше силата на сигнала, така че си беше баш от радар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което Карата е описал е няква японска техника. Четох за първата такава кола в Бг още преди около 4-5 месеца, но не помня кое списание беше - май АутоБилд... Не знам дали е признат този радар у нас, но ми изглеждаше, когато четох, че всичко си е наред. Ибрахиме - я кажи к'ъв е тоз радар, че да се оборудвам и аз с едно такова чудо бре, защото моя вече си е поостарял, въпреки че си свирука доста коректно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cobra XRS-9330 ми е детекторчето. Идеално си бачка, всичко засича в България. Купих на баща ми един една кобра, която се водеше по-луксозна, ама всъщност е същата абсолютно, така че гледайте просто да подържа възможно най-много честоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а камерите дето са по стълбовете с радари вътре засича ли ги радар-детектора?

естествето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги карам навсякъде с радар-детектора и досега все доволен съм оставал. На 5 беше силата на сигнала, така че си беше баш от радар.

 

значи много лоши за нас :)

даммм и аз имам Cobra 9440 ... и съм доволен.

 

Имате ли идея на какви честоти ще бъдат стационарните камери из столицата? Примерно тази на Вапцаров след светофара на Токуда

Защото ми писна да карам с включен К банд :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре,дайте някъкъв акъл smile066 че се чудя къде да се сложи,така че да не се вижда,това устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя седи вдясно от огледалото. Почти не се вижда под сивата лента на стъклото. Изкарал съм си кабел за захранването от плафона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е закрепен с двойна лепенка към тавана - т.е. перманентно, че ми омръзна "слагай-сваляй"! По-точно - седи на капака, който крие механизма за отваряне на люка. Взел съм ток от плафона. При липсата на прозорец на покрива, може да се сложи над самото огледало - пробвано е на Сеат и на Голф - става без проблеми smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за хората от Варна само да кажа че оня ден гледах как поставят някаква зверска камера ли е какво е срещу шел-а на почивка като идваш от златни, то там си имаше над пътя камерки ама тая новата е от страни на бордюра и е няква много голяма, не я знам какво следи снимка засича, и престава си няма дали работи, просто я видях като я слагаха =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,споделете за радар-детекторие не съм много запознат,но закона май ги забранява или греша,а и куките правят ли проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,споделете за радар-детекторие не съм много запознат,но закона май ги забранява или греша,а и куките правят ли проблеми?

 

Радар детектора е разрешен (т.е. не е забранен) в България. В останалите държави различно. В Сърбия и Австрия например максималното наказание е конфискация на автомобила. В Германия пък самия автомобилен съюз е раздавал на водачите радар-детектори. Сам си прави сметката. Някъде в нета имаше списък с държавите в Европа и къде е разрешено и къде не.

 

За куките - не правят. Но и напоследък много файда от радар-детектора няма защото се изхитриха да дебнат докато се появи колата, преценяват дали бърза и ако да пускат радара. Така радар детектора единствено те информира, че са те засякли. Единствено ако имаш късмет някой преди теб да мине и да го пробват та да хванеш сигнал... Или по магистралата. Там винаги ги държат непрекъснато пуснати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и кола на вестник 24 Часа, която документираше акцията. Искаха да ме снимат, но аз им забраних. smile045 smile045 Някой ако види по вестниците черна Фабиа...

 

Видяхме те... в днешния вестник... ама поне са замазали номера... значи са уважили желанието ти...

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее... Изрично му казах на фотографа да не се доближава и той каза, че нямало да снима. Мога ли сега да им тегля една мазна, сочна, три-минутна псувня утре?! Може ли да снимаш вестника да го погледна, защото не чета тези вестници, моля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее... Изрично му казах на фотографа да не се доближава и той каза, че нямало да снима. Мога ли сега да им тегля една мазна, сочна, три-минутна псувня утре?! Може ли да снимаш вестника да го погледна, защото не чета тези вестници, моля?

 

Довечера ще снимам статията - но не се ядосвай толкова... снимали са колата отзад и не е цялата в кадъра - докъм номера... даже повечето хора няма да разпознаят марката... ама ние нали сме ценители на красотата... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр,колеги от 2 дена съсед живеещ в сащ занимаващ се продажба на коли си дойде за месец,спомена за някакъв вид апарат,който го ползват там някой маниаци с сериозни колици-неговото предназначение е да разбива антирадара или създава проблем на камерата за няколко секунди.сега нз колко е вярно,но го чувам за 2 човек в последните 2 месеца.не питах много понеже нямах време,но разбрах че се монтира в кората или ако има възможност на място което не вижда сложи ли се не се маха освен за постоянно премахване.Искам да знам вие чувалили сте за това?Знам,че има нещо подобно....ама???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има такива устройства - има. Само че те са активни, т.е. излъчват и са забранени от закона. :mrgreen:

Не случайно са ти казали, че не трябва да се вижда.

Могат да "побъркат" радара и от там да няма снимка.

Що се отнася до камерите за наблюдение - там трудно ще се скриеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=160638

 

Ужас! Простите "журналистчета" дори не могат да пишат без правописни грешки... Плаша се колко са прости хората в България. И това е масово. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.