Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

какво ще кажете за ръчните автомивки на OMV?


Recommended Posts

Много ми е интересно, какви са ви впечатленията от тези автомивки. Аз от няколко месеца само там мия и общо взето съм доволен ...

е, неможе да се свалят яко набилите се мушички, но все пак колата е горе-долу чиста.

 

Идеята ми е, дали се поврежда лака от шампоана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ръчнта автомивка на ОМВ само по изключение - ако по нощите ми се иска да си измия колата или не ми е останало време за това през деня, когато работят другите мивки или пък когато искам сам да си "издухам" радиатора от мухи и др.. Причината е една (pesho91 я спомена) - остават следи подобни на недоизмиване. На бяла или сива кола предполагам няма да си личи, но всички останали цветове... Първия път, когато забелязах това реших, че не съм бил последователн и съм допуснал пропуски при миенето. Ама на третия път вече се ядосах и реших да експериментирам, та да видя къде е проблема. Обикновено за 5-6 лв. колата се измива уж нормално. Набутах 10 кинта в автомата с цел да нямам нито един пропуск и да мога да повторя със сапуна. Да, ама не - резултата си беше същия. Хем педантично следях всяко свое движение, пропуск със сапунисване и плакнене не съм имал. Дори доста повтарях. Заключението за мен е - много разреден шампоан. Не мисля, че проблема е във водата - от нея най-много колата да остане тук-там на капки ако не се подсуши, но не би следвало следите да са като от неизмиване. Иначе не съм съгласен със smirn0ff - мушичките се свалят, даже много лесно, защото налягането е добро (не е по-различно от това при другите ръчни мивки).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек работил известно време на автомивка ще ви кажа че не се ли подсушава колата остават петна.

За това предполагам сте забелязали доста хора си носят гюдерийки и си подсушават сами колите след ръчното миене.

Отнема 5 минутки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на ОМВ си мия колата (и предишната) повече от година вече. Подобни проблеми с петна не съм имал никога (дори и на синьо-зеления металик нииищо не остава).

Тактиката ми е следната - 2-3 лева за пароструйка колкото да свали по-едрата и набита в долната част мръсотия, 5 лева за карта за най-евтините четки да свалят останалото, 1-2 левчета прахосмук.

Е, понякога давам и по 9 за четките - като ми е свършил концентрата за чистачките (нали има промо, та затуй)

 

Само да вметна - на четките я пускам само на ОМВ Дружба1, до сградата на ЕНИКОМ - защото там ги смениха преди 2 месеца с чисто нови smile048 Иначе на машина със стари оръфани четки не съм сигурен че ще я дам.

 

С две думи - ОМВ мивките са си харабия smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек работил известно време на автомивка ще ви кажа че не се ли подсушава колата остават петна.

За това предполагам сте забелязали доста хора си носят гюдерийки и си подсушават сами колите след ръчното миене.

Отнема 5 минутки.

Това е така защото в много варовита водата,а на някои авто мивки като не е варовита водата не остават :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така защото в много варовита водата,а на някои авто мивки като не е варовита водата не остават :)

 

Не бе Пешо,в София не им е варовита водата като при нас.Один си е прав. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като човек работил известно време на автомивка ще ви кажа че не се ли подсушава колата остават петна.

За това предполагам сте забелязали доста хора си носят гюдерийки и си подсушават сами колите след ръчното миене.

Отнема 5 минутки.

Жоре, не става въпрос за петна от варовита вода, а за петна от недоизмиване. Ако не подсушиш колата от варовика остават следи, ама те нямат нищо общо с мръсните следи след измиване на ОМВ - резултата е близък до това все едно само си изпръскал колата с водоструйка и не си ползвал препарат. Пък и аз да ти кажа - освен гюдерия, имам 3 микрофибърни парцала и една силиконка за първоначално обиране на водата - до преди година само аз си миех колите, а до ден днешен нито една не е почиствана вътре на мивка, т.е. мисля, че имам достатъчно натрупан през годините опит ;)

 

...Тактиката ми е следната - 2-3 лева за пароструйка колкото да свали по-едрата и набита в долната част мръсотия, 5 лева за карта за най-евтините четки да свалят останалото, 1-2 левчета прахосмук...

В темата става въпрос за ръчната мивка на ОМВ, не за четките им... А тази твоя "тактика" на миене аз не бих приложил, но това е друг въпрос.

 

Това е така защото в много варовита водата,а на някои авто мивки като не е варовита водата не остават :)

 

Не бе Пешо,в София не им е варовита водата като при нас.Один си е прав. ;)

Както написах вече горе - следите (според мен) не са от водата. Пък и нека да прибавя - в радиус от 500 метра освен мивката на ОМВ има още 3 автомивки (с персонал) - при тях, обаче, този проблем го няма, а не вярвам да черпят от много по-различен водоизточник...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В понеделник сутрин рано , че и до към обяд понякога няма препарат за беконтактно миене ... не се ли мине с четка или гъба между препарата и плакненето почти нищо не измива и накрая задължително подсушаване ... инак става дори и прахосмукачките понякога смучат само от маркуча , ама все пак е БГ ОМВ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я мих в нощта когато се прееба към 4-5 часа. Повече няма и да повторя

 

Препарат нямаше, и с вакса и с шампоан, все чиста водица, работил съм на бензиностанция, знам как се сипва препарат по норма за месеца, като я превешиш няма препарат, нормата обикновенно е 60% от това което реално е нужно. Ясно ми е че никой няма да си донесе веро от вкъщи, Ок.

 

Налягането не стъпва и на малкия пръст на автомивките. Калта слизаше само ако държа "пистолета" (това за мен не е пистолет) на не повече от половин сантим от колата, реално. Не съм работил на мивка, но ми се е налагало да мия окачване (познавах човека който работеше там). Мога да кажа че като се стисне истинския пистолет те изхвърля яко назад, и е доста тежък за удържане, както казва една приятелка, на омв то има поливачка. :lol:

 

Това според мен е така за да може някоя кокалеста мадама като отиде, да не я хвърли пистолета, после може да съди ОМВ. Повечето се хващат за това че водата е топла. Реално в автомивка, с топла вода се мие само ДВГ. Купето не с шампоан а с препарат за базконтактно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата не е много мръсна си ходя на OMV- то и за 2лв. я минавам с чиста вода. Доволен съм от резултата и ми е по- евтино. Ако искам да постигна резултат като от автомивка, сигурно ще ми излезе по- скъпо на OMV- то. Иначе на безконтактно миене на едно място е 6лв. и даже след миенето подсушават колата изцяло. Тука отскоро съм мернал на едно място 4лв. безконтактно и ходих веднъж. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ръчната автомивка на OMV Младост 1А, скоро смениха поливачките - нулев ефект. Колкото и да се старая ако не я подсуша след това е на петна. И при подсушаването гюдерията от жълта става черна. Но като за 4-5лв и 5 мин е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам ръчната автомивка на OMV Младост 1А...

Точно за това ОМВ говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с остатъци от мръсотия(е, освен дълбоко набитите мушички) и петна не съм имал проблем.

Въпроса ми е за лака. Иначе за 5-6лв си мия колата отвън и прахосмукачка отвътре. Разликата с автомивка е 10лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMV Бургас до METRO изхода за софия.

Откак съм взел белия лебед все там го водя, успявам да се справя само с 3 железни левчета, но напоследък скъсиха времето на процедурите, преди бяха 110 секунди а сега е около минута. След миене дърпаш я до стоянката за прахосмукачка и старателно подсушаване (ТАКА, КАКТО ПОДСУШАВАХМЕ ДВАМАТА С ИСКРЕН НА СЪБОРА), и няма петна , а ако си пропуснал някоя мушичка то тя вече се е накиснала добре и пада лесно. На прахосмукачката още едно желязно левче, там времето е 4 минути, за фабия е предостатъчно. и резултатът е 4 лева и всичко е 6 точки, като добавим и малко фитнес. Трябва само да внимаваш като пръскаш странично да не наблъскаш ключалките с вода, че миналата есен нощем падна температурата и имах едно неприятно изпълнение, влизах от дясната врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм доволен от OMV или остават бели петна след измиването или пък ако колата е по мръсна, просто си личи останалата мръсотия по нея, верно по малко е но си личи. Задължително след ОМВ трябва, колата да се подсушава иначе все едно не си я мил. Освен това ме дразни че вдигнаха цената, вече е 1,50, вярно приема и по 1 лв., но времето е по-малко.

Тъй че вече ползвам други автомивки из София където човек сам си мие колата. Препоръчвам тази която е на Ломско шосе при Обеля.

Има две програма: препарат, като си напръскваш колата с него и честно да ви кажа мръсотията само почва да се стича, а втората програма си е изплакване. Доволен съм от ефекта. Щях да забравя пускаш по левче.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в големия град автомивките са по-скъпи...Тук в Казанлък вместо да пускам 4-5 лева за външно измиване отивам на СУПЕР автомивка и за 6 лева не остава нито една мръсотийка! После вкъщи с прахосмукачката за 15 мин и всичко е ТОП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.