Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гаден звук при сваляне и вдигане на стъклата!


Jany

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам следния проблем:

При сваляне и втигане на стъклата (особено предните), се чува ужасно скърцане. Според мен идва от триенето на стъклото в уплатнението, защото скърца като на гума.

 

Дали някой е имал подобен проблем и ако го е отстранил, то как? Надявам се да има начин без да се налага смяната на уплатненията!? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма оправия.Пробвах с течен парафин да ги намажа,известно време беше добре-после като полепне прах или песечинки става още по-зле.Друга идея: почистих ги наново,наръсих ги с талк,и така карам..........пак се чува леко скърцане, ама свикнах ли незнам вече не ми прави впечатление. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма оправия.Пробвах с течен парафин да ги намажа,известно време беше добре-после като полепне прах или песечинки става още по-зле.Друга идея: почистих ги наново,наръсих ги с талк,и така карам..........пак се чува леко скърцане, ама свикнах ли незнам вече не ми прави впечатление. smile021

При мен скърцането не е малко.

Някой ми каза да напръскам уплътненията с обезмаслител Meglio ама не знам дали няма да се цапат стъклата...!!??!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен скръцна преди седмица, почистих уплътнението и всичко се оправи ;) .

Скърца само долната външна част.

Аз го почистих само с пръст при спуснато стъкло :oops: , защото много се подразних и нямах друго под ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го почистих само с пръст при спуснато стъкло

 

 

и при мен така се реши проблема.

А ти с какво го почисти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го почиствате с някъкви селикони или мазнотии,после всичките боклуци полепват и става мазаво ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се чува скърцане от време на време . Сега пак го има - прилича на рязане на стъкло с диамант. По стъклото няма следи от надраскване , чува се вътре в кората на шофьорската врата . Звука се появява само при вдигане . Когато натисна леко стъклото отвън когато се вдига - звука изчезва. Уплътненията съм почистил идеално , но не се загубва. След време само изчезва . Мисля , че може да е нещо по механизма , но не ми се разглобява ... smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А външното уплътнение лесно ли се сваля (на Фабията, мисля че няма разлика). Искам да се пробвам да го почистя , защото и при мен го има този проблем на шофьорската врата. А задните явно не са отваряни много и просвирват леко, сигурно и там има нещо такова :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 Защо не свалиш кората на вратата и да напръскаш механизмите и плъзгачите вътре с WD-40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е предизвикано от жегите. Уплътненията се нагряват и почват да скърцат,когато се сваля стъклото.

Споко-не е нищо сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при О2 тази страна на уплътнението, която контактува със стъклото не е гумена [-X

 

Покрита е с нещо текстилно/мъхесто и не разбирам за какво скърцане говорите.

 

И как така ще го мажете с разни мазнотии или друго :-k

 

Както каза и esto - с влажна гъбичка или кърпа позачиствайте отвреме навреме и всичко ще е ОК.

 

Имам и един любим цитат от колегата stenly - беше написал веднъж: "за какво скърцане и тропане в О2 говорите"

 

При мен понякога на павета "звънка" хромираното бутонче на ръчната... и ако имам бутилка (разпечатана) минерална вода във вратата пръстенчето от капачката "жужи" леко дразнещо... ами това е...

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при О2 тази страна на уплътнението, която контактува със стъклото не е гумена [-X

 

Покрита е с нещо текстилно/мъхесто и не разбирам за какво скърцане говорите.

 

И как така ще го мажете с разни мазнотии или друго :-k

 

Както каза и esto - с влажна гъбичка или кърпа позачиствайте отвреме навреме и всичко ще е ОК.

 

Имам и един любим цитат от колегата stenly - беше написал веднъж: "за какво скърцане и тропане в О2 говорите"

 

При мен понякога на павета "звънка" хромираното бутонче на ръчната... и ако имам бутилка (разпечатана) минерална вода във вратата пръстенчето от капачката "жужи" леко дразнещо... ами това е...

 

smile159

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се чува скърцане от време на време . Сега пак го има - прилича на рязане на стъкло с диамант. По стъклото няма следи от надраскване , чува се вътре в кората на шофьорската врата . Звука се появява само при вдигане . Когато натисна леко стъклото отвън когато се вдига - звука изчезва. Уплътненията съм почистил идеално , но не се загубва. След време само изчезва . Мисля , че може да е нещо по механизма , но не ми се разглобява ... smile175

Жилото леко опира някъде в стъклото и там се чува този звук,затова като натиснеш леко стъклото се губи.Можеш да си го оправиш,но трябва да свалиш кората на вратата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен понякога на павета "звънка" хромираното бутонче на ръчната...

 

А така - НЕ Е САМО ПРИ МЕН smile048

 

 

Имам и един любим цитат от колегата stenly - беше написал веднъж: "за какво скърцане и тропане в О2 говорите"

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем със стъклата, спираше само когато измият колата. От както почистих с кърпичка уплатненията на стъклата от вътре, звукът изчезна. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен понякога на павета "звънка" хромираното бутонче на ръчната...

 

А така - НЕ Е САМО ПРИ МЕН smile048

 

 

Имам и един любим цитат от колегата stenly - беше написал веднъж: "за какво скърцане и тропане в О2 говорите"

:smt017

:smt017 :smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора си мислят, че се еб@вам за шумовете в колата си [-X .

В Италия се возих на такси Октавия II 1.9 TDI DSG на 120000 км., в което нямаше абсолютно никакви шумове !!!

Имам и познат с Фабия II, която също е съвсем безшумна.

Явно на мен и на Димон са се паднали лимоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaк се чуват бре?!!!!Нали облепя с там разни си фoлиа от NASA дето ги слагат на совалките! smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пак се чува

 

с риск да стана досаден ще кажа,че проблема е под задната седалка /покарай малко със вдигната задна седалка и ще усетиш разликата/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.