Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Камерите по магистралите


Recommended Posts

Предлагам тук да пишем за камерите по магистралите и входовете и изходите на градовете за да не ни изненадат с някоя снимка и после хоп без книжка.Започвам с магистрала Тракия посока София Бургас.Камерите които цитирам местата са нови на едни ниски стълбчета и са в едни бежови кутийки като ел табло.Значи първата е на Царградско шосе точно сресту Макдоналдс на Окръжна болница.След това на моста на мола на Ихтиман срещу лукойл и в двете посоки.После на Хепи Пловдив пак в двете посоки.След това на село Подслон между Стара и Нова Загора само в посока Бургас.Следващата е на село Съдиево след Нова Загора пак посока Бургас.Тези съм ги видял лично и знам че предстои монтиране на още.Работят и снимат.Други важни камери са на входовете и изходите на градовете.Не знам колегите от Варна ще кажат аз видях на Аспаруховия мост и на изхода за София върху цялото платно за движение но незнам дали са за скорост.Това е за сега от мен който знае други да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите от Варна ще кажат аз видях на Аспаруховия мост и на изхода за София върху цялото платно за движение но незнам дали са за скорост
не са
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги - хайде първо проверявайте тези "камери" дали са радар-камери или са си просто камери с които се следи пътната обстанивка ? Лично аз съм виждал много камери в БГ от които нито една не следи скороста....

 

Ето как горе долу изглеждат камерите които следят скороста и правят снимки

 

35538-375-500.jpg

 

speed-camera-400.jpg

 

speed_camera2.jpg

 

Също съм виждал и черни камери - много приличат на горните. И това нещо ако Ви щракне ще разберете на секундата - имат ужасно мощни светкавици и дори и при много светло и ясно време се вижда. Мен така ме щракнаха 2 пъти в Германия - но и до ден днешен нищо не съм получил.

 

А нормалните камери които всички виждане - като тези

 

traffic_cam_flashes_617_347.jpg са просто за следене на пътната обстановка и са напълно безопасни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че още не са монтирали камери с радар, за да ни щракват, докато "напиняме" октитата по "хайвея". smile048 smile048 smile048 Голям лигоч ме е налегнал, шъ мъ извинявъти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такива са за скорост.Пред мен на село Съдиево някакъв ме изпревари и светкавицата светна.Аз само за Варна не бях сигурен и колегата бегачка е отговорил.Предстоят нови монтажи така че дано не ни снимат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile173 smile173 smile173 май вече няма да има smile068 и адреналина ще си го изразходваме с smile131

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Аксаково (посока Варна) има такава камера точно до стълба с останалите 3 камери :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Буаааа... колко са много... Минал съм на поне трийсет с превишена скорост миналата седмица smile049

Ама пък и койли друг не е... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на някой пише-Макет камера?

 

В Добрич няма :) все още. Иначе на картата има 2... но явно за заложени в бъдещ план :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на някой пише-Макет камера?

 

В Добрич няма :) все още. Иначе на картата има 2... но явно за заложени в бъдещ план :)

вие там ще изчакате още малко :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линка пуснат от "kalata" и във файла пуснат от мен са събрани всякакви рискови места:

1 - Статична камера

2 - Вградена в светофар

3 - Камера проверяваща минаване на червено

4 - Камера измерваща скорост на участък от пътя

5 - Мобилна камера (засада)

6 - Табела Радар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на някой пише-Макет камера?

 

В Добрич няма :) все още. Иначе на картата има 2... но явно за заложени в бъдещ план :)

вие там ще изчакате още малко :lol:

 

Ми щото сме гъзари-затова!

Не бързат да ни гърбят... преди да сме ги избрали за депутати :) ! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тия табели радар са много смешни- с оранжеви букви на табелата радар OSRAM и нищо друго освен табелата и рекламата на фирмата smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тия табели радар са много смешни- с оранжеви букви на табелата радар OSRAM и нищо друго освен табелата и рекламата на фирмата smile175

Те, че са смешни - смешни са.

Но засадите ги правят след тях, защото по закон мястото трябва да е обозначено.

Това са им любимите места.

Таке че, днес може да няма засада, утре може да няма, на третия ден има ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chavdar за това, което ми написа в отговор съм напълно съгласен, но тия рекламни табелки за радар на OSRAM говорят колко е зле положението в мвр въобще и КАТ в частност, фирмата им е спонсор и затова и пишат името върху тия табели демек: В КАТ нямаме пари, имаме си спонсор (на табелата пише кой е той), но парите от спонсорството му не са ни достатъчни и затова ще ви дебнем зад следващия ъгъл за да се заяждаме с вас. О! SRAM! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027

Между другото Osram си имат и други рекламни табели "Включи светлините".

Аз лично не виждам нещо толкова компрометиращо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми по закон органите на реда нямат право да използват такива рекламни надписи и прочее. Даже преди време имаше скандал предизвикан от "Господари на ефира" заради това, че на караулките на КАТ имаше надпис-реклама на една фирма за климатици :) Пък и не е редно според мене, кво ме интересува ква марка им е радара че да го пише на табела- може просто да пише радар и тва е. Допълнително се оронва престижа на институцуята от такива неща, а той и без това не е мн висок:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няма неуловими нарушители за КАТ

20.06.2009 13:044

Пътните полицаи подкараха супер бързи баварци по магистралите

 

Полицията по магистралите от днес разполага с два супербързи автомобила БМВ 330, съобщиха от МВР.

 

Целта е да няма “неуловими” нарушители на правилата за движение или престъпници с бързи коли, аргументираха се от вътрешното ведомство.

 

Лично министърът на вътрешните работи Михаил Миков подкарал из София една от новите машини, за да я изпробва в пиковите часове.

dnes.bg

Ще падат големи гонки по магистралите :smt032 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия бързите са за густо на шефовете! Няма да стигнат до хората, които трябва да вършат работа с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.