Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Fabia Basic или Fresh


angel.fotev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Изправен съм пред дилемата дали да избера "Бейсик" или "Фреш" ниво на оборудването :?

 

Разликата е в ръчен климатик, който излиза 1900 лв. при цена на автомобила 13900 лв. или 15% от стойността му. Другото нещо, с което се сблъсквам е, че почти всички Фабии са с CD/MP3, което не е лошо, но е 625 лв. и не може да се включи в лизинговата стойност, а трябва да се плати кеш :-k ! Заедно с алармата от 287 лв. цената от обявата от 13940 лв става на 16755 лв., което е с 30%!!! повече от обявеното!

 

Избрал съм си вариянт за 18 мес. безлихвен лизинг, който ми направи впечатление, че всъщност е лизинг с 2,5% лихва, защото има "такса придобиване" в този размер или 419 лв.!

 

Моля за съвет дали Фабия с този мотор (1.2 12V 60 hp) е сполучлив и дали сте се сблъскали с тези "уловки" в офертата на ЕураТек!

 

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • angel.fotev

    16

  • bega4kata

    7

  • PRR

    4

  • chavdarlk

    3

Най-много писали в темата

Цените на климатика и музиката бяха такива и преди около 2г. Заводската аларма беше ~600лв.

С други думи цените на тези "екстри" са се запазили.

Дали си струва да има климатик - според мен да. Последните години си е доста топличко. Все пак въпрос на избор и възможности. Необходимостта от него доста зависи и от това къде и колко се кара колата.

По-лошото е, че не можеш да се оттървеш от музиката, която не е чак толкова необходима, а и винаги може да се добави в бъдеще време.

По отношение на двигателя и "взаимоотношението" му с климатика - имаше във форума дискусия за двигател 1.2+климатик. Опитай с търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой си купи НОВА кола БЕЗ КЛИМАТИК ще си е чисто кощунство! Хора, живеем в 21ви век! Температурите лятото достигат завидните 40+ градуса!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото нещо, с което се сблъсквам е, че почти всички Фабии са с CD/MP3, което не е лошо, но е 625 лв. и не може да се включи в лизинговата стойност, а трябва да се плати кеш :-k ! Заедно с алармата от 287 лв. цената от обявата от 13940 лв става на 16755 лв., което е с 30%!!! повече от обявеното!

 

Благодаря Ви предварително!

Здравей колега!Радиото до колко си спомням се включва в самата крайна цена на автомобила ,с каквито глезотий си избрал допълнително ,цвят ,радио, джанти и т.н.И започваш да си е изплащаш ,без такива в кеш допълнително,защото при мене нямаше такива работи smile027 .Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото нещо, с което се сблъсквам е, че почти всички Фабии са с CD/MP3, което не е лошо, но е 625 лв. и не може да се включи в лизинговата стойност, а трябва да се плати кеш :-k ! Заедно с алармата от 287 лв. цената от обявата от 13940 лв става на 16755 лв., което е с 30%!!! повече от обявеното!

Вярно е, че заводската музика е скъпа, но никой не задължава клиента да си я купи. Затова и цената й не е включена предварително.

Алармата мисля че си заслужава парите, ако е фабричната.

Официално при лизинг се разсрочва само базовата цена, а екстрите се плащат с първоначалната вноска. Реално обаче има възможност да се разсрочи крайната цена, без застраховките и таксите за регистриране.

Избрал съм си вариянт за 18 мес. безлихвен лизинг, който ми направи впечатление, че всъщност е лизинг с 2,5% лихва, защото има "такса придобиване" в този размер или 419 лв.!

Макар и безлихвен, става въпрос за лизинг. Нормално е да се плати такса при прехвърлянето на собственноста в края му.

Тези 2.5% остатъчна стойност би следвало да се платят върху текущата стойност на автомобила към момента на прехвърлянето от лизинг.

При 18 месечен лизинг текущата стойност би трябвало да е около 20-25% по-ниска от продажната цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такса придобиване ;) се плаща и при купуване в кеш,под формата на местен данък придобиване,който в случая е само по фактура на чисто нова кола/а не по експертна оценка на застраховател ,както се плаща тази такса след придобиване от лизинг :!: :!: :!: :!: /

маркетинговите приоми са силно изразени при Шкода-ако искаш да караш нормална кола трябва да платиш 30-40 процента повече от обявената стойност.А ако искаш да е пък с всички екстри-плащаш Ауди :mrgreen:

Ама тъпо е да я вземеш без климатик и се замисли за 1.4

успех в избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Местен данък за придобиване при закупуване на нерегестриран в БГ автомобил не се плаща. Плаща се данък МПС, след регистрацията в КАТ и декларирането му в съответното данъчно.

Такста която са ти казали е за обслужване на лизинга (има я навсякъде не можеш да се оттървеш от нея). Като ти свърши лизинга ти се прехвърля автомобила на твое има на стойност 2,5 % от първоначалната цена. Върху тази стойност се начилява местен данък при придобиване по възмезден начин на МПС (в Пловдив е 2%) и нотариална такса за заверка на подписите на договора за продажба. Повече подробности и по - точни сметки на www.pariteni.bg

Относно колебанията ти - не взимай най - ниското ниво на оборудване, ще се косиш после.

Избери максимално високото с оглед възможностите ти и си добави екстрите от които смяташ че имаш нужда и които липсват. От фабричното стерео избери само тонколоните, свирката можеш да си я сложиш после и да си избереш такава каквато искаш.

Двигател 1,2 с климатек не е най - добрата комбинация, просто е слаб.

Поздравления за това че си решил да си купиш нова кола и то Шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колега,исках да кажа,че като си купиш колата нова за 40 примерно-плащаш в общината 2000лв,а ако я вземеш на лизинг,след 3 год може да занесеж икспертна оценка за 7000 лв и да плотиш 140лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е била регистрирана в КАТ, напр. купуваш от вносител или автокъща или си я вняасяш сам данък за придобиването не се дължи. Такава кола се придобива и с обикновен писмен договор, без нотариална заверка на подписа, т.е. няма и нотариални такси.

Ако автомобила е на лизинг, лизингодателя го купува от вносителя или автокъщата, регистрира го и ти го дава да го караш и изплащаш. Като го изплатиш ти го продава, и тук е фатката - на каква стойност, защото върху тази стойност се начисляват тези 2% (за Пловдив за другаде не знам колко са). Според закона размера на данъчната основа се определя от застрахователната стойност на колата, т.е. в договора може да пише че застрахователната стойност е 600 лв., а продажната цена е 1000 лв. Данъка се плаща върху 600 лв.

Дано да съм бил ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си по-настоятелен и обясниш, че от това дали ще ти вкючат музиката в лизинга или не зависи дали ще купиш колата или не, то повярвай ми, че ще ти я включат.

Относно климатика: Колата без климатик е като вафла без шоколад.

Поздрав.

ПС. Нормално е в тази криза да поискаш и някаква отстъпка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК

 

При условие, че 1.2 е слаб за климатик ще си взема "Бейсик". Харесъл съм си синия неметалик, който е със салон със сини елементи... Готин е. Ако тавана стане бял ще е супер...

 

Ако успея да се преборя да ми махнат стереото я купувам още днес...

 

Стискайте палци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако успея да се преборя да ми махнат стереото я купувам още днес...

 

Стискайте палци :)

 

 

Доколкото разбирам говориш за кола на склад, т.е. няма сила, която да ги накара да ти демонтират стереото. Поне според мен. Иначе - стискам палци, разбира се :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не е била регистрирана в КАТ, напр. купуваш от вносител или автокъща или си я вняасяш сам данък за придобиването не се дължи. Такава кола се придобива и с обикновен писмен договор, без нотариална заверка на подписа, т.е. няма и нотариални такси.

Ако автомобила е на лизинг, лизингодателя го купува от вносителя или автокъщата, регистрира го и ти го дава да го караш и изплащаш. Като го изплатиш ти го продава, и тук е фатката - на каква стойност, защото върху тази стойност се начисляват тези 2% (за Пловдив за другаде не знам колко са). Според закона размера на данъчната основа се определя от застрахователната стойност на колата, т.е. в договора може да пише че застрахователната стойност е 600 лв., а продажната цена е 1000 лв. Данъка се плаща върху 600 лв.

Дано да съм бил ясен.

нали и аз това казвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Каква е тая абсурдна фирма ЕураТек???:

 

1. Лизинга им е за базовата стойност на автомобила, т.е. 13940 лв.

2. В цялата страна с такава цена има само един такъв автомобил - ЖЪЛТ!!!, а това е национална рекламна кампания

3. Извиват ти ръцете за безумна екстра като CD за 625 лв. (с функциите на SONY, PIONEER, JVC за 120 лв.)

4. Задължават те да си платиш каското на 4,8% и то в брой, а където и да отидеш ти дават процент под 4% и възможност за каско на 4 равни вноски

5. При лизинг за 1 година те ЗАДЪЛЖАВАТ да сключиш каско за втората година при същите абсурдни условия, за да ти прехвърлят автомобила.

 

Да ходят в Булгаристан. С това отношение към клиента до никъде няма да стигнат...

Подчертавам, че и офертата и автомобилчето са супер, но това е пълен абсурд [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама вие пък искате без пари да карате нова кола

 

 

Не, колега! Искам да си купя автомобил според условията, които са публикувани в пресата.

 

Не искам като стигна до дилъра да разбера, че това, което съм харесал за 14 000 лв е 17 000 лв. Освен това ПО СИЛАТА НА КАКВО ще ми определяте къде ще си застраховам автомобила, когато той е вече мой??? :oops: Аз може да не искам да му правя каско!!! А и да искам не е ли мое решението? Нали е мой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Колега,

 

Има вариант. Отиваш в банка (Пиреус доскоро предлагаха) и питаш за лизинг за коли. И не са само те. Уговаряш условият, отиваш при ЕТ, плашташ в кеф, теглиш им една и продължаваш нататък.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Колега,

 

Има вариант. Отиваш в банка (Пиреус доскоро предлагаха) и питаш за лизинг за коли. И не са само те. Уговаряш условият, отиваш при ЕТ, плашташ в кеф, теглиш им една и продължаваш нататък.

 

Поздрави

 

В Банка Пиреус кредитите с 0% лихва ли са или с 13%?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не искаш каско си го купуваш кеш от магазина и си свиркаш!

 

Не си ме разбрал колега. Да поясня: Купуваш си Фабия Бейсик според промоцията за 13 940 лв. Каското и за 1 година към Алианц е 669 лв. (при 4,8% застрахователно число)! Срокът на безлихвеният лизинг е 1 година! Дотук добре, НО ЕураТек ТЕ ЗАДЪЛЖАВАТ ПРИ ПРЕХВЪРЛЯНЕТО НА ТВОЕ ИМЕ ДА ЗАСТРАХОВАШ АВТОМОБИЛА ПАК ТАМ ПРИ ТЕЗИ УСЛОВИЯ!!! Защо? Тогава автомобила е мой???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога безлихвения стана на 1 година?

 

От поне 2 години! Но важи САМО при 50% начална вноска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога безлихвения стана на 1 година?

 

От поне 2 години! Но важи САМО при 50% начална вноска.

 

 

Важи и при 15% начална вноска! При 50% начална вноска може да се ползва "безлихвен" лизинг за 17 месеца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога безлихвения стана на 1 година?

 

От поне 2 години! Но важи САМО при 50% начална вноска.

 

 

Важи и при 15% начална вноска! При 50% начална вноска може да се ползва "безлихвен" лизинг за 17 месеца!

 

Явно инфото ми е дву годишно ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.