Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грижи за интериора на автомобила през лятото


tihoslav

Recommended Posts

Ще се радвам ако колегите споделят как/с какви препарати поддържат интериора на автомобила си през лятото, когато високите температури поствят на изпитание както пластмасите така и гумените уплътнения в колата. Аз лично след като пробвах различни китайски илачи от практикер се спрях на най-простите (но същевремнно ефикасни според мен) препарати. На първо място течният парафин, който гланцира черните пластмаси, вследствие на жегата изсъва бързо и не стои мазно като в такси.

И на второ- за гумените уплънения използвам глицерин, което според мене ги запaзва:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера и аз поизчистих колата от вътре. Гумените уплътнения по вратите ги мажа с един немски спрей от "Метро", ако не се лъжа се казваше "GUMMI PFLEGE" или нещо такова :? С него мажа и външната част на гумите (става много добре и ги предпазва от високите температури), както и всички гумени шлангове и дюрити под капака на двигателя! Той е на силиконова основа, а таблото и останалите пластмасови части с един друг спрей "DIAMOND ....." Предстои да изпера тапицерията на седалките (отдавна и се каня, но чакам високи температури :D ) Някой би ли ми казал, може ли да се демонтират седалките от място или да ги "пера" вътре :-k

Забелязох също, че волана се е поизтъркал на няколко места. Знаете ли от къде може да се купи калъф за волана, по възможност качествен и изработен специално за Фабия? В Еуратек ми казаха, че малкия кожен пакет не става за кола произведена 2002, а е и твърде скъп.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а какво ще рече кожен пакет и каква е цената ако не е тайна? Иначе относно седалките гледам че моите са с болтове тип "звезди" хванати и не виждам друг начин да се свали седалката освен да се отвинтят тези болтове ама ми се вижда голяма играчка:) аз лично моите ги прах с четка и леген с вода, в който бях разтворил прах за пране, после от жегата си изсъхват и така... Стана перфектно според мен :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкия кожен пакет включва: кожен волан, скоростен лост и кожа за ръкохватката на ръчната спирачка. Преди време бях питал за цената в Еуратек (само с поръчка) и беше над 150 лв ако не се лъжа smile009

Миналото лято бях оставил колата в една автомивка да изперат тапицерията, а те си оставиха ръцете :oops: Препарата, с който са я прали не са го почистили добре и той е изсъхнал. В последствие при увеличаване на влагата в купето, той избива под формата на бели петна (включително и по корите на вратите) и гледката е направо кошмарна :cry: Направо "луда работа"!! Това лято сам решил сам да си я изпера - само с вода (то препарата си е там "отлежал" :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи скъпчии тия от еуратек бе колега, тццц :-k То по -евтино ще ти излезе ако намериш блъснат Елеганс или амбиенте, те имат доста приятни елементи и по лоста и по воланите (елеганса по-точно). Иначе да, вътре в колата и сам може да се оправиш, лесно е:)

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомивката в която давам мойта Октавия да се мие има услуга пране на интериор - колата остава 3 дни при тях, услугата е 150 лв, но се разтапицира цялата кола, и се пере всичко навън от колата така че и мръсотията също да остане отвън като се изплакнат мокетите и седалките.

 

За лятото разчитам на тях - уплътненията и гумите и таблото и всички лайсни и брони ми ги мажат с нещо което попива и пази гумата. Дори по няколко дни след това гумите си остават черни нищо че минавам в доста прах. Цена 20 лв(миенето е със записване и е около 2 часа според колко Ви е мръсна колата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за прането на интериора - най-добре намерете от някой приятел прахосмукачка с функция за пране. Не вкарва водата навътре в дунапрените, а я прекарва само през текстилния слой отгоре по простата причина, че няма време водата да попие преди прахосмукачката да си я смукне отново. Така после не мирише на гнило, защото всичко изсъхва много бързо. Ако е много замърсено мястото, просто повтаряте. Няма смисъл колата да виси на авто мивката с дни и само да се надявате, че дебелите дунапрени по седалките са изсъхнали хубаво. За пластмасите по таблото - колкото по-малко ги мажете с каквито и да е мазни сополи, толкова по-добре - само гюдерийка с чиста водица върши най-много работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с прането на интериора съм чувал, че е най-добре да се направи в СофАвто - цената била соленичка, но пък колата ставала като нова отвътре(не случайно доста от нововноските минават от там преди да ги пуснат на пазара тук).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тапицерията на моята фабия (класик) е от някаква ужасна материя, която се цапа страшно много.

Чистя я с една пяна на Nigrin за тапицерии, напръсква се замърсената част (докато се покрие с плътен слой пяна), разтърква се с четка и се оставя да изхъне. Ефекта е много добър, съхне бързо, мирише приятно, не струва скъпо. Процедурата я правя два пъти годишно.

Задните седалки ги изпрах веднъж с водоструйката, те се свалят лесно, изсъхнаха за два дена на слънце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да освежа салона, на Фабийката, но не съм решил как. А за таблото иска ми се да го мажа с нещо или да го пръскам, но това си има и добри и лоши страни. Ако е нещо мазно много лепне прахоляк по него, а ако не го мажа може да се напука от слънцето и освен това няма блясък :? Но все пак колата се пази и стои в гараж или по-точно под навес, което е по-хубаво защото като я прибера мокра изсъхва бързо като я одуха вятъра и освен това си е на сянка в слънчево време smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.