Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция - 180 км/ч !!!!!!!!!


ognjano

Recommended Posts

Здравейте, вчера останах много приятно изненадан от една Фелиция, която пореше по магистрала Хемус с най-малко 180 км/ч. Не знам какво имаше под капака, но едвам я стигнах, за да я видя. Мисля, че номера беше ОВ 2881,тъмно синя. Имах до преди 2 години Фелиция, бензин 1,3 GLX, но и до 160 км/ч никога не съм стигал. Браво много се радвам за Шкодичката, макар че имайки предвид, че имам опит с Фелиция близо 6 години едва ли е било доста комфортно возенето с такава скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с моита наи - много съм вдигал 175км ,и да ти кажа бая ми се изпотиха ръцете. но бях сам на магистрала "Тракия " и беше много лек трафика, през делничен ден, иначе не бих си правил подобни експерименти,иначе колата 1.3 бензин моноинжекция(без газова ) ,и е в отлично състояние,перфектно облсужена. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро установих ,че макс. скорост на моята Фелиция е 171 км/ч (исках само да разбера колко й е лимита ) smile159 . Относно комфорта ,по скалата от 1 до 10 .... 3 ,все пак не е лимозина :P .Естествено скоростта я развих на магистралата :> , модела е Фелиция LX 1.3 карбуратор.

За кола на 15 години и изминати 423 хиляди километра съм напълно доволен от нея :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купить Б/У

 

КУЗОВ

Тип кузова Хэтчбек

Количество дверей 5

Количество мест 5

Длина 3883 мм

Ширина 1635 мм

Высота 1415 мм

Колесная база 2450 мм

Колея передняя 1420 мм

Колея задняя 1380 мм

Дорожный просвет 140 мм

Объем багажника максимальный 967 л

Объем багажника минимальный 272 л

ДВИГАТЕЛЬ

Расположение двигателя Спереди, поперечно

Объем двигателя 1289 см3

Мощность 68 л.с.

При оборотах 5000

Крутящий момент 106/2600 н*м

Система питания Распределенный впрыск

Наличие турбонаддува -

Расположение цилиндров Рядный

Количество цилиндров 4

Диаметр цилиндра 75 мм

Ход поршня 72 мм

Степень сжатия 9.7

Количество клапанов на цилиндр 2

Топливо АИ-95

ТРАНСМИССИЯ

Привод Передний

Кол-во передач (мех коробка ) 5

Кол-во передач (автомат коробка) -

Передаточное отношение главной пары 4.12

ПОДВЕСКА

Тип передней подвески Винтовая пружина

Тип задней подвески Винтовая пружина

ТОРМОЗНАЯ СИСТЕМА

Передние тормоза Дисковые вентилируемые

Задние тормоза Дисковые

АБС есть

РУЛЕВОЕ УПРАВЛЕНИЕ

Усилитель руля -

Тип рулевого управления Шестерня-рейка

ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ ПОКАЗАТЕЛИ

Максимальная скорость 162 км/ч

Время разгона (0-100 км/ч) 13.5 c

Расход топлива в городе 9.3 л/100км

Расход топлива на шоссе 5.1 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 6.7 л/100км

Объем топливного бака 42 л

Снаряженная масса автомобиля 1010 кг

Допустимая полная масса 1420 кг

Размер шин 165/70 R 13

Размер дисков 5.5J

 

Легковые автомобили / Skoda / Felicia II / 1.6 (75 Hp)

 

 

Купить Б/У

 

КУЗОВ

Тип кузова Хэтчбек

Количество дверей 5

Количество мест 5

Длина 3883 мм

Ширина 1635 мм

Высота 1415 мм

Колесная база 2450 мм

Колея передняя 1420 мм

Колея задняя 1380 мм

Дорожный просвет 110 мм

Объем багажника максимальный 967 л

Объем багажника минимальный 272 л

ДВИГАТЕЛЬ

Расположение двигателя Спереди, поперечно

Объем двигателя 1598 см3

Мощность 75 л.с.

При оборотах 4500

Крутящий момент 135/3500 н*м

Система питания Распределенный впрыск

Наличие турбонаддува -

Газораспределительный механизм OHC

Расположение цилиндров Рядный

Количество цилиндров 4

Диаметр цилиндра 76 мм

Ход поршня 86.9 мм

Степень сжатия 9.8

Количество клапанов на цилиндр 2

Топливо АИ-95

ТРАНСМИССИЯ

Передаточное отношение главной пары 3.83

Привод Передний

Кол-во передач (мех коробка ) 5

Кол-во передач (автомат коробка) -

ПОДВЕСКА

Тип передней подвески Винтовая пружина

Тип задней подвески Винтовая пружина

ТОРМОЗНАЯ СИСТЕМА

Передние тормоза Дисковые

Задние тормоза Барабанные

АБС есть

РУЛЕВОЕ УПРАВЛЕНИЕ

Тип рулевого управления Шестерня-рейка

Усилитель руля Гидроусилитель

ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ ПОКАЗАТЕЛИ

Максимальная скорость 170 км/ч

Время разгона (0-100 км/ч) 12 c

Расход топлива в городе 9.5 л/100км

Расход топлива на шоссе 5.4 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 8.8 л/100км

Объем топливного бака 42 л

Снаряженная масса автомобиля 965 кг

Допустимая полная масса 1450 кг

Размер шин 165/70R13

Размер дисков 5.5 J

 

Колеги това са характеристиките,които се дават в един сайт -www.auto.ru за този модел.Доста точни са и аз поне не видях за нито един от двигателите да има стойности като тези за които говорите.Аз също имам Фелиция и искам колата ми да е най-бързата но уви-само мечти smile168

Моята е с най-големия от 1,3 моторите и максимума ми е около 150-160км/час и имах чувството,че все по някоя гума се отлепяше от пътя.

Дано наистина има такива Фелиции,но честно казано се съмнявам,освен ако не е човъркана под капака smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то може човека 2литра да и е чопнал бе-става много лесно

аз емам идея за в бъдеще 1.8 т да сложа в 1 фела и да го напомпя ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Условията по които смятат максималната скорост производителите са равно, без вятър и куп други оказващи влияние фактори! После обаче ние като караме доста от факторите може да са в наша полза и колите да вдигнат малко повече. Нищо ненормално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Условията по които смятат максималната скорост производителите са равно, без вятър и куп други оказващи влияние фактори! После обаче ние като караме доста от факторите може да са в наша полза и колите да вдигнат малко повече. Нищо ненормално. :)

 

smile162

:lol:

Абсолютно,аз като карам надолу с моята вдигам 160 км/н При 145 макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какви обороти са това, колеги, които сте си правили експерименти, защото и аз съм вдигал 130 км/ч. на Шкода 100С на 4-та, но при 140 се отива на ремонт на лагери доколкото знам, а и отделно - тогава магистралата беше 'по-равна' :)))

Да не забравяме, че този мотор 1.3 си е просто леко модифициран 1000сс или колкото там беше точно 987....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и 1.3 mpi мотора,който е 50kw e леко модифициран в сравнение с 1.3 карбуратор,но макс.скорост се увеличава от 145 за карбураторовия до 162 за инжекциона,така,че не говорим за някакви космически скорости.Разбирай и че всеки от нас си е сложил 5км/н заради накрайника на ауспуха. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не успях да видя оборотите ,защото часовника ми е само до 12 хиляди оборота :P, но помня ,че стрелката за темп. на двигателя беше към 110 градуса :mrgreen: ( и трябваше да отбия за от магистралата за може малко колата да си почине).И от тогава повече не съм я опъвал така (доста харчи btw)

Аз тази скорост я развих на спускане ,така че не е кой знае каква скорост,далеч съм от мисълта ,че на равен път ще развия повече от 150-160 км/ч smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам какво се чудите толкова.Аз с мойта по леко нанадолнище й лепя 180 (по километраж) Иначе по равното си държи 140 на около 4200 оборота smile117 Всяка кола,когато се поддържа и не се кара на гас,върви доста прилично. Лично аз,нищо странно не намирам в това,че Фелата си бичи със 180,верно малко я е изпържил,ама нали за това са колите,за да ни доставят удоволствие при шофиране! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си шумът в купето какъв е при тази скорост и обороти.Аз също карам фела 1.3 и не съм вдигал никога повече от 130 защото вътре става страшно(може и аз да съм бъзлив :mrgreen: )А колата която карам е във отлично техническо състояние .Фирмена кола е и за най-малкото нещо се вкарва във сервиз.Казвам го за да не кажете че е скапана кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не си бъзлив за България скорости над 130 да си поддържаш е все едно да дърпаш дявола за опашката. Егати измислените "магистрали" имаме дето само името им е така. Е, сега веднъж да вдигнеш за проба или да ти се наложи заради ТиР каращ със 150 :lol::lol: wow, разбирам, ама иначе си е руска рулетка. То и аз на мойта мазда мога да и вдигна 200, ама не го правя нали :))) . Ако имах S-Klasse сигурно и по-бавно бих я карал. За състезанията си има писти, солени езера и т.н :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не си бъзлив за България скорости над 130 да си поддържаш е все едно да дърпаш дявола за опашката. Егати измислените "магистрали" имаме дето само името им е така. Е, сега веднъж да вдигнеш за проба или да ти се наложи заради ТиР каращ със 150 :lol::lol: wow, разбирам, ама иначе си е руска рулетка. То и аз на мойта мазда мога да и вдигна 200, ама не го правя нали :))) . Ако имах S-Klasse сигурно и по-бавно бих я карал. За състезанията си има писти, солени езера и т.н :))

Не бе Лъчо smile175

Друга ми е мисълта. smile092 smile092 Не че чак толкова са ни скапани магистралите и пътищата.Просто тези 130 при фелата се усещат като скорост,до като при S-класата(давам я като пример) тази скорост не се усеща.Едно е да караш със 180 фелиция и друго е със 180 да караш S-класа или нещо друго.Има си има разлика от автомобил до автомобил ;)А иначе не ми е чудно че фелицията по нанадолнище за 15 минути продължително набиране може да вдигне 180 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е въпрос на окачване и конструкция на колата, а не на двигателя, той двигателя най-вероятно ще издържи ако е с хубаво масло и добро охлаждане... Пък ако не издържи - айде нов - сега са без пари :) smile168 smile168 , а знаем каква е конструкцията на фелата...няма стаб. щанги и т.н. и ебати кеф-а, при тая скорост си свистят разни работи около джамовете със сигурност. То тая тема май стана не за техническия раздел, а за чешане на езиците smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ,че темата не е много за техническия раздел ,но лошо ли е да се възхищаваш върху чудесата ,на които е способна една Фелиция? smile126 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е била с 1.6 мотора,по каталог и дават 170км/ч макс.скорост,така ,че твърде е възможно 170-175 да вдигне.

1.3 karb 155км/ч при условие че имеше още още силички,струва ми се че 170 ще ги вдиогне като нищо на хубав равен път,в случая беше на междуселскси път( ужасен) бях я взел преди 2 седмци и реших да я пробвам) Верно си беше страшно,все едно карах с 250 :D . И все пак Фелата е силна града, с тия къси скорости не дава шанс на доста по-глеми мотори. :smt030 Евала Филкеее smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак Фелата е силна града, с тия къси скорости не дава шанс на доста по-глеми мотори. :smt030 Евала Филкеее smile126

:smt017

Но аз все пак си мисля че не трябва да се доверяваме безпрекусловно на скоростомера. Аз моята 1.3 карб. прибирайки се към Варна, на спускането към Девня 170 на газ е правила но не ми се вярва да са чак 170. А и там баира е дълъг и прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги засичате тия безумни цифри по скоростомера, имайте предвид инструменталната грешка на уреда, с какъв профил гуми карате и т.н... писано е вече в други теми по въпроса. Примерно моята съм я засичал и с GPS, и на радара при Люлинския тунел - винаги дава с 10-12 км/ч отклонение нагоре, но съм я качил и на 14"-ки на всичкото отгоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то точно затова нарочно изкривяват показанията на скоростомера - да се радва народа smile117 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

като ви слушан та чак да не си повярвам.. Решихме с жената да вземем фелата до Костенец по магистралата и караме с 110 - 130 , но заради баир газ до дупка smile035 ..видиш ли зор зор и докато се усетя ,че баира е свършил и тя нашта с 150 - 155 викам А?? :?: smile117 а не бръмчеше много реших да я напъна и 170(е трудничко) ама караше с отпускане по-малко на педала с постоянни !!! 160км в час!!! smile004 smile159

П.С Извинявам се да не забрАвя не малка подробност на ГАЗ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе и какво като е на газ не мога да разбера,мойта винаги е била на газ и не е проблем при добре регулирана газова да дигна 150 на равно(е заради дупката в джоба е спъната малко :mrgreen: ),а ако е на бензин както казват някои колрги -колко ли ще дигне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.