Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

доливане на масло в скоростите


Recommended Posts

здравейте колеги,

един малко глупав въпрос - ако някой може да снима мястото дето се проверява и долива маслото в скоростната кутия.

Не съм правил тази процедура на Фелицията,и нямам представа.И още нещо какво и колко масло трябва да се налее за да се покрие зъбното колело на пета предавка-разбрах,че то първо остава на сухо.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store.hamsia.org/docs/index.php? ... jectId=976

 

Страница 113 и четеш какво пише за обслужването на скоростите ... не си мисли , че като налееш всичките 2 литра и 400 гр. който събира кутията ще покриеш колелото на 5 та предавка ... ако имаш някакъв проблем с нея сподели го пък може и да измислим нещо ... ако някой те е наплашил , че много скапват 5 скорост тез кутий - питай го дали не бърка Самара с Шкода ;)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от както съм я купил не съм проверявал нивото на маслото там,а във форума чета за проблеми свързани с намалено количество и за това реших да долея или направо да го сменя изцяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
здравейте колеги,

един малко глупав въпрос - ако някой може да снима мястото дето се проверява и долива маслото в скоростната кутия.

Не съм правил тази процедура на Фелицията,и нямам представа.И още нещо какво и колко масло трябва да се налее за да се покрие зъбното колело на пета предавка-разбрах,че то първо остава на сухо.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен smile126

махасе жилото на километража сас ключе номер 9 и от там се долива маслото мерката е на 4ервяка и трябва да е 4 милиметра от доло http://skoda-felicia.5go.ru/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не рискувай с доливане щом не си знаеш маслото в кутията,направо една синтетика 75W90 2.4л и си готов,аз поне така направих и 5та не ми вие а и не знам какво е, щом и на Фаворита не виеше не си внушавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.