Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

24 Часа на Льо Ман


BlackPearl

Recommended Posts

Седя си аз пред ТВто и си гледам 24те часа.

Остава към час до финала.

Преди малко влезе кола на сигурноста и един от прототипите (на 4то място) на Лола Астон Мартин влезе в бокса.

Снимат си го там операторите на Евроспорт и оп....зад предните гуми напис Skoda.

Докато взема аз ГСМа и да снимам и кадъра се смени.

Но намерих снимка в нета на Лола Астон Мартин(състезаващ се в момента на Льо Ман).

В момента 007 Лола Астон Мартин е с чешкото знаме (като 2ма от пилотите са Чехи -Jan Charouz, Tomas Enge, Stefan Mucke), а 008 е с Британското (Harold Primat, Darren Turner and Miguel Ramos)

 

Зад предна гума:

_Y2Z1859-L.jpg

 

340x.jpg

 

3413685517_8a21c5b7d4.jpg

 

Намерих снимка и от Льо Ман 2008, където също Лолата е с надпис Шкода и чешкото знаме!(най-вероятно пилот отново им е бил Томанс Енге)

2859561967_00b294b4f2.jpg?v=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каталясаха тази суртин.Жалко,че отпаднаха.

Снощи от 57 екипажа се движеха 48. Кралев кара снощи и постоянно подобряваше времената (за обиколка) си. Но за съжаление днес сутрин отпаднаха. (незнам точна причина- изтървал съм го).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Счупени скорости 2 часа преди края , но според договорка на Endurance Asia с организаторите Поршето направи една обиколка в последната минута за да не се води отпаднал отбора , а просто завършиха последни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Пежо, най-после нещо по различно, стига всяка година Кристенсен. Миналата година загубиха много глупаво, но тази си взеха своето. Не съм съгласен, че някой се е гаврил с Ферари. Те си спечелиха техния клас и то с голямо преимущество. Тази година беше годината на бившите Ф1 пилоти - Марк Жене, Себастиан Бурде, Алекс Вурц, Мика Сало....

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква гавра си правеха дизелите с Порше и Ферари. smile092

Лошото е, че нашите братовчеди тази година загубиха от Пежо....

 

Явно разликата, която е около 100 кончета и 150Нм си е казала думата /600 срещу 700hp и 1050 срешу 1200Нм/. Пък и между V12 и V10 също има разлика въпреки еднаквата кубатура...

Ето малко данни за...

Победителите - http://en.wikipedia.org/wiki/Peugeot_908

...и победените - http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_R15

Гледах доста от състезанието и спора дали дизел или бензин...ми беше безразличен! Беше ми просто интересно! Пък и Кралев дебютира доста добре! Има добри постижения зад гърба си http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B5%D0%B2 Горд съм, че имахме наш състезател! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Счупени скорости 2 часа преди края , но според договорка на Endurance Asia с организаторите Поршето направи една обиколка в последната минута за да не се води отпаднал отбора , а просто завършиха последни ;)

 

Поршето му каталяса около 7-10 часа Гена, а състезанието приключи в 15:00.

Надявам се си разбрал добре за поршето (със 7 и някои си номер)-понеже в последната обиколка излезе Порше, което от 1вата обиколка на 24те часа влезе в бокса заради проблем и не излезе- там беше договорката..не ги писаха отшаднали, просто последни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност карали са 17 часа и малко ( моя е грешката , че се доверих на наще електронни издания ) ... е те тука пише всичко : http://www.lemans.org/24heuresdumans/pa ... os_gb.html

В една от последните обиколки коментатора на Евроспорт забеляза тяхното Порше 997 GT докато го подминаваха Пежата ... в туй вече съм сигурен оти го гледах ;)

Между другото пак коментаторите на Евроспорт споенаха предпочитанията на Кралев към Ферари F430 и практиката го доказа , че финишираха май всички Ферарита за разлика от окапалите Поршета включително и онзи позорно разбит RS Spyder в края на състезанието :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на Льо Ман ясно! Ма изпържил съм се аз на Шуменското плато и гледам рали Стари столици и изведнъж........

http://www.youtube.com/user/PVVRZ

 

smile152 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на Льо Ман ясно! Ма изпържил съм се аз на Шуменското плато и гледам рали Стари столици и изведнъж........

http://www.youtube.com/user/PVVRZ

 

smile152 smile168

=D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но не на макс нали?

А и натоварванията са далеч по различни.

Има си регламент -затова са 3ма пилоти на кола.Мисля,че пилот няма право да кара повече от 4(или май беше 6) часа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Мисля,че пилот няма право да кара повече от 4(или май беше 6) часа?

 

2 часа Ися! Не случайно и F1 е ограничена на 2h!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Мерси за поправката, ама сякаш Мак Ниш доста кара това ауди субота вечер?

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Мерси за поправката, ама сякаш Мак Ниш доста кара това ауди субота вечер?

smile027

ти си задрямал и като си се събудил пак е бил дошъл неговия ред smile091 ай лягай 1,30 е ,че и аз да си лягам :)нали много бързаше да си лягаш тази вечер,набързо си изпи млекцето

п.п.оспамвам всички теми-простете ми модове :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае да е честита на Пижо победата! Предишните години стартираха на Льо Ман главно за да поставят някой рекорд и обикновено не финишираше нито една от колите им, но явно нещата доста са се променили... Напоследък и аз я псувах тази марка главно зарад проблемите с моята кошница, но след като ги локализирах вече съм по-спокоен. Просто човек трябва добре да си познава колата, особено ако е по-екзотична и първо да попадне на точните хора, които да помогнат при опознаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.