Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Жила за задни ел.стъкла за октавия 1 99г


sashonedev

Recommended Posts

Та значи моторчетата си работят само жилатадето се навиват там на едни пласмасови макарички с улейчета са се разплели и немогат да се навиват.

И ако някой от пловдив може да ми помогне ще съм мн.благодарен и естествено бирата е от мен smile159 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти помогнал колега, защото имах такъв случай, само че с предните на Октавиата. Само че не съм в Пловдив... Надявам се някой колега ще може да ти отдели време. Купх си жило за спирачки на колело и си направих джамовете и до ден днешен всичко е 6. :smt032 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш ли да ми обясниш горе долу как да го направя,как си направи пъпката в крач на жилото дето влиза в пласмасовото колело(макара)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени и макаричката и жилата.Ролка се продават в Пловдив зад магазин нева,има едно малко магазинче на самата улица с лепенка на шкода на витрината.Цената и беше 8 лева.Жилата с накраиниците ми ги прави един човек,които продава части за мотори по 10 лева броиката, само че тои се намира в Асеновград.Сабирането на целият механизам отнема доста време и нерви,ако не си го правил вече за да ти е ясен принципа на деиствие.Тук при нас има един маистор които за 15 лева сабира чарковети.За пловдив знам че за този ремонт взимат около 80 лева.Горе доло и на мен ми излезе толкоз,защото и водачите на стъклото при мен бяхя чупени,а и при събирането пак ги чупихме :lol: И пак smile117 до филибето.Моя савет е купи си нов механизъм от магазина.монтираш и забравяш.Цената на новия мисла че беше около 100 лева заден в магазина до военна болница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не се сещам, баща ми измисли нещо. Мисля че беше много малка гаичица и вкарахме жилото вътре и я пресовахме ;) и ремонта не струваше почече от 2 лв :lol: Само трябва да спазиш дължината на жилото (измерваш скъсаното) и внимателно навиваш жилото на ролката в каналчетата, така че да не се преплете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

колеги от къде мога да си закупя макарички .И имали значени е за лява или дясна врата е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купих моята Октавия задното стъкло не работеше чуваше се само как моторчето работи, отворих  кората и какво да видя стъклото беше подпряно с летва ,жилото се беше разплело за пластмасовата щипка която държи стъклото беше счупена. Бях до магазина да питам за цяло устройство , но цената не ме ,, грабна някак си ,, и реших да пробвам какво мога сам да направя. Купих две жила за колело горе долу си представих как трябва да работи механизма .едната ролка като навива ,другата развива, намотах жилата и дойде ред на пластмасовата щипка.

Взех една метална решетка от тонколона изрязах малки лентички от нея в магазините по един лев продават едни малки запалки като горелки .В къщи имахме такава ,там където беше счупена щипката слагаш една такава лентичка и с горелката леко запояваш да я грееш докато металната лентичка се влезе в пластмасата и като се разтопи мокриш палеца и замазваш пластмасата , става като скелет и така я залепих. Вече я имам към 4 месеца и нищо не е поддало все още пък като се счупи пластмасовата щипка ще гледам да намеря някоя от магазина но за сега така кара.

 

Поздрави и успех ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.