Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения за Октавия 2, 1.9 TDI - PD DSG Седан


Jany

Recommended Posts

Здравейте,

 

тъкмо станах собственик на Октавия 2, 1.9 TDI - PD DSG Седан, 2005 г. на 65000 км. и бих искал да помоля за малко мнения относно този автомобил. Например:

 

Добри и надеждни ли са тези автоматици;

Каква е максималната скорост на автомобила;

Скъпа ли е поддръжката;

И всичко друго, за което се сетите..

 

Знам, че щеше да е по-добре да се информирам за тези неща преди закупуването на автомобила, но трябваше да действам бързо. :?

 

Предварително благодаря на всички отговорили! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш... бързата работа, срам за майстора!

Мотора уж изпипан вече...

Максимална скорост - около 200км/ч

За автоматика нищо не мога да кажа...лично аз не бих си взел с този двигател, слаб ми се струва за автомат.

 

В заключение: Надежден двигател, яде малко, а върви сравнително добре!

 

П.С. Честита придобивка! Много да те радва и да НЕ те оставя на пътя!

П.С.2 Чакаме снимки...За колко парици я взе ако не е тайна...? smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш... бързата работа, срам за майстора!

Мотора уж изпипан вече...

Максимална скорост - около 200км/ч

За автоматика нищо не мога да кажа...лично аз не бих си взел с този двигател, слаб ми се струва за автомат.

 

В заключение: Надежден двигател, яде малко, а върви сравнително добре!

 

П.С. Честита придобивка! Много да те радва и да НЕ те оставя на пътя!

П.С.2 Чакаме снимки...За колко парици я взе ако не е тайна...? smile049

Ами на мен ми се стори, че върви доста добре с този автомат!

Мерси за пожеланията!

Взех я за 15500 (добре ли е?) от познат . Има леки козметични забележки по купето..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш... бързата работа, срам за майстора!

Мотора уж изпипан вече...

Максимална скорост - около 200км/ч

За автоматика нищо не мога да кажа...лично аз не бих си взел с този двигател, слаб ми се струва за автомат.

 

В заключение: Надежден двигател, яде малко, а върви сравнително добре!

 

П.С. Честита придобивка! Много да те радва и да НЕ те оставя на пътя!

П.С.2 Чакаме снимки...За колко парици я взе ако не е тайна...? smile049

Ами на мен ми се стори, че върви доста добре с този автомат!

Мерси за пожеланията!

Взех я за 15500 (добре ли е?) от познат . Има леки козметични забележки по купето..

 

За цената...там някаде, бива(само тези 500 лева според мен са били предвидени да бъдат свалени... smile021 smile021). Абе, най-важното е че е взета от ПРИЯТЕЛ! Поне знаеш, че си я взел от човек, който се е грижил за нея(надявам се...).

 

П.С. Снимките още си ги чакам! smile048 smile048

 

Едит: За малко да забравя, колата ти е ХЕЧБЕК/ЛИФТБЕК, а не седан! [-X [-X [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш... бързата работа, срам за майстора!

Мотора уж изпипан вече...

Максимална скорост - около 200км/ч

За автоматика нищо не мога да кажа...лично аз не бих си взел с този двигател, слаб ми се струва за автомат.

 

В заключение: Надежден двигател, яде малко, а върви сравнително добре!

 

П.С. Честита придобивка! Много да те радва и да НЕ те оставя на пътя!

П.С.2 Чакаме снимки...За колко парици я взе ако не е тайна...? smile049

Ами на мен ми се стори, че върви доста добре с този автомат!

Мерси за пожеланията!

Взех я за 15500 (добре ли е?) от познат . Има леки козметични забележки по купето..

 

За цената...там някаде, бива(само тези 500 лева според мен са били предвидени да бъдат свалени... smile021 smile021). Абе, най-важното е че е взета от ПРИЯТЕЛ! Поне знаеш, че си я взел от човек, който се е грижил за нея(надявам се...).

 

П.С. Снимките още си ги чакам! smile048 smile048

 

Едит: За малко да забравя, колата ти е ХЕЧБЕК/ЛИФТБЕК, а не седан! [-X [-X [-X

Абе да ти кажа честно, пазарлъкът тръгна от 18

 

Нямам още снимки...в по-следващ етап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав автомобил,перфектен отвсякъде.Само за да тръгне да върви нормално,трябва да се чипоса или Стайнбауерче-доста е слабичка,само 1.4 е по зле,но след чипче е пефектна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав автомобил,перфектен отвсякъде.Само за да тръгне да върви нормално,трябва да се чипоса или Стайнбауерче-доста е слабичка,само 1.4 е по зле,но след чипче е пефектна.

 

Ей, като ви чете човек, все едно бабите ви все коли по 200 коня са карали! Я стига. Мойта дори не е PD пък на Междене не ме изложи много smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав автомобил,перфектен отвсякъде.Само за да тръгне да върви нормално,трябва да се чипоса или Стайнбауерче-доста е слабичка,само 1.4 е по зле,но след чипче е пефектна.

Абе малко ме е страх от чиповете. Доста турбини заминават по този начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубав автомобил,перфектен отвсякъде.Само за да тръгне да върви нормално,трябва да се чипоса или Стайнбауерче-доста е слабичка,само 1.4 е по зле,но след чипче е пефектна.

 

Ей, като ви чете човек, все едно бабите ви все коли по 200 коня са карали! Я стига. Мойта дори не е PD пък на Междене не ме изложи много smile001

прав си ,така е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда

И аз така наскоро си купих такава но 2.0 140 коня.

Не харчи хич извън града на круиз контрол с 100 - 4,8/100 км. Бяга като луда. До 220 не сам стигал но неволно веднаж минах 210 без да се усетя де. ;) Нещо просто се бях увлякал на маистралата.

За DSG моя опит е гочив. Почнах след 3-та седмица с ремонт на кутията коъто ме спря на малко на д 1000 лв. Но може да е прото кофти касмет. Инече се намирали кутии втора употреба за около 4000 лв.

Отностно километрите моета е на 38 400 , но само на километраж. Оказа се при един от тестовете че е на около 111 000 км. Провери е докато е време освен ако наистина не ти е добар познат продавача. Щото и аз познавах продавача от преди това. И колата бе случайна и изгодна сделка.Успокоението ми е че все още си е добра сделка дори и след ремонта.

Иначе честито и безаварийно каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда

И аз така наскоро си купих такава но 2.0 140 коня.

Не харчи хич извън града на круиз контрол с 100 - 4,8/100 км. Бяга като луда. До 220 не сам стигал но неволно веднаж минах 210 без да се усетя де. ;) Нещо просто се бях увлякал на маистралата.

За DSG моя опит е гочив. Почнах след 3-та седмица с ремонт на кутията коъто ме спря на малко на д 1000 лв. Но може да е прото кофти касмет. Инече се намирали кутии втора употреба за около 4000 лв.

Отностно километрите моета е на 38 400 , но само на километраж. Оказа се при един от тестовете че е на около 111 000 км. Провери е докато е време освен ако наистина не ти е добар познат продавача. Щото и аз познавах продавача от преди това. И колата бе случайна и изгодна сделка.Успокоението ми е че все още си е добра сделка дори и след ремонта.

Иначе честито и безаварийно каране!

Благодаря ти!

Да...четох за твоите незгоди...А как провери километрите? Мисля, че мойта наистина е с реални километри ама в България човек никога не знае. smile049

Твоят мотор е доста по-голям...все пак 35 коня от горе..

Пожелавам и на теб безаварийно каране от тук на татък! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k километрите ми ги прочетоха някак си през скоростната кутия в VW докато правеха тестове но незнам как. Доколкото разбрах се пресмятат май някакси като за база се вземат стойности някакви от кутията и се добавят коефициент/и но наистина незнам ни6то по конкретно. То и на тях им беше за първи път. Просто докато се били ровили разбрали че могат да установят километрите.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

105 те кончета много си ги бива..... Тичат като отвързани. Само дето и разходът почва да се повишава. А и ченгетата стават голяма заплаха за точките. Иначе автомобилът мноооого си го бива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито с придобивката колега, много да те радва.

 

А за мотор 2.0 разход извън града 4.8/100 мойте уважения ама smile045

 

Моята е същия мотор като съм я карал на дълго нарочно съм карал като пенсионер и да на моментния разход и на 3.8 ми е падала но на средния под 5.4 никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биричка, мойта успях да я докарам един път до 4,9 на 100, ама тва беше на магистрала, празна кола, без климатици, по-напомпани гуми и скорост 90 км/ч на темпомат (отсечка Пловдив - София, даже е малко изкачване). Обаче нема такова влачене... щях да заспя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биричка, мойта успях да я докарам един път до 4,9 на 100, ама тва беше на магистрала, празна кола, без климатици, по-напомпани гуми и скорост 90 км/ч на темпомат (отсечка Пловдив - София, даже е малко изкачване). Обаче нема такова влачене... щях да заспя.

 

 

Еми може. Но с Любомиров, като се прибирахме от Вонеща вода и карахме като пенсионери и повече от 90 не сме вдигали и ми даде 5.5 или 5.4л. А като се прибирахме от събора 130/140 и ми даде 5.6 е за 100мл нафта да карам като спрял няма смисъл.. (лично мнение ) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... за 100мл нафта да карам като спрял няма смисъл.. (лично мнение ) smile049

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.