Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един малко странен въпрос !!!


xaxo19802201

Recommended Posts

Здравейте колеги. Като нов член искам да ви поздравя за добрият форум който сте направили и който развивате непрекъснато. Следя го редовно от доста време и намирам много полезна информация, но по необясними и за мен причини все нещо ставаше и не успявах да се регистрирам. Е днеска успях, но и причината за това е една феноменално тъпа постъпка от моя страна. Иначе аз съм един доволен собственик на Шкода Октавия Тур 1.9ТДИ 90кс. Колата е купена преди 2 години и 4 месеца от ЕураТек и вече има навъртяни 75,000км за който съм изключително доволен от разход, поведение на пътя, здравина ( абе все неща които правят Шкода добри автомобили )…..

Та да се върна на причината за моето появяване във виртуалният свят на Шкода и въпроса ми към вас. Ще трябва да дам малко предистория и ще се опитам да е възможно най-кратката (но ще ви помоля да ме извините ако ви се стори че е много дълго)….. Значи днеска се качвам в Шкодата, запалвам я и както винаги си я изчквам 2-3 минути да загрее на празен ход и да разбие маслото. Минават тези две минути, включвам на задна да излизам…….. Тука е момента да вметна, че цялата седмица карам колата на приятелката ми която е автоматик, и поради този факт съм отвикнал да използвам левият си крак……..Та напълно забравяйки,че в чешкият автомобил има и съединител, аз със замах се опитах да включа на задна. Естествено не успях, тъй като един ужасно силен тътен ме спря - все едно някой удари колата отдолу откъм двигателя с чук. В допълнение на този шум, цялата кола подскочи на място. Аз се уплаших доста, но понеже обстоятелствата ме притискаха аи няма как да върна времето назад за да предотвратя глупавата си постъпка, този път си натиснах съединителя, включих на задна и преминах 400км до морето безпроблемно. Колата не даде никакъв признак,че моето безумие и се отразило някак.

Понеже звука и подскачането доста ме изплшиха искам да ви попитам евентуално какво може да съм и причинил на колата с това си действие. Пак казвам, че по нищо не усещам че е имало неуспешен опит да включа на задна без съединител, но понеже не разбирам много затова питам 

Мерси предварително и надявам се да не съм ви отегчил безкрайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нормални обстоятелства (т.е. не си прекалил със силата при опита за включване на задна) си се разминал без последствия. Зъбите са се позадрали едно друго, но от веднъж надали си направил беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега,ще взимаме книжки май...........как ще забравиш да натиснеш съединителя? smile091

Сега сериозно: ако искаш да разбереш има ли проблем скоростната кутия,ти трябва градско каране,постоянно превключване на скорости.Съмнявам се дали си строшил нещо,ама знаеш ли........Така че сядаи зад волана и..........1-ва,2-ра, спираш ,задна, може и на по-големи обороти,после пак същото упражнение,ако има нещо не редно,то ще се чуе.

И другия път като се качваш в кола гледай колко педала има smile091 ,извиняваи ама не се сдържам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.