Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

vista или Xp


Recommended Posts

Предпочитам ХР, с него съм от доста време и просто съм му свикнал и няма какво да ме уплаши в него... Преди това съм минал през 3.11 (да, да - в училище ни учеха на него) 95, 98, Millenium (много стабилно се държеше), Ubuntu и SlackWare на KDE.

За кратко пробвах Виста, но нещо много шарено ми се стори и твърде различно от това с което бях свикнал... и се върнах на ХР... Но доколкото си спомням такива бяха и реакциите ми при навлизането на ХР - пак не ми хареса и го недолюбвах до момента в който просто свикнах.

 

Честно, препоръката ми е да се мяташ на по-новото, заради предизвикателството. Даже направо на Уин 7. Явно той ще се налага занапред и е добре да му се свиква отрано.

 

В тази връзка някой може ли да ми препоръча добър релийз на Уин 7? В замунда са понакачили доста, а искам да пробвам с нещо което няма да ме откаже от първия ден smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ХР е най-добрия вариант за мен! Така или иначе съвременните компютри на средна цена идват слабички за вистата. Поне моите наблюдения са такива. Предимство на вистата е, че при нея действа DirectX10 и има всякакви драйвъри, а недостатъците са множко. Тежка е за по-старите компютри, прекалено излишни натоварващи ефекти и т.н. По-добре Win7 и според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chavdarlk, да се изключи AHCI (Advanced Host Controller Interface) означава да обърнеш гръб на hot-plugin, което не е страшна работа, защото кой ли си включва/изключва HDD докато работи компютъра, НО и на Native Command Queuing - когато на диска се подадат няколко различни команди за работа по диска, той преценява как точно да ги подреди при изпълнението така, че да се изпълнят максимално бързо - нещо като Defrag, ама за операции ;)

 

Може би това обяснява защо като направих RADI 0 не видях чак толкова по-голямо бързодействие - може би защото тая джаджа не е включена при мен, понеже пипах биоса за клок, но пипах където ми видеха очите ;), нищо че AHCI няма общо с клока на процесор/памет. Както и да е, ще пробвам на новата инсталация на Винбоз какво ще стане, но с AHCI включено. Досега не съм предполагал, че заради него не съм имал проблеми с Windows ХР, защото съм с ICH10 и SATA, но диска винаги се е разпознавал.

 

А NightSpirit по въпроса за машината - двете машини у нас са двуядрени, едното е Core 2 Duo 8500(3,16Ghz, пробвам го на 3.8GHz дали ще върви стабилно) с 4GB RAM, а другото е AMD 4850e (2.5GHz) с 45W TDP с 2GB RAM - за HTPC-то под телевизора. Смея да твърдя, че и при двете Виста е по-бавна, независимо, че ресурси има предостатъчно. ХР върви по-бързо и на двата компютъра. Така, че моля не казвай, че зависи от машината - всяка машина която има да изпълни повече код ще изисква повече време, за да го изпълни. Вярно е, че на бързите РС-та разликата ще е по-малка, но това не означава, че няма да я има. Windows 7 вероятно ще стане рапространена като ХР, защото на практика е Vista OSR2 - оптимизарана в по-голямо съотвествие с изискванията на "населението". Една от хитринките е намаляване на приоритета при буутване на зарежданите Services - просто вместо да се борят 20 сървиса за достъп до HDD-то, само 15 или по-малко се ръчкат, съответно компютъра върви по-гладко, а останалите се дозареждат по-спокойно примерно след десктопа. Просто Microsoft не могат и не са се и опитали да пишат нов Windows за 2 години, ами много са излъскали и стегнали стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил? Аз нямам такива впечатления. Но, може би, просто не ми се е случвало?

 

По-горе момчетата са писали: не разпознава диска и казва, че няма къде да се инсталира. Следва търсене на драйвери, които не са писани за XP.

Това не е вярно. Това, което ти наричаш "не може да се инсталира" е просто липса на подходящ драйвер в инсталацията. Необходимо е да се добави драйверът и да се направи нов инст. диск или да се зареди през флопи. И то точно драйвер писан за ХР. Свикнал си инсталационният диск на операционната с-ма да е пълен с всички възможни драйвери, но в конретния случай, мисля, че това е просто политика на Микромеките, които се опитват да лансират новата не толкова успешна операционна система(Виста). И определено успяват, както се вижда от думите ти.

Мисля, че се ползваш с известно уважение в този форум и би било неприятно, ако някой приеме тези твои думи на доверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Това не е вярно. Това, което ти наричаш "не може да се инсталира" е просто липса на подходящ драйвер в инсталацията. Необходимо е да се добави драйверът и да се направи нов инст. диск или да се зареди през флопи. И то точно драйвер писан за ХР. Свикнал си инсталационният диск на операционната с-ма да е пълен с всички възможни драйвери,

....

Мисля, че се ползваш с известно уважение в този форум и би било неприятно, ако някой приеме тези твои думи на доверие.

 

Лаптопа на който опитах да кача Windows XP не беше мой и съответно нямах много време да се боричкам с него. От друга страна на сайта на LG не намерих никакъв драйвер за диска който да се предлага. Следващата "особеност" беше, че лаптопа няма флопи, т.е. единствен вариант оставаше създаване на custom инсталационен диск ... ако се намери драйвер. BTW политиката на "Меките", е че като правят OEM версия за някои производители изрично се разбират определени драйвери да не се пускат за по-стари версий на WinBoz. И почва пробване на евентуално съвместим драйвер, който може да работи в 99.99% от времето и точно когато най-много ти трябва да изкара хубав син екран [-X

 

А що се отнася до свикването с пълен набор на диска - ама хич не е така. Инсталирал съм разни системи с RAID контролери дето WinBoz изобщо не е подозирал, че ще се пишат, че и WinBoz от там да boot-ва съм борил, но това е друга тема ;)

 

А относно приемането на думите ми: Аз споделих моя опит. А той е "При някои лаптопи/системи не може да се инсталира". Е, може би ако го бях написал "При някои лаптопи/системи труда да се инсталира не си заслужава" щеше да е по-точно и тия писания нямаше да ги има .... ама не го написах така smile049

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина на някои машини си е играчка, а понякога драйвери на сайта на производителя няма и трябва да се импровизира, но все пак "не може" е доста категорично и затова реших да пиша. smile027

По темата - ХР все още е най-сполучливата ОС на Майкрософт, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.