Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неприятен теч на антифриз Фелиция 1.3 карб. 1999г. - Решен


testov

Recommended Posts

Преди 2 дни ми протече антифриз отдолу под картера. Нямам спукани съединения, не е от водната помпа. Имам едно предположение и искам да попитам някой дали е разглобявал Фелиция 1.3 с карбуратор (двигател на Шкода). Въпросът ми е има ли Фелицията тапа на блока някъде между двигателя и скоростната кутия (около маховика)? Защото мисля, че теча е точно от това място. Т.е., за да оправя теча ще трябва да махам скоростната кутия - неприятна работа. Случвало ми се е вече подобен проблем на един бус.

Благодаря Ви предварително.

 

*****

Тази кола не я шофирам аз, но като стане нещо, я оправям.

 

Проблемът се оказа по-неприятен отколкото очаквах. Преди няколко месеца ми се повреди контактния ключ (2-те пластини). Ключаря беше забравил едната пластинка вътре и ключа заяждаше на стратер. Майка ми е шофирала така на стартeр в продължение на няколко километра, докато стартера посинее и се заварят частите :D :D :D

Както и да е пораженията бяха само по стартера - отремонтираха го. Стартера се захваща с няколко болта за фланеца (не съм сигурен дали така се нарича), с който се закрепя към двигателя. Единият от тези болтове явно не е бил стегнат добре, защото пада при маховика, който от своя страна го поема и издънва кожуха на диференциала (намерих болта на матнита смачкан :D).

Наложи се да махам двигателя, да разглобявам скоростната кутия и да заваря дупката (колкото 50ст). Загубих си 1 ден, но я оправих.

Теча беше от трансмисионно масло и в скоростната кутия нямаше и 200гр. Но колата не е шофирана и 20км така и всичко вътре си беше ОК.

Ами това е. Безаварийно шофиране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам на блока има само една тапа за източване на водната риза, която се намира на предната му стена отдясно, ако си застанал срещу мотора. Може да видиш на картинките в раздел Литература къде точно се намира. Всъщност първо огледай по-хубаво - течът може де е от някое водно съединение, примерно около пробката на металната тръба, която е най-ниската точка в с-мата или около скобите на гумените маркучи, а понякога избива и от тапата на всмикателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.