Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Боядисване на кожен салон


Recommended Posts

Привет, колеги. Интересувам се кои части на кожения салон са от изкуствена кожа? Сигурен съм, че такива елементи има на гърба на седалките, но кои са другите (ако има такива)? Казаха ми, че нова боя "хваща" само естествената кожа, т.е. изкуствената може да остане само с фабричния си цвят.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що па за триене. Щом не си на ясно въпросът си е уместен.

По темата - не си мисли, че изкуствената кожа се произвежда в съответния цвят. Лично в Плевен съм виждал как се боядисва. С бояджийски пистолет по начина, по който се боядисва калник или броня. Т.е. разбирай, че седалките ги носиш отделно от колата. Има там едно предварително почистване с някакъв препарат и после боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция, колега.

Това, че изкуствената кожа не се боядисва ми го каза един от работещите във фирма bobi97, където смятам да оставя седалките. По принцип каквото и да било разминаване в нюансите на бежовото не ми допадат, но по неговите думи "това е положението - боята "напива" само в естествената кожа". Затова и се опитвам да си разясня нещата...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм съвсем наясно със ситуацията и бих те посъветвал да проучиш въпроса по-подробно. Кофти ще е да те изненада някакъв друг цвят на седалките или боята в последствие да остане по дрехите ти (или Ви, което е още по-лошо). Аз съм гледал как се прави, но нямам отзиви за след това какво се случва. Още веднъж - проучи по-подробно. Не е майтап работа.

Успех и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и естествената кожа се боядисва трудно с много скъпи бои и от много добри майстори.

Скромният ми опит се базира на 2 пъти боядисвано кожено яке,което след няма и година придобива стария си вид.Имаите впредвид ,че е боядисвано във фабрика за кожени облекла.

Седалките и салона са подложени на много повече триене и влияние,така че ефекта на боядисване дори и при естествена кожа ще е краткотраен.Изкуствената кожа при износване направо губи целия си горен слой,при което боята няма как да хване върху основния обикновено текстилен слой.Практиката при такива случаи е претапициране.Кожи и майстори тапицери има в момента достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.