Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кутия за Magnat Xpress 15`


Recommended Posts

Здравейте колеги ! Карам Skoda Felicia 1.3 GLX хечбек и искам да и направя музика.Комтонентите вече съм ги купил но имам проблем с кутията на говорителя... Посъветваха ме да го купя,защото изкарвал плътен и нисък бас,а аз искам точно това.Смених 2 кутии,а баса е все така твърд и никак не ми допада...Та бих помолил ако има някой компетентен да ме посъветва нещо или да ми предложи модел кутия,която да разкрие потенциала на говорителя и същевременно да не е прекалено голяма за багажника.Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали са ти казали но звука както на баса така и на останалите компоненти засиви много и от плеъра и от усилвателя. Вържи магната на едни тъндър за 100лв примерно и не очаквай звук. Ако ме разбираш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говореше колегата Favorit. Няма как от най-ниския клас на сони и усилвател Тъндер да чакаш чудеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още повече че и Магната е ниския клас. Направи му някаква по голяма кутия (60-на литра) с много вата и това ще е максимума на приятен бас който може да очакваш от сегашната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията с която съм в момента е 100 л. и се чудя дали може да е от бас рефлектора...Според теб кой тип рефлектори изкарва по-мек бас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рефлектора не оказва чак такова влияние. бокса е много голям! по принцип като по къс свири по високо, всичко е според зависи от конкретния случай, но ти казвам не се занимавай, просто системата ти е такава, че трудно ще го накараш да свирне що годе добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дай ми някакъв съвет.какво да правя?да смяням cd или усилвател,или направо да ги продавам и да си купя нещо друго ?

 

Аз съвет ще ти дам. Ти кажи какви пари може да отделиш и каква музика целиш и какво ти харесва. Мога и да ти дам телефон на човек който да ти направи инсталация, бокс, професионално и на много добри цени. ;) Междудругото Фелиция хетчбек е ама много подходяща кола за озвучаване особено откъм бас. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много ще съм ти благодарен колега ! Пари в момента нямам особено,а и вече както ти споменах съм си купил нещата... А ти случайно да работиш в сервиз на Шкода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази огромна кутия има добър шанс нещата да са по-добре, ако изобщо се премахне бас-рефлектора. Пробвай!

По принцип бас-рефлектора сваля долната граница на честотата (ако е изчислен добре), но влияе отрицателно на линейността на честотната характеристика, дори и да е правилно сметнат. Много е вероятно точно затова да не ти харесва звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази огромна кутия има добър шанс нещата да са по-добре, ако изобщо се премахне бас-рефлектора. Пробвай!

По принцип бас-рефлектора сваля долната граница на честотата (ако е изчислен добре), но влияе отрицателно на линейността на честотната характеристика, дори и да е правилно сметнат. Много е вероятно точно затова да не ти харесва звука.

 

Прав си донякъде. По принцип по големия обем не означава по добър звук, плюс това моите наблюдения са че хората масово харесват кутиите различни от затворен обем, главно защото "тресе повече" и " слиза по ниско". Малко са феновете на вярния звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и такива:) Аз например ходих при един маняк ,който ми замери говорителя и каза-в такава кутия ще свири така,в едикваси кутия ще свири така...В затворен обем ....литра ще свири линейно,но от 35херца нагоре,с фазоинвертор ще свири от 25херца нагоре в тея и тея размери,но фазоинвертора трябва да е с дължина 55см ! Оказа се че не е невъзможно да се направи така че сега съм доволен. Та мисълта ми беше ,че пича ми зе 15 кинта и каза точно за моя говорител какво се случва...Нямате ли такиа хора в Русе ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.