Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Oбжалване на съдебно решение! Има ли смисъл???


Recommended Posts

Въпросът ми е простичък, има ли смисъл да се набутвам да обжалвам пред по-горна инстанция това http://gors.court-bg.org/img/File/Postanoveni%20sadebni%20aktove/06-2009/NAHD%20203-2009.pdf или напук на шуробаджанащината в държавата да си платя всичко и да пия една студена вода?

конкретно случая е описан в следата тема http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=34&t=10706

 

Предваритело благодаря на всички отзовали се с мнение, но се опасявам че на този етап ми е нужно конкретно мнение от юрист, така че ако тук има такъв и има желание да удари едно рамо ще съм му задължен!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко дълго за четене и асимилиране,затова не се запознах на 100% със случая,но мога да ти кажа ,че със тази "неправилно подбрана" или "несъобразена с пътните условия скорост" са си оставили вратичка така,че във всички случаи в които решат могат да те изкарат виновен.Веднъж искаха да ми пишат акт, след като попаднах в дупка и изкривих джанта ,за несъобразена скорост.

Иначе ако смяташ,че си прав ,консултирай се с адвокат ,който се занимава с такива дела ,иначе ние можем много да си говорим.Моето лично мнение е да не се занимаваш.Иначе винаги съм бил за да се отстояват правата.

Успех и горе главата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй си почнал,давай докрая!

"Несъобразена скорост" - какво е тва шибано понятие(любимото на КАТ)? С какво ще докажат каква ти е била скоростта и как ще преценят за коя ситуация колко е съобразената скорост?!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, по принцип има за какво да се хванеш. Мотивите на съда са малко противоречиви. Лошото е, че с тази експертиза..... шанса да постигнеш нещо е твърде малък. Евентуално можеш да се бориш, че нарушението е на чл.20 ал.1 от ЗДвП, а не на чл.20 ал.2 /т. е. скоростта е била ОК, но си загубил контрол/. При успех постановлението ще падне и ще трябва да ти издават нов акт и ново НП, което най-вероятно няма да направят в срок, т.е. ще излезеш сух. Но шансът наистина не е много голям.

 

Съжалявам, че не съм се регистрирал по-рано. Сега предполагам срокът ти за обжалване е почти или напълно изтекъл и няма време да се запознавам подробно със случая и да ти дам конкретни съвети. Ако все пак междувременно си решил да обжалваш, желая ти успех и пиши какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имало е следи от спирачките на твоята кола, които не са в твоя полза или поне в материалите по делото така изглежда. Показанията на свидетелите не са признати и с оглед на това е назначена автотехническа експертиза, която съдът зачита за достоверна, това в случая е по правило. Наложено ти е минималното наказание предполагам с оглед на това че се взел мерки да избегнеш ПТП. Но ПТП-то е факт и е красноречиво доказателство за нарушение. След като то е описано в протокола и акта като такова- това много трудно се бори със свидетели. Жалко за разноските- заради тях са. В съда не си представляван ?!

Еднозначен съвет не може да се даде. На твое място не бих се занимавал. Трябва да докажеш обратното на това дето са писали в материалите - как ще стане това ?! Кой те научи, че със свидетели се оправят нещата ?! - това е нож с две остриета. Когато има фактически доказателства свидетелите са нищо. Съжалявам, че използувам остър език, но в случая не мога да се изразя по друг начин. Пожелавам ти успех, за тоз проблем да забравиш по-скоро и бъди благодарен, че няма пострадали. Ламарини се оправят, пари се изкарват. Ако решиш да обжалваш съдебното решение- обърни се към адвокат, който да се запознае с материалите, освен ако вече не е късно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.