Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

по-широки гуми=по-голям разход...


Recommended Posts

Съжалявам за баналната тема,но не успях да се справя с търсачката :oops: Понеже искам малко да повдигна каляската,смених старите гуми 165/70/ 13 със 175/70/13.Въпроса ми е с колко долу-горе се качва разхода на колата :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да го забележиш разхода.Според мен си направил добре.Сега колата ти ще е малко по-висока,ще вози по-добре и ще изглежда по-добре.Аз сложих такъв размер гуми и единственото ,което е като негатив е намаленото ускорение,което е незначително и може би си внушавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като негатив е намаленото ускорение,което е незначително и може би си внушавам.

 

Абе да ти кажа и на мен ми направи впечетление,но и аз си помислих,че си внушавам :lol: Затова и си помислих,че сигурно ще гори повече.То е ясно,че ще гори повече,но въпросът е дали ще го усетя финансово. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за баналната тема,но не успях да се справя с търсачката :oops: Понеже искам малко да повдигна каляската,смених старите гуми 165/70/ 13 със 175/70/13.Въпроса ми е с колко долу-горе се качва разхода на колата :-k

 

Почти няма да го усетиш. Предполага се с до 1%...

 

Що се отнася до ускорението - имай предвид, че реално гумата ти е с по-голям диаметър (2.33% razlika). Съответно малко по-бавно ускорение + малко намалени показания на скоростомера (при 100km/h по скоростомер ще си със 102.4 ... ако е верен скоростомера). Реално трябва да си много "чувствителен" за да усетиш тая разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...смених старите гуми 165/70/ 13 със 175/70/13....

 

къде ги видяхте тези по-високи гуми?!?!?!

колегата е сложил по-широки гуми....165<175...останалото като размер си е същото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...смених старите гуми 165/70/ 13 със 175/70/13....

 

къде ги видяхте тези по-високи гуми?!?!?!

колегата е сложил по-широки гуми....165<175...останалото като размер си е същото ;)

 

колега успя да ме развеселиш днес :) Хвани и прочети малко информация кой показател на гумата какво означава. Предполага се, че щом влизаш във форума ще ти е интересно да понаучиш някой елементарни факти.

 

Тия 70 не са милиметра както си мислиш, а са 70% от широчината на гумата. А 70% от 165 е по малко от 70% от 175. И понеже предполагам не ми вярваш хвани една линия и бегай при колата да мериш да разбереш, че не са милиметри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усеща се разлика при "рязка" промяна !

Аз минах от 185/55/15 (зимните) на 215/40/17 летни-ама все пак си тежат джантоците!

Разлика има литър,че и литър и половина! (+това имам 2км разлика при показания на скоростомера)

Но при такива "малки промени"-карай смело и не се притеснявай! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще имаш разлика в разхода, а и да имаш - забрави да я усетиш.

 

Иначе 195/65/15 -> 225/40/18 ми е равно на литър, литър и нещо отгоре, ама на тая евтината нафта кой ти гледа разход smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то кат няма приход ко да гледаш smile048

 

По-темата: колкото по-широка гумата, толкова по-високо съпротивлението на търкаляне, а от там и разхода. Но при такава малка разлика (6%) по-скоро разхода ще ти се качи/свали в зависимост от това колко си недонапомпал/пренапомпал гумите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът даже може и да ти падне, защото новият ти размер гуми са с 1,4см по-голям диаметър, следователно по-голяма обиколка, следователно при едни и същи обороти - повече изминато разстояние, следователно по-малък разход ;)

 

smile048 Сега да не са разгневи някой!? Нали сме в сферата на теориите :)

 

Поздрав и не се плаши :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходът даже може и да ти падне, защото новият ти размер гуми са с 1,4см по-голям диаметър, следователно по-голяма обиколка, следователно при едни и същи обороти - повече изминато разстояние, следователно по-малък разход ;)

 

smile048 Сега да не са разгневи някой!? Нали сме в сферата на теориите :)

 

Поздрав и не се плаши :D

 

Не се сърди,но логиката ти издиша и не се основава на законите на физиката.

 

Няма как да е така.Щом се усеща на педала ,ще има и разлика в разхода-ще е по-голям,но тук става въпрос за гуми ,които са в рамките на допустимото предимствата както вече казах са много повече.165 си е тясна гума и в определени моменти завиваш,а колата върви направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... от това колко си недонапомпал/пренапомпал гумите...

 

В тоя ред на мисли,колко да ги помпа гуметата :roll: До сега предни,задни все на 2атм. ги карах :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.