Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте мнение за марка Bauknecht.....


simichoil

Recommended Posts

Колеги привет - обзавеждам си апартамена и ми предстои закупуване на всякаква техника - хладилник, пералня, миялня, фурни (обикновена и микровълнова) котлон, аспиратор и т.н. Спрял съм се на марката Bauknecht. Искам като ще купувам - всичко да е една марка и да е що годе качествено. Наясно съм че няма да се ползват цял живот, но все пак искам да е и нещо добро. Някой има ли информация за тази марка, срещал ли я е и изобщо чували ли сте я? Като бях в Германия гледах техни неща и според мен (имайки предвид цените които гледах там) са може би една идея по добри от Whirlpool, Indesit и т.н. Но не винаги цената е определяща за качеството затова търся и мнение на някой който има опит с тази марка. Ето и сайта им : http://www.bauknecht.com

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм я чувал тази търговска марка. Има ли представителство и сервиз в България? (посочения сайт не се отваря при мен)

Аз ползвам Горение (печка с керамичен плот и хладилник/фризер с два компресора Данфос) от доста години и наскоро си купих и уреди за вграждане от тях (още не са вградени) и съм много доволен. Имат гаранция от 3 год., която не ми се е налагало да ползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри са!

Имахме такава фурна вентилаторна вкъщи - от началото на 90те, докарана втора ръка от Германия... Още работи перфектно, дадохме я на баба ... това са си 17-18 години без дефект вече...

Освен това на доста места където съм работил имахме техни фризери и хладилници (също докарани втора ръка отнякъде, разбира се) ... Не са ми се разваляли, за разлика от Беко-Мекота разни (чисто нови) дето се обледяваха и изпускаха течности по три пъти на сезон....

 

Всъщност съвета ми е да не се хвърляш директно - виж имат ли педставителство у нас, поддържат ли сервизи и така нататък, че случайно развали ли ти се нещо - тежка и мъглива работа става...

Освен това опита ми е с доста стари модели, а знаеш че напоследък всичко се прави да издържа три-четири години - докато му изтече гаранцията и после сдава багажа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са качествени.Миалната машина ,която наскоро подарихме беше Баунехт от 1993.Никога не е правила нищо друго освен да работи както трябва.:)

Незнам как стои въпроса със представителство тук ,съответно и със адекватен сервиз..

Но определено марката е доста по - квалитетна /за мен/ от неща като Аристон, Индезит и тнт.

Друг много добър вариант са нещата на Горенье.Сега сме с такива уреди.

А ако търсиш най - доброто от най - добрите то Сименс или Миеле са подходящи но мнооого солени:)

Поздрави и успех! smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за хладилника бих ти препоръчал да избереш LIEBHERR прозведен в Германия или Австрия защото са много добри и с тях няма ядове а като марка за цялостно обзавеждане една от най-добрите марки е Mile

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miele я знам - много са качествени но за съжаление не знам в Русе и изобщо в . В Русе има магазин в който се предлагат всички неща на Bauknecht и сервиза е пак там - а и собственика ми е приятел - така че с гаранцията няма да имам проблеми. Харесал съм си топ моделите и цените които ми дава са доста приемливи и ме устройват и именно затова реших да се спра на тази марка - прави ми огромни отстъпки и излиза доста изгодно....но пак си стъпвам на едно 5500-6000 лв и затова не бързам да се хвърлям а искам мнения....Досега не съм чувал или прочел нищо лошо за тях - но друго си е едно безпристрастно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам от 1919 година ги произвеждат,значи е качествена и доказана марка за Германия,но аз за първи път ги чувам.Вероятно са от сорта на Miele:качествени и скъпи,да ги ползваш за цял живот и за внуците да останат !

Аз заложих на печка и плот-Горение,абсорбатор-Фабер,хладилник Либхер.

Колкото изкарат,толкова! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм чувал тази марка. миналата година когато обзавеждах апартамента, отидохме в магазина на бош/сименс и такадоста са солени но качеството е на ниво, купуваш ги за дълго време напред. мо щом ти дават голяма отстъпка и марката е доказана купуваи =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е да не залагаш само на името на марката по простата причина ,че водещите немски марки не са това ,което бяха.Марки като Blaupunkt,Miele,AEG,Electrolux, в това число и Bauknecht,бяха качество когато се произвждаха в Германия.Сега само на някой са им останали високите цени.Затова си вземи нещо ,което е на средна цена,за което има добри отзиви от потребителите ,за да не останеш разочарован от високацена-средно качество.

Wirlpool И Gorenje са добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simichoil хайде да ти разкажа за какво иде реч та да сте и ти и колегите наясно. Поне имам 13 год. опит с бяла техника. Та схемата е следната. Почти както при автомобилите. Купуваш Шкода, VW или Ламборджини и в крайна сметка парите ти отиват във VAG. Тук (ако говорим за конкретния случай) купуваш Bauknecht, Whirlpool, Ignis парите отиват в......Whirlpool. Разликата е, че ако Ламборджини се прави в завода на Ламборджини, а Шкода - в завода на Шкода при бялата техника в различните заводи се правят всички марки. Или:

*В завода на Polar в Полша се произвеждат хладилници с марки Whirlpool, Bauknecht

*В бившия завод Tatramat - Словакия се произвеждат всички перални на Whirlpool, IGNIS и Bauknecht

*Има завод за перални и още един за вградени уреди в Германия - пак марките са и трите

*В завода на ВЕКО близо до Анкара пък се правят на Whirlpool и Bauknecht съдомиялните машини.

*В Турция също се намира и един от заводите за аспиратори на Whirlpool

*Преди може би 2 год. един от най-големите производители на бяла и черна техника в Турция - VESTEL също бяха погълнати от Whirlpool. По същия начин няколко години по-рано заводът за хладилници Arctic - Румъния също се "присъедини" към Американския концерн Whirlpool

 

Като обобщение ще ви кажа следното:

- Whirlpool - продава се под марки Whirlpool, IGNIS, Bauknecht, Polar - производство в Германия, Полша, Словакия, Италия, Турция, Бразилия, Румъния

- FAGOR - продава се под марки Fagor, Mastercook - производство в Испания, Полша

- Candy - продава се под марки Candy, Zerowatt - производство Италия

- Merloni Eletrodomestici - продава се под марки Ariston, Indesit, Hoover - производство в Италия, Турция (тук е моментът да спомена, че имаше апетити на Мерлони да купят Елпром - Варна, ама ТИМ и БСП не го дадоха. Просто за ТИМ парите бяха малко, а за БСП - комисионните)

- Electrolux Group - продава се под марки Electrolux, Zanussi, AEG - производство в Италия, Германия, Унгария, Румъния, Полша, Швеция (ама няма внос от там). Принципно Gorenje беше под шапката на AEG, но след фалита на немската компания и поглъщането й от Electrolux Group Gorenje си остана чисто Словенска. Лошото е, че този символ за качество в момента произвежда същите еднодневки като BEKO, VESTEL и Whirlpool.

- Bosch - Bosch, Siemens - производство в Германия, Испания (в заводите на Fagor), Турция

- BEKO - Beko, Sang - Производство Турция

- Vestel - Vestel, NEO, Hyundai, Voltel, BESS, Crown, телевизори Watson и JVC, хладилници и перални Alaska,

 

От тук нататък почти всички тези велики марки имат поне по един модел Made in China.

 

Хубавото е, че и ние Българите сме фактор на пазара. От начало в завод Ворошилов, в последствие в заводите във В. Търново и Стара Загора и сега и в няколко малки манифактури се сглобяват телевизори. Всичко пристига на части от три от най-големите производители на телевизори в Китай - PANDA, KONKA и третия не го помня. Всички тези телевизори излизат на Българския и Балканския пазари със следните марки: NEO, Hyundai, Crown, Elite, Voltel, Teletech (някои модели), SVA, KIA, BESS и т.н. Познават се по това, че са с много над 100 програми (най често са 200, 250 или 255). От тях има доста добри попадения, но има и ужасяващо качество. Основно добрите попадения са производство или на "Битова Електроника" - В. Търново или на завода в Стара Загора (в Ст. Загора се сглобяват и някои DVD-та и 3-4 модела сешоари Philips)

 

В заключение:

simichoil на твое място бих се замислил над 3 марки:

1. Siemens / Bosch - безупречно качество, пълна гама уреди, сравнително прилични цени

2. Electrolux - с някои малки изключения (микровълновите им са китайски) също безупречно качество

3. Whirlpool - няма смисъл думата (не фирмата) Bauknecht да ти краси хладилника и фурната Whirlpool, а ти да платиш 25-30% повече само за едно име. Като качество са доста прилични. Даже бих казал са почти на нивото на горните 2, като разбира е цените са по-надолу.

 

И на финала - ако аз си правя моята си кухня или си обзавеждам целия апартамент с техника, марките ще са следните - BOSCH и SONY, които ще си ги докарам от магазина с моята Skoda smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо химика е номер 1 ! smile035

smile188 Не съм химик бре. Търговец съм. Ама 13 год. търгувах само с бяла техника. Писна ми и сега търгувам с химия. Кат направя и в химията 13 год. ше ви изнеса една лекция и за това как се правят бои и мазилки и коя от коя е по-добра. smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С мноого малки изключения,/примерно марката Сони/, имах впредвид и подкрепям напълно мнението на Мишо.

smile162

 

Има и немалко доза късмет при закупуването на уреди затова вземи нещо средно и след 3-4-5г.го изхвърли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Biso не е баш така. Всичко опира до модел и цена. Казваш SONY. Има наистина доста Китайски модели, ама я питай батко Сами (bega4kata) какво си купи и дали не е доволен - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 17&start=0 Същото важи и за другите марки. В почти 90% от случаите стоките се делят на хубави или евтини. Хубаво и евтино - те такова животно нема.

Продължавам да твърдя - BOSCH и SONY.

 

П.С.- и малко извън темата. Пише се ПРЕДВИД а не В ПРЕДВИД, защото последно В ли е или ПРЕД. Ако ще е В ПРЕДВИД, то по-добре да се каже ИЗ ПО НА В ПРЕДВИД smile001

Живеем в България! Пък дори и някои от вас да не живеят тук, все пак всички сме българи. И като такива, нека не загърбваме българската писменост.
Из правилата на Форума.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно това имах впредвид.Sony,но само най-скъпото и най-високия клас,а то е двойно по-скъпо от всички останали.

Преди години се интересувах много от LCD-TA и мога да ти кажа,че там разните U,P и други серии бяха най-лошото на пазара.В последно време изпуснах нещата и не ги следя,но авто-аудиото им е доста зле с изключение на най-скъпите модели.Марки като Sharp,Toshiba,Philips са по-добри за съответната цена при lcd tv,a Alpine,Pioneer,Clarion,Kenwood са по-добри при авто-аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.