Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко харчи климатикът??? В България?


Recommended Posts

Още малко продължение... smile048

Понеже съм човек на точните науки, реших да проверя математическата страна на въпроса smile125 .

Средната ми скорост обикновено е 20 км/ч, а климатроника при задача от +32 -> +22 градуса ми харчи 0.6L/h.

Сметката е следната: 100 км ще измина за 5 часа, следователно 0.6 L/h при тези условия водят до 3L/100 км.

Странно съвпадение smile021 , но все пак явно бордовият компютър работи със същата земна математика, като мен...

---

В подкрепа на горните сметки, в Понеделник водих децата на зъболекар, като средната ми скорост беше 10 км/ч.

Разхода ми беше 16/100, т.е. познайте колко се падат на климатика... правилно: 6L/100.

Изобщо, в моя случай нещата стоят така при външна температура +32 и вътрешна +22 градуса:

ср.скорост   разход на климатика
5 км/ч         12/100
10 км/ч        6/100
20 км/ч        3/100
40 км/ч        1.5/100
60 км/ч        1/100 (най-масовото положение за България, ако не се използва магистрала)
80 км/ч        0.75/100 (най-масовото положение за България, ако се използва магистрала)
100 км/ч       0.6/100
120 км/ч       0.5/100

Хайде сега, вижте колко съм писал по-горе в темата за разхода на климатика при извънградско... точно така: 0.7-0.8/100.

И съвсем случайно средната ми скорост е около 80 км/ч...

 

Писал съм и за рекорда си от 31.1/100 :oops: .

Нещата тогава стояха така: средна скорост 3 км/ч (изминах точно 9 км за 3 часа), следователно климатроника ми е изхарчил 18/100, а без него разхода щеше да е 13.1/100 smile049 .

 

Всеки може лесно да си направи сметките при неговите параметри.

 

Наздраве smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко продължение... smile048

 

Писал съм и за рекорда си от 31.1/100 :oops: .

Нещата тогава стояха така: средна скорост 3 км/ч (изминах точно 9 км за 3 часа), следователно климатроника ми е изхарчил 18/100, а без него разхода щеше да е 13.1/100 smile049 .

 

Наздраве smile027

 

Яко. Аз на твое място щях да стоя на едно място и час по час да форсирам.....да подобря рекорда. Ха тогава да изчислим разхода......

 

Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk-не си прав ;) -климатроника при умерени натоварвания /и като цяло/ си е по-икономичен

обърни внимание че и компресорите са различни

едните имат май малко повече буталца

 

иначе евала за изчисленията-много яко

обичам такива педанти като тебе smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, както и очаквах, заключението (поне за мен) е:

Просто няма смисъл разхода на климатика да се представя в литри на 100 км.

Той е в литри на час, а вече според случая могат да се получат всякакви стойности за литри на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 Хаха. То в Софийските задръствания за всеки автомобил всичко се изчислява в литър на час. smile188

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.