Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Газова уредба Ловато и пълнене...


Recommended Posts

Здравейте,

става въпрос за следното

газова уредба Ловато на 9 месеца и 13000км изминати с нея.

Последния път като ходих да зареждам на бензиностанцията успяха да я напълнят до 22литра (от 25 възможни) при положение,ч е вътре имаше поне още 1-2 литра.

Както и да е платих си и очаквах, че са ме излъгали като са сипвали.

После погледнах нивото което се показва на уредбата и стрелката стоеше на нула.

Питах момчето което сипваше как е възможно да сипе толкова и да не се мръдне стрелката, при което той каза че може би клапанът ( в бутилката) не е затворил и е напълнена до горе(буквално).

 

тръгнах да карам и след 5-10 км пак проверих стрелката вече стоеше на максимум.

днес успях да я изхабя цялата (275км с 22-24 литра не съм сигурен колко точно са били вътре за това приблизително)

 

та днес пак отивам да заредя и пак същото(друга бензиностанция) като мина 20тия литър (на пълненето) казах на момчето на бензиностанцията да я спре за да не се пълни до горе.

 

Въпроса е как се получава това, понеже не ми е ясно устройството на бутилката вътре? т.е. как затваря бутилката и защо не спира пълненето преди повече от 18-18.5 литра не можеха да се напълнят?

 

и втория и също важен въпрос е, има ли проблем ако се пълни до горе бутилката (над 20 литра) и не се кара веднага колата, тъй като налягането вътре се качва значително?

 

 

 

Мерси на отговорилите :)

 

 

 

Днес ще погледна колко е гаранцията на уредбата, че не съм сигурен дали е 6 или 12 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бутилката имаш поплавък който затваря клапана за пълнене и така гарантирам максимум пълнене на бутилката от 80%. Идеята е в горещините да има къде да се разширява газа без да пръсне бутилката. Доколкото разбирам при теб тоя клапан се е пооткачил и в момента си опасен както за себе си, така и за околните. Моя съвет е да изразходиш по най-бързия възможен начин наличната ти газ и да отидеш на газаджия (по възможност проверен!) за да ти оправи проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)  В тази връзка да спомена, че в Шел вече проверяват документите на газовата уредба преди зареждане, и отказват да пълнят при нередности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

В тази връзка да спомена, че в Шел вече проверяват документите на газовата уредба преди зареждане, и отказват да пълнят при нередности.


Такава "нередност" не могат да я знаят. А тя си е опасна де ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно нередността,

поплавъка след 1-2 минути отива в горно положение т.е. работи но се забавя.

Момчето което пълнеше на бензиностанцията го питах как успя да я напълни до горе, при което той каза, че поплавъка е "спекъл" и неговата си я кара така винаги... и нямало проблеми...

 

 

 

както и да е де.. сега е на 80% (20 литра от 25 литра) и е на хладничко в гаража, а утре ще ходя да говоря с газаджиятапри които я слагах да видя какво ще каже и като издухам газта евентуално да се "прочисти" ръчно поплаваъка...

 

нещо ме съмняват и пичовете на газостанцията, въпреки че от както съм я сложил зареждам на 1 и също място....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Не е толкова опасно и бъди сигурен, че няма да гръмнеш толкова лесно. Аз карах така 6 години /без да знам/ пък още съм жив, ако толкова те е страх и не ти се ходи по сервизи просто пълни бутилката до 80% от капацитета и. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.