Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупен обтегач на пистов ремък, заедно с основата!


new_skoda_fan

Recommended Posts

Здравейте,

тове се случи днес, обтегача на пистовия ремък на Шкодилака 1,9 SDI, 2003 г. с климатик, се отчупи по време на движение.

 

Виж снимките:

 

Разбира се спрях отстраних и ремъка от двигателя и така карах без зареждане на акумулатора около 30 км.

 

Въпросът ми е какво трябва да поискам да проверят на колата от ЕТ,

освен смяната на обтегача и ремъка?

Дали няма някакъв проблем в климатика?

post-2183-138453095326_thumb.jpg

post-2183-13845309534_thumb.jpg

post-2183-138453095584_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ти проверян дали ти работи съединитела на динамото,защото от/ако е блокирал/ него започва тази ролка много да вибрира и се е строшила може би от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо - ролката с държача в Еуратек струва 87 лв, с труда по монтажа около 100 лв. Преди една година и аз я смених. Беше се разбила, въпреки че колата е само на 45000 км :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролката с държача се сменя за 5 мин, няма нужда от 100лв в ЕТ. И колегата е прав, някой да ти провери ролката на динамото, ама не дали се върти самата тя, ами дали и работи тресчотката.. Хубави двигатели само дето има да сменяш ролки и ролки честичко. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз имах подобен проблем само че на мен ми се счупи само ролката на фабия 1.4 бензин.

Не знаех колко мога да карам само на акомулатор и някаде 25 км. след Шумен по посока Варна чаках пътна помощ да ми сменят ролката.

Някой ако може да каже на колко км. се сменят ролките ? Всъщност те са 2 - обтяжна и паразитна. Получих много разностранна информация от сервизите, някои казват на 30х. к други на 90х. к трети - по преценка на техника......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.