Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво е възможно като тунинг на двигателя?


Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам какво мога да направя като цяло за повишаването на мощноста на афтомобилът ми без мнгоо да се гърчи двигателят... колата е Шкода Октавия 2-ка 1.6 МПИ... дали може да се сложи турбо ми е най-главния въпрос... понеже нямам мнгоо големи познания в областа ако може да ме насочите... smile012 smile012 smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се сложи турбо ... но ще ти е по-евтино да продадеш тая и да вземеш направо такава с турбо. Евентуално можеш да боднеш чип, но на не турбиниран двигател ефекта е малък (5-10 коня). Като цяло тоя двигател не е за състезания. Затова си карай кротко и това е. Не е необходимо да си пръв на светофара за да караш добре .:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво мога да направя като цяло за повишаването на мощноста на афтомобилът ми без мнгоо да се гърчи двигателят...

 

дали може да се сложи турбо ми е най-главния въпрос... областа ако може да ме насочите...

 

Не искаш да го гърчиш , а за турбо питаш?

 

Лично мнение- на 1.6МПИ нищо по-добре не му пипай- няма смисъл да се прави. Средствата които ще отидат за него няма да са оправдани на база на получена ефективност след това.

А за турбиниране...-по добре я продай колата и си вземи такава с турбо, но ако имаш средства и те влече- винаги може да се турбинира!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От един познат който има Audi TT, знам за някаква немска тунинг фирма която слага втори двигател и го синхронизира с вече съществуващия. Искаше да си прави Аудито 550 коня че и повече !!!

 

Това може да е най-мощното решение, ама май е по-евтино да си купиш нова кола с турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продаваш и си купуваш велосипед! Тогава мощността ще зависи само от самия теб! smile117 smile117 smile117 smile117 smile117 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за съветите ;) започвам да се замислям за колелото smile168 Сега по сериозно... значи тогава ще наблегнем на външния тунинг едни леки щрихи на броните този малкия споилер който предлагат ЕТ (не този които слагат на ВРЦ-то smile009 ) туниране на някои от стъклата мисля че поне тва ще си струва ;) една бавна но добре изглеждаща Шкода Окти 2 smile152 ако някой има предложение може спокойно да го сподели smile092 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой има предложение може спокойно да го сподели smile092 smile048

 

има ли смисъл да добавяш още някакви неща по колата което ще я правят по тежка а и с по-голямо въздушно съпротивление при условие, че и сега я чустващ като маломощна и искаш повече да върви. Според мен си карай и си свиркай. Двигателя ти не е мн мощен, но е нормален за да се предвижваш с него, външния вид също е готин без каквито и да било бронии и спойлери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dsc02372l.th.jpg dsc02373.th.jpg

Ето я мойта красавица малко мръсна но красива. Тук е пред ЕТ малко камъчета са удряли по предната броня... но здраве да е и без тва неможе ;) чакам утрешния ден с нетърпение да си я взема от там ;) останах доволен от обслужването като я приемаха :D ще видим и при взимането как ще е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, екстра си е колата... :smt017

Най необходимия тунинг е стикера на клуба...,така че действай.....! :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам стикера трябва да се лепне... въпроса ми е от къде да се сдубия с него ? ЕТ ?? :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ.... [-X НЕ!!!!

Виж по надолу...,има си отделна тема по въпроса... smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам стикера трябва да се лепне... въпроса ми е от къде да се сдубия с него ? ЕТ ?? :?: :?:

 

smile091 smile091 smile091 ЕТ, а? Питай ги като си взимаш колата дали са им останали стикери, че ако имат - и аз искам...

А относно визуалния тунинг - нямаше ли други размери джантета от тези бре? Щяха да и стоят много по-добре 1-2 инча по-голямки! За спойлерите - моето мнение е - слагай! Не мисля, че биха натежали или влошили съпротивлението толкова, че да го усетиш! Колко ще я кичиш - зависи от теб! За тонирането на джамовете - ти си решаваш. Лично на мен - не ми изглеждат симпатични колите със затъмнени задни прозорци, а Закона не разрешава ограничаване на видимоста на предните прозорци... За мотора - ако наистина искаш повече вървеж - сменяй колата!

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението оценявам го ;) :smt017 А относно джантите просто гумите с който си дойда колата са все още нови и затова подходих с същия 15" размер джанти... но нищо харесал съм едни други джанти 17" пак черни с матов хром по тях който ще стоят много добре но за да подсилим ефекта като цяло трябва малко да подобрим визията... мисля малко по остър вид на предната броня да придам отзад харесах една много хубава броня която имитира дифузиор само праговете се търсят още... разгледах форума доста обстоино така макар и за 2 дена видях колегите какво правят ( евала за което :smt017 ) ксенона ме интересува главно но трябва да се обърна към bega4kata да ми обесни тънкостите. Скоро и сложих магнитен парктроник ( незнам дали сте запознати - слага се от вътрешната страна на бронята без да се пробива самата броня което допринася за изчистения вид на бронята ) който няма мъртва точка... доволен съм... сега остават по грубите неща да се направят след което детайлите ммм... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе не е чак толко маломощна (1.6 MPI 75kW - 102hp) но нали се пак колкото повече коне под капака толкова повече... пък мен чесно казано не ми трябва за някви състезания или да съм "пръв на светофара" по скоро от безопасна гледна точка - изпреварванията (който наистина понякога рисковани но се налагат...) колкото по-бързо автомобила се "изтреля" толкова по спокоен си и не се питаш "А бе сега тоя тука (наи-често тирове) се влачи а правите участаци не са толкова дълги дали ще го надмина ..." дори и с 40 да караш отзад... за "ръчки" по светофарите имам друг афтомобил... :idea: Но след дълго мислене и проучване наистина предложиха ми някаф атмосферен тунинг на двигателя без турбо кит... но се оказа че цената не е оправдана :smt034 и стигнах до извуда че ще сменяма афтомобила по натам с феис лифта на ВРС-а но естествено пак маслено зелен металик ... най-добрия цвят smile126 !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление никога не е имало а и няма да има маслено зелена рс-ка :smt018

иначе това е наистина най добрия цвя

а не като на Верц-турско-циганско синьо smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

иначе това е наистина най добрия цвя

...

 

Корида Red къртииииии smile035

 

PS: И тая тема я .... омазхме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега те специално за мене ще я боядисат маслено зелена бе .... ако не ще я купя някаф цвят кой-то лесно да бъде покрит и да си я боядисам маселно зелена тъмна... мммм любимият ми цвят за шкода... smile168 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко: тунинга по двигателя се изразява в смяна на колата ... а ние така и така омазахме темата и затова я местя във "Всеки за всичко" smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.