Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатика на фабията ми


tihoslav

Recommended Posts

Здравейте:) имам някакъв проблем с климатика на моята фабия седан 1.2 12V от 2005та година, който започна със започването на жегите. Като пусна климатика се чува едно несвойствено свистене-особено на първа и втора скорост на вентилатора. Другото което забелязвам е че климатика не охлажда добре според мен, дори и при включена рециркулация (тоест да върти само въздуха в купето с цел по-ефикасно и бързо охлаждане. При изключена рециркулация положението е същото свистене на климатика и не кой знае какъв охлаждащ ефект. Допитах се до познат, който също кара фабия и той каза че може поленовият филтър да се е напълнил с боклуци и да е станал за смяна, но аз като човек разбиращ само от каране, но не и от автоклиматици реших да се допитам и до вас като колеги от форума:) Дайте становища, пук ще видим, най вероятно ще я карам към Надежда да си я гледат там вещите лица:) :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има верочтност да е от филтъра, като е затруднен потока на въздуха се чуват такива звуци. А и ако не си го сменял скоро и ти намирисва ще бъде полезна смяната. При мен има друго дразнещо нещо, а именно поскръцване на вентилатора на парното, но там положението е по-сложно :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е на 3год. веднъж да се долее фреон и да се провери маслото на компресора (ако е необходимо да се долее)

А филтъра на климатика да се сменя по-често - на 7-8000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Ако искаш може да погледнеш как е филтъра на купето......писано е много тук във форума къде се намира и как се отваря.

Имай в предвид обаче че ако е много мръсен....може да се пооцапаш.... :):):)

Добро решение е да я заведеш на специализиран сервиз за климатици. Да прегледат и да кажат.....

Ако си от София мога да ти каже за един такъв сервиз, дето водих моята и дето работят свестно...

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, от софия съм, да.Ами тя моята още е лизингова и май доколкото съм запознат трябва да се кара само в еуратек да я обслужват :-k иначе благодаря на колегите които се изказаха досега по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то смяната на поленовия филтър става за 2 мин пред магазина.

няма да ти отпадне гаранцията ако сам си го смениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то смяната както казваш лесна ама незнам дали е в поленовия само проблема, щото ми вкарва и топло на моменти, а миналия летен сезон когато си пусках климатика от духалките си духаше ледено студен въздух- с други думи има осезаема разлика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то смяната както казваш лесна ама незнам дали е в поленовия само проблема, щото ми вкарва и топло на моменти, а миналия летен сезон когато си пусках климатика от духалките си духаше ледено студен въздух- с други думи има осезаема разлика :)

 

Да, като смениш филтъра всичко ще се оправи, спокойно.

Моя като не го сменям 8-9хил. км, на 4та духа като на първа и никога не може да изкара леден въздух...след смяната, на 1ва и 2ра степен можеш да се простудиш за има няма 10 минути....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случва да ми вкарва топъл въздух когато съм сложил врътката на студен :-k Не винаги го прави и за около 2-3 мин се оправя. Това е без включен климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в крайна сметка си запазих час в сервиза на еуратек за утре, щото не съм технически грамотен и не смея да пипам, там хората да преценят и каквото трябва да го сменят, благодаря на всички колеги които се изказаха по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр,

Препоръчвам внимателно да обяснш на приемчика какъв е проблема. Да го наклараш да повтори, за а се убедиш че е разбрал за какво си закарал колата си и....да не повтаряш постоянно, че си технически неграмотен (както пишеш в съобщението).

Като си вземеш колата се убеди дали проблема е отстранен....за да знаеш за в бъдеще какво да правиш и да не се окаже че си платил за нещо дето го няма.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тва че съм технически неграмотен е ясно че няма да му го казвам все пак сме отишли да отсраним проблем, а не да се излагаме, пък приемчика се надявам да разбира български език хехе:) поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извини tihoslav че му мазня темата ама не ми се пуска нова а проблема е сходен smile159 При мен климатика заработва в по-студено време до около 20°C и като се постопли времето и когато имам нужда от него той не тръгва ! Някой имал ли е такъв проблем да сподели от какво може да се получава така :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ме извини tihoslav че му мазня темата ама не ми се пуска нова а проблема е сходен smile159 При мен климатика заработва в по-студено време до около 20°C и като се постопли времето и когато имам нужда от него той не тръгва ! Някой имал ли е такъв проблем да сподели от какво може да се получава така :-k

Не съм достатъчно компетентен, но като бях при майстор за климатика ми ми обясни че имало някакъв датчик, който се задействал при ако не се лъжа, когато температурата е под 4 градуса и затварял някакъв електронен клапан. Може от там да е проблема....не знам.

Съжалявам за кофтито обяснение, но толкова ми стигат силите...

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно rsof не ми мазниш темата хаха :D

Иначе аз днес си закарах колата в сервиза на еуратек в надежда и о-изненада-оказа се че радиатора на климатика изпуска и нямам никакъв фреон в системата, отделно някаква тръба се е омаслила цялата и техника ми каза радиатора се е скапал и е за смяна, просто няма какво да се направи. С една дума или да карам без климатик или 665 лева за нов радиатор. в крайна сметка оставих им колата да сменят радиатора и равносметката е слдната:

радиатор:665 лв.

пълнене с фреон:44 лв. без ддс

работа 66 ЛВ.

Утре ще ходя да я взема и така... дано са си свършили работата като хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен климатика заработва в по-студено време до около 20°C и като се постопли времето и когато имам нужда от него той не тръгва !

Закачал ли си я на комютър? Дали не ти казва че има грешка покрай климатика?

 

в крайна сметка оставих им колата да сменят радиатора и равносметката е слдната:

радиатор:665 лв.

пълнене с фреон:44 лв. без ддс

работа 66 ЛВ.

веселба -евтиниика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марти, не мога да разбера (в смисъл) дали се шегуваш,или не?

 

Какви фрапиращи суми.

Аз понеже за зареждане с фреон съм давал (за фирмената кола и за тази на сестра ми) съответно 35 и 50лв.

-35лв допълване на пасат 4ка(одавна беше-преди 3 години)

-50лв пълнене на Пежо Партнер

 

Не знам какви са цените за фреон,затова и питам?

За вас това 66лв е малко,или много?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моята баба/Фабия 1.2 64 к.с.2004 год./ си имам табиет:всяка година в началото на май,когато още няма блъсканица по сервизите за автоклиматици,минавам през един,проверяват фреона,ако няма допълване на взимат пари,и всички доволни.Защото чувството духа-не духа-миналата година духаше-а сега не духа,май е често неточно и твърде субективно.А за едно напълване на Фиат Темпра преди 6 год.ми взеха 90 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги:) Днеска ходих да си взема колата, оправиха я срещу хиляда и няколко лева :smt034 , голямо изваждане, голямо нещо. Поне хубавото е че сега климатика е като хладилник и прави зима в купето, дано не ви се случва подобна повреда че е доста неприятно :( ПОздрави :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.