Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скандинавия 2009


Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

Средата на Юли възнамеряваме да разтъпчем Октавията, посещавайки колкото се може повече интересни места в Швеция и Норвегия.

Всякакви ваши съвети и препоръки ще са от полза.

 

Пътепис и снимки ще пуснем в тази тема, след като се върнем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно изкарване! Що се отнася до пътеписа - като стане факт ще преместим темата или най-добре ще създадем нова. А дотогава това си остава във Всеки за всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езера, гори, фиорди - природа! Аз това обичам да гледам! Градове не харесвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езера, гори, фиорди - природа! Аз това обичам да гледам! Градове не харесвам!

 

Така де, ако имаш пред вид някои конкретни места - пиши тук, за да ги включа в трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не знам конкретни места! Никога не съм бил там, а така ми се иска..... все няма време!

 

П.П. За Норвегия искат ли ни визи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

huko в Стокхолм разгледайте кралския дворец. Било много интересно. Има един етнографски комплекс - scansen. Музей със зоопарк, стари къщи и...http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0%B5%D0%BD. Други интересни са увеселителния парк Тиволи и Vasa Museum.

В гр. Упсала разгледайте природо-научния музей, а и самия град бил много красив.

Ако пък ви се ходи може да отидете и до Кируна - зад полярния кръг. Там в Ice Hotel. Да пиеш водка и коктейли от чаши от лед.

Толкова са ми разказвали за Швеция. А ми казаха иначе, че чичко Гугъл вършел много добра работа.

Поздрави и да пускаш снимки после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравей колега,чудесна идея имаш.Моите спомени датират от годините 91-93г. сега след толкова години едва ли е същото,но немога да не споделя Осло като един уникален град,съчетаващ море,планина градска инфраструктура и забележителности.Ярък спомен имам и от Гьотеборг и по-точно увеселителния парк Liseberg,както се наричаше тогава и близо намиращия се уникален стадион Улеви.България тогава беше доста сива и може би заради това,Швеция,Дания и Норвегия ми изглеждаха като Космоса.

Приятно пътешествие.

 

p.s. Със сигурност ще ти направи впечатления Ферибота м/у Дания и Швеция.Изглежда така:

Това чудо е дълго -155м,широко- 29м и разполага с 34800 к.с.Побира 550 автомобила.

post-3391-138453095733_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p.s. Със сигурност ще ти направи впечатления Ферибота м/у Дания и Швеция.Изглежда така:

Това чудо е дълго -155м,широко- 29м и разполага с 34800 к.с.Побира 550 автомобила.

 

Има си мостче :P, по което най-вероятно ще мине! Миналата година бях там за около 1 месец...Определено е интересно из самите градове да се разходи човек. Гьотебург - един наистина много хубав град от където и да го погледнеш. Столицата Стокхолм също не е за изпускане и както каза колегата Кралския дворец е забележителен! Самия град има интересна инфраструктура тъй като е разположен на острови. Има една кула, която като се качиш на нея и се вижда целия град - много красива гледка! За Ледения хотел ще бъде доста рано. Всяка година го строят а и е доста далечко...трябва да помъкнеш и зимните гуми с веригите :P :smt004

П.С. Може да кача някоя друга снимка като съм на кеф да видите за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, колеги.

Към момента се чудим дали да не летим до Копенхаген, оттам да вземем кола под наем и газ през Осло, та до Нордкап... връщане през Стокхолм.

Като пари ще ни излезне горе долу същото, а със самолета спестяваме 3 дни дотам и 3 обратно.

Още нищо не е решено окончателно, но подготовката продължава.

Всякаква допълнителна информация от вас ще е полезна.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

p.s. Със сигурност ще ти направи впечатления Ферибота м/у Дания и Швеция.Изглежда така:

Това чудо е дълго -155м,широко- 29м и разполага с 34800 к.с.Побира 550 автомобила.

 

Има си мостче :P, по което най-вероятно ще мине! Миналата година бях там за около 1 месец...Определено е интересно из самите градове да се разходи човек. Гьотебург - един наистина много хубав град от където и да го погледнеш. Столицата Стокхолм също не е за изпускане и както каза колегата Кралския дворец е забележителен! Самия град има интересна инфраструктура тъй като е разположен на острови. Има една кула, която като се качиш на нея и се вижда целия град - много красива гледка! За Ледения хотел ще бъде доста рано. Всяка година го строят а и е доста далечко...трябва да помъкнеш и зимните гуми с веригите :P :smt004

П.С. Може да кача някоя друга снимка като съм на кеф да видите за какво иде реч.

 

Мостът е на Хелсинборг,така мисля ,че се казваше Шведския град,но през него пътят се увеличава,ако крайната цел е Стокхолм,Гьотеборг или Осло и ако Ферибота не е толкова скъп е по-добре отгоре..Пътува се около 3 часа от Фредериксхафен и се слиза направо в Гьтеборг.През това време човек може да почине от пътуването.Корабчето предлага храна и забавления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.