Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Перфектно решение на проблема-централно,зумер,отворена врата


andriuh

Recommended Posts

Да ви питам кога трябва да свети 'габаритчето' на вратата като я отвориш-при мен някога свети някога не .А на дясната врата не го виждам да свети. А плафона така и немога да го разбера като отключа колата светва има и забавено изгасване, а смятам да слагам аларма а за целта трябва да ги пробвам дали работят

Отзад не  ми светят плафоните на отворена  врата на багажника(комби) ако не е от крушките да търся 'ключето' във вратата.

Зумера за забравени светлини не се включва(макар че ведъж-два съм го чувал), а по  принцип като изгася контакта остава на габарит и като отворя вратата не се чува зумера

Редактирано от goro21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи "по дизайн" като отвориш която и да е от 4-те врати (не съм сигурен за багажника) на таблото трябва да ти светне една индикация за отворена врата. Представлява изображение или по-скоро "иконка" на червен автомобил с отворена врата. На предните врати, като ги отвориш трябва да светне въпросната индикация + плафона + габаритчето на самата врата. Всичките се "управляват" от "маса" през микроключето, което е в бравата. Сиреч ако отвориш врата и не ти светне нито плафон, нито индикация в таблото нито габаритчето значи проблема може би е от ключето или прекъснат кабел (като при мен), по който се предава сигнала към таблото на колата. Ако обаче едно от тези работи, а другите не, то по-скоро проблема е в някое от другите, а не в ключето в бравата/кабелите към таблото. Зумера би свирил ако си включил фаровете или габарити, извадиш ключа и отвориш шофьорската врата. При мен работеше, после с течение на времето работеше само в определено положение на отворената врата и после спря да работи. При други колеги и същите симптоми проблема е бил в микроключето. Светването на плафона като отключиш е различно от това с отворената врата - при мен също светваше, но не ми работеше при отворена врата. Плафоните в багажника - не мога да коментирам, мисля че и при мен не работят или работят само като съм на фарове ... не знам ще пробвам и ако не забравя ще пиша :-). Ако ти трябва шофьорска брава - имам 1бр. чисто нова, скоро ще се появи в съответната секция във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

На предните врати - дясна  не ми работи а на лявата когато си иска работи светва му плафона(не прави хубав контакт защото като  притворя вратата и пак отворя ако нее светнало светва), Обаче на таблото  не ми светва индикацията , от задните врати  светва плафона но индикация не- възможно ли е да мие изгоряла крушката или изобщо да нямам тази екстра "индикация на таблото"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да и слагам аларма , и незнам къде да се включа в жиците без да заголвам внаждам или режа  а да се включа вбуксите, как се отваря таблото с бушоните зад него или това с релетата доста недостъпни места , дали няма някъде букса където  жиците отиват на зад към купето- а за алармата на вратите  ще сложа дапълнителни ключета за аларми май по лесно ще ми е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на  "andriuh"   и на останалите колеги, които допълниха темата.
Днес и аз по споделената процедура разглобих шофьорската врата, защото не ми работи отключването и заключването.
Само да споделя, че видях голям зор да сваля жилото за отварянето на вратата(това е точка 12 от указанията). Аз мислих си, че жилото трябва да се извади от лоста долу. Оказа се, че в горната част към дръжката на вратата, жилото има нещо като пластмасова втулка, която трябва да се издърпа от дръжката за отваряне на вратата. ТОВА Е МОЕТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЗА ТОВА ЖИЛО.
След тестване на ел.брава се оказа, че проблема не е в електрическата брава а в самата  ключалка.
Ключалката се върти лесно, но не върти вътрешния ос след нея, която от своя страна трябва да върти самата втулка в  електрическата брава.
Оглеждах как да сваля самата ключалка с проклетата ос, но така и не можах да видя как става. Стана тъмно и го оставих за утре.
Ако някой има опит в сваляне на ключалката нека да го сподели.
Благодаря още веднъж на всички!

Редактирано от john_as
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето два линка със снимки и допълнителна информация за ремонт на ел.брава:

 

http://www.gruvenparts.com/content/PDF/DoorLocks.pdf

 

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

 

От тук разбрах как да сваля ключалката на вратата.

Успех!

Редактирано от john_as
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един линк с фотографии как се разглобява врата:  http://vwts.ru/forum/170674.html

Успех!

Редактирано от john_as
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Колеги имам едно питане и да не отварям нова тема ще питам тук.На Октавия 1 спря да ми се отключва дясната врата.Тя се отключва, но при второто щракване бутона за заключване пада пак надолу.Отключвам я отвътре с дръжката за отваряне на вратата.Преди 6-7 месеца като я купих понякога пък правеше точно обратното - при заключване бутона пада надолу и при второто щракане се отключва.Та къде да търся проблема и какво да сменям?Октавия 1 99-та година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме подобрен проблем на служебния пасат. Там едната врата се отключва от 2рия или 3тия опит. Според мен се ебава механиката (машинката с елетромоторчето от снимките в по горните постове ) на тази врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам едно питане и да не отварям нова тема ще питам тук.На Октавия 1 спря да ми се отключва дясната врата.Тя се отключва, но при второто щракване бутона за заключване пада пак надолу.Отключвам я отвътре с дръжката за отваряне на вратата.Преди 6-7 месеца като я купих понякога пък правеше точно обратното - при заключване бутона пада надолу и при второто щракане се отключва.Та къде да търся проблема и какво да сменям?Октавия 1 99-та година.

 

 

Имаме подобрен проблем на служебния пасат. Там едната врата се отключва от 2рия или 3тия опит. Според мен се ебава механиката (машинката с елетромоторчето от снимките в по горните постове ) на тази врата.

 

 

Колега, трябва да разглобиш вратата и след това самата брава, за да провериш спойките по платката  и микро ключето за затворена врата. Аз имах подобни проблеми и се оказа, че във всяка брава имах лоши спойки. Те не  винаги се виждат с просто око, а само с лупа. Презапояваш монтираш и пробвай, бъдете внимателни и последователи при демонтажа и монтажа, особено при пластмасовата кутийка с моторчето. Ако не си на ти със запояването потърси помощ от приятел. От линковете по-горе можеш да разглобиш лесно и последователно вратата. Един съвет: при сглобяване не се стреми да натягаш много жилото за отварян, защото вратата може да блокира и да не се отваря от двете страни. Тогава се налага да се отпусне жилото, ето защо не монтирай патрона, за да имаш достъп до жилото. Успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега както съм писал в началото на темата, аз имах този проблем. При мен като я заключех с централното се заклщчваше  и веднага се отклщчваше шофьорската врата. Пробвах микроключето, но уви се оказа че ми окъсява самата брава и трябваше да я сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма да я пипам, тази седмица почти не ми е правила бела вратата.Мерси за насоките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

моят проблем е следния плафона светва при отворена врата но зумера за светлините не работи и задната врата ту се заключва ту се отключва и още един проблем спря да работи и отварянето и затварянето на стъклата с ключа ако някои знае нещто да помага

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето линк в ebay със снимки как се сменя микроключе на брава: http://www.ebay.com/itm/Door-latch-lock-machine-micro-switch-for-VW-AUDI-SETA-SKODA-/151295771621?

Намерих по евтини ключета и по хубави от тези, които са монтирани в нашите брави, заради металната пластинка отгоре на тези кючета:     http://olx.bg/mikro-klyucheta-za-levite-vrati-na-vag-avtomobili-i54935970

Микро ключета за левите врати на Vag автомобили  само за 5лв.   гр. Русе  Телефон: +359 883334622

Не ви работи зумера за забравени фарове?  Имате проблеми със микро ключетата на шофьорската врата?  Това е решението на проблемът ви!

Микро ключета (микрети), за левите врати на: *vw golf 4 (98-2003); *vw passat b5/b5.5 (97-2005); *vw bora (98-2003) *Seat leon (98-2005); *Seat toledo (98-2003)

И други vw/seat/audi/skoda автомобили. Директен монтаж,без преправяне (болтове,гайки,шайби и т.н.)

Ключето се монтира на мястото на старото и се запояват отрязаните от старото ключе кабелчета! Ключетата са IP67 защитени (влаго и прахово устойчиви).

За десните врати НЕ ПРЕДЛАГАМ, иначе за там ключето трябва да изглежда огледално!

На линка долу в ebay е показано на снимките как е направен монтажа на новото ключе.

http://www.ebay.com/itm/Door-latch-lock-machine-micro-switch-for-VW-AUDI-SETA-SKODA/161413240297?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D25217%26meid%3D8d9e8b7456d645e2872c17f59d72ca11%26pid%3D100011%26prg%3D10629%26rk%3D2%26rkt%3D10%26sd%3D151295771621#ht_1078wt_1362

 

56260124_4_800x600.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.