Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Перфектно решение на проблема-централно,зумер,отворена врата


andriuh

Recommended Posts

По-долу Ви представям решение на следните проблеми:

Няма индикация дали е отворена предна лява врата.

Зумера за включени фарове не работи.

 

Когато няма индикация, че вратата е отворена се появяват следните симптоми: 1. Зумера за включени фарове не работи – защото все едно няма отворена врата, 2.На таблото не отчита, че има отворена врата 3. И други дребни, но дразнещи проблеми

 

Диагностиката показа, че проблема е в ключалката на вратата. В ключалката се намира едно ЦК ключе, което при натиснато положение показва, че вратата е затворена, като се освободи – вратата е отворена. Това ключе се прецаква и във всички сервизи твърдят, че не може да се смени и трябва да се купи нова ключалка струваща 300лв.

Трябва да извадите ключалката на вратата.

Вижте този адрес – в него има снимки на отделните етапи от работата.

http://briskoda.net/technical-guides/oc ... ch/141465/

1. Махате дръжката на вратата – тя е на щифтове. Освобождавате кабелите. Под дръжката има 3 големи винта и по края 5 по-малки. Развивате ги.

2. Махате малката тонколонка близо до огледалото. Освобождавате кабелите за захранването.

3. Махате бутона за ел. огледалата.

4. Дърпате дръжката за отваряне на вратата и развивате малкото болтче зад нея.

5. Вадите лампичката в долния десен ъгъл на вратата – на щифтове и освобождавате кабелите за захранването.

6. Смъквате стъклото, като за момент връзвате дръжката с управлението на ел. стъклата.

7. Махате кората като развиете всички малки винтове по контура. Хващате кората и я издърпвате нагоре като внимавате с бутончето за заключване.

8. Преди изцяло да свалите кората внимателно откачате жилото хванато към дръжката и откачате всички захранващи кабелчета, които все още държат кората.

9. Отлепвате изолацията за да стигнете до ключалката - 1.jpg.

10. Вдигате стъклото.

11. Махате патрона на ключалката като развивате и двата винта странично на вратата 1.jpg и 2.jpg.

12. Освобождавате жилото прикрепено към дръжката на вратата.

13. Развивате страничните винтове и изваждате ключалката - 2.jpg и 3.jpg. Ваденето е доста трудно. Трябва да развиете болтовете, които държат релсата на стъклото и да преместите релсата малко назад за да извадите ключалката - 4.jpg.

14. Ключето е занитено към ключалката. Вземате едни малък флекс и прерязвате нитовете – така освобождавате ключето - 5.jpg.

15. Има два варианта

– да се купи ново ключе( от интернет или от сергия с такива джаджи)

–да се срежат жиците, да се купи ново ЦК ключе и да се монтира външно на вратата.

16. Аз избрах втория вариант, защото ми се стори по-сигурен.

В следващия пост ще разкажа подробно как се прави.

post-2665-138453093527_thumb.jpg

post-2665-138453093534_thumb.jpg

post-2665-13845309354_thumb.jpg

post-2665-138453093546_thumb.jpg

post-2665-138453093549_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не се прецакват бързо ключетата редовно СМАЗВАЙТЕ бравите,защото ключето е защитено от влага и прах от маншонче,което се скъсва като се търка на сухо по езичето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Евала на колегата. Това е абсолютно двярна теория. По този въпрос има сигурно 10 теми във форума. Действително в сервизите отказват ремонт иискат за брава 300 лв. А ключето само струва 50 стотинки. Но имайте в предвид, че преди 6 месеца правих тази манипулция, защото врата ми се заключваше и веднага се отключваше. Смених ключето, но се оказа, че не е то, а амата брава даваше на късо и... вкрайна сметка .... Нова брава, но си заслужаваопита защото аз вече 2 Окита оправих така. :D И пак евала колега, мен ме домързя да го обеаа и нямах снимов материал. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "andriuh" - Много полезна тема! Хвала smile126 На мен ми дава същия проблем, количката, но чат-пат. Дано изкарам зимата, която очевадно взе, че дойде smile129

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота/неделя смятам да правя операцията :mrgreen: Ще пиша какво е станало + снимки ако не забравя.Същото ще го правя и на вратата на багажника(там е прецакано).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
В събота/неделя смятам да правя операцията :mrgreen: Ще пиша какво е станало + снимки ако не забравя.Същото ще го правя и на вратата на багажника(там е прецакано).

 

Поздрави.

Имаме ли напредък :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскайте обилно с контокс през ключалката , бе хора ! След 2-3 дни се оправя само...без да отваряме. WD-40 !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, че това не е проблем само при Октавия, а го има при Фабия, може би и при другите модели.

Предполагам алгоритъма за ремонта е същият.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота/неделя смятам да правя операцията :mrgreen: Ще пиша какво е станало + снимки ако не забравя.Същото ще го правя и на вратата на багажника(там е прецакано).

 

Поздрави.

Имаме ли напредък :?:

 

Едва вчера разглобих вратата,занимавам се с рейката.Като го направя ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Днес реших да сваля бравата,че започна да прави номера.Сигнализира за отворена врата само при полу отворено положение(когато дръпна ръчката за отваряне на вратата и тя се отвори 1-2 см.)Когато отворя вратата нацяло спира да сигнализира.

Колегата много добре е описал всичко,но аз не успях да извадя външната дръжка.Развих двата болта и до там.Ако може някой да обясни по-подробно как да извадя дръжката,за да не счупя нещо.Патрона има твърда връзка с бравата.При ваденето на дръжката тази връзка сама ли се разсъединява?И последно как да разкача жилото,което свързва бравата и ключалката?Засега оставих вратата разглобена за да не започвам утре от начало,а се надявам до довечера да получа съвет как да довърша започнатото.Благодаря.

Сега сядам с бира в ръка да видя кой ще е новия шампион във Ф1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото не отчита, че има отворена врата

 

 

При мен засега всичко е наред,но искам да питам при всички модели ли я има тази идекациа на таблото за отворена врата.При мен нищо не свети при отваряне на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за индикация на таблото(каквато нямам).Съдя по свиренето на зумера и светването на лампата на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Извинявам се, че ползвам темата на колегата, но да добавя още един начин за решаване на проблема - плафон,зумер.....

 

При мен ключето работи, но гуменото маншонче е се е скъсало и следствие на това, механизма и поизпилил палчето и не му достига милиметър за да го натисне.

Ето и как реших "временно" проблема:

 

post-8777-138453338284_thumb.jpg (снимка Peteff- vwclub.bg)

 

На пазара продават и следния вид, и подобни:

post-8777-138453338342_thumb.jpg

(Петров Електроника ООД)

 

И от две направих едно. Ползвах старото ключе - работещо и се разглобява лесно; добавих една пластинка - без значение от какво, стига да е подходяща

и направих това:

post-8777-138453338343_thumb.jpg

 

Сега механизма на бравата се плъзга по пластината, а тя натиска палчето. Вече работи една седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскайте обилно с контокс през ключалката , бе хора ! След 2-3 дни се оправя само...без да отваряме. WD-40 !

 

:smt017 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскайте обилно с контокс през ключалката , бе хора ! След 2-3 дни се оправя само...без да отваряме. WD-40 !

 

:smt017 smile152

 

Пръскаш и като не се оправи - сваляш и ремонтираш. Не всичко се оправя с WD-40 или АВ-80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Другари,

 

Днес след няколко часа борба в студа успях да подменя бравата. Уви обаче с изненада след теста установих, че при отворена врата с новата брава няма нито индикация на таблото, нито светва плафона, нито пищи зумера. За съжаление с моите умения, търпение и възможности май бях до тук, за това искам да ви питам за идеи как да тествам, т.к. мисля да не сглобявам обратно докато не чуя отново онзи зумер и не видя индикацията в таблото и светлина на плафона при отворена шофьорска врата. За информация - при пасажерската врата също спря да дава индикация за отворена врата, месеци след шофьорската. Дайте идеи за проверка моля.

 

Поздрав!

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за двойния пост, но да добавя, че като поразгледах старата свалена брава изглежда, като ключето да работи (видимо). Минава ми през акъла да срежа жиците и да видя дали прекъсва/дава контакт. Някой ако знае на кои пинове от буксата да премеря, че да не режа кабелчетата на самото ключе?

 

Също така проверих и само на задна дясна врата светва индикацията за отворена врата на таблото. Идеи за тестове диагностика? Или направо предложение за някой мойстор?

 

Поздрав!

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В  шоф. врата  кабела  който   търсиш  идва  от   бравата  и  отива  до   контролния  блок в пин N: 18    

 

Цвета  по  схема   го  дават   КАФЯВО С ЖЪЛТО  , тънък  кабел

 

Ако  имаш   маса (- )  до  бравата  по  КАФЯВ   кабел    и  ти  работи   ключето (плафон )   мериш  и  гледаш

 

В пасажерската врата кабела  е  същия  цвят     само  дето  влиза  в  пин  N:  5

 

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей minimalizum,

 

Благодаря за отговора, но с моите познания май не успявам да го схвана. Междувременно това, което реших да направя е на старата свалена вече брава да заголя 2-те жици на микроключето (без да ги режа) и да измеря при различни състояния на бравата дали има контакт или не. Оказа се, че при щракнато петле т.е. затворена врата, няма контакт, но при отворено петле (отворена врата) има контакт между тях. Т.е. вече 100% съм сигурен, че проблема не е в микроключето. Същото като го натискам с тънка отвертка пак цъка и изглежда като да си работи.

 

Това, което ми предлагаш да премеря е някъде на буксата към която е свързан комфорт модула (този с бутоните за ел. стъклата или някъде по кабелите на самата врата?

 

10х,

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блока   за  управление  на вратата  се  намира  в  черната  кутия  която   ти  е   хванат  мотора  на стъклото 

 

19032013579.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ... това не съм го виждал на тази врата. Явно ще трябва да срежа шумоизолацията и да я видя тази букса. Прикачам 1 снимка на самата врата, предполагам е някъде в средата този блок?

https://plus.google.com/photos/103207097089699862358/albums/5952519902948568321/5952519910389308258?pid=5952519910389308258&oid=103207097089699862358

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен че имаш прекъснат кабел в снопа кабели който минава през маншона на вратата.Свали си инсталацията на вратата и я огледай точно на това място.Питай патило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След консултация с Мишо (Герман) днес проверих точно това. Не съм свалял нищо - само гумения маншон откачих от страната на вратата и огледах за прекъснат кабел. В четвъртък съм при него ... уви нямам условия и познания да се справя с този проблем сам :-). 10х на отзовалите се. Ако открием проблема ще пиша за инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.к. посещението при Мишо се отложи, днес посетих един друг електро-майстор наблизо в квартала. Оказа се прекъснат кабел в маншона между шофьорската врата и купето. След няколко часа работа индикацията за отворена врата за предните 2 вече заработи. В пасажерската проблема беше разместено (разхлабено от нитовете) микроключе.

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.