Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете как да намеря кой вариант ми е боята на Октавията


top-dirigent

Recommended Posts

Здравейте.. колата ми е черна перла но номера на боята има 13 варианта. и... нито един не е достатъчно близък. колата е септември 2008г. и е малко тъпо да я карам като петниста хиена :( някой има ли представа дали в ЕТ могат да ми кажат какъв е варианта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В багажника на бележката трябва да пише точния код.

Също и в сервизната книжка.

Много черни, откъде ги нароиха толкова :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk е прав - на моята (комби) като се вдигне кората на багажника отзад в ляво има една хартиена таблица с кодовете на всички екстри, които са на колата. Предполагам, че и цветът е описан, защото в каталога имаше код на боята като я избирахме.

 

А щом колата ти е Септември 2008 и си имаш каско - защо не си минеш застраховател за щетата, да вземеш проформа от Еуратек на колко оценяват боядисването/ремонта и с него при застрахователя да видиш дали ще се съгласят.

 

Абе омотано го казах, но:

 

1. Когато колата е до 3 години можеш да си я правиш в оторизирания сервиз на вносителя (ти още нямаш 1 година).

2. Аз съм в Булинс и понеже още не са се договорили с Еуратек за цени на ремонти ми предложиха да отида до Еуратек, да видят колата и да напишат Проформа с очакваната стройност на ремонта. След това тая Проформа я изпращам на мейл и ако Булинс се съгласят - се плаща цена по фактура след ремонта.

3. Виж твята таблица с кодовете - почти напълно съм сигурен, че има и цвета на боята, особено ако е металик (а пък аз не знам черното да не е металик) и съответно можеш да видиш кой точно цвят ти е колата. В интернет има декодери точно за екстрите, но дори и да няма - в Еуратек могат да ти ги "разкодират".

4. Всеки нормален бояджия взима "мостра" от боята и по нея може да направи или да поръча цвета. Не знам защо имаш проблем с това кой от всичките черни е твоята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата боята му трябва най-вероятно не за боядисване , а за направата на коректор за малки точки...

Ако му бе необходима за боядисване и при това бояджията му не можеше да си намери цвета - представете си как щеше да знае да боядисва пък ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .....Майко мила ...Пази боже !!!

 

Ако е за точици само - става и близък цвят. В "Глазорит" знаят да намират цвета - към 10 лв за 50гр. без лака ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "Глазорит" знаят да намират цвета - към 10 лв за 50гр. без лака ....

 

В ЕТ същото удоволствие+лака е към 15 лв smile001. Ма в интерес на истината не става готино, по-добре да си купи молив, а не да маже с разни четчици. smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боята ми трябва за да боядисам 2 врати. Има кода на боята но под този код има няколко варианта ( перлите са различни) аз... съм виждал кола след боядисване на брония и калник само, че не в ЕТ а във Форд.... е... как не ги беше срам да опропастят така колата - незнам. :-k такива разлики бяха, че .... Но и моята сега ще стане :( ще пробвам още няколко варианта.... дано успея да намеря максимално близак или ще трябва да я пребоядисвам цялата :( което ще е много тъпо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодовете за цвета на боята са най-малко два вида за един и същ цвят.

Например по каталог моята се води Island Green metallic 3K3K, а на бележката пише 9598.

Не е възможно кода от бележката да не е еднозначен :!: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например по каталог моята се води Island Green metallic 3K3K, а на бележката пише 9598.

 

 

на Глазорит номера е MG 292.20 55-ТИ РАЗРЯД ( според бегачката) smile159 ....- Island green ... ;)

 

Всяка фирма си има кодове и съкращения , така че трябва да се внимава ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Ще използвам на колегата темата и аз да попитам за моята кочинка - може ли някой да ми каже, на капучино-бежовото кой е кода? 9202 ли е и ако някой знае на някои от по-големите фирми, примерно в Глазурит, как се води?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.