Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двете деца от Асеновград


Recommended Posts

Тъй като видях, че някои от членовете на клуба имат личен ангажимент с децата от дома в Драгалевци, пускам тази тема, защото е подобна тематика и което е по-важното имат "отвратителен" видео материал - http://www.vbox7.com/play:92b999a6

 

Самата тема - http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2188571 и един ден преди това - http://www.blitz.bg/news/article/50689

 

Особено ми харесва как "Съдия-изпълнител Кремена Дерменджиева е ангажирана с деликатния казус. Тя категорично заяви, че няма да допусне физическа принуда спрямо малолетните, съобщава "Марица". Любопитно ми е как точно не се е стигнало до физическа принуда като гледам клипа. smile011

 

Друго любопитно ми е защо точно тая пияница псевдо-майка, която от 2 години не се сеща за децата, си успява да си ги прибере, въпреки тяхното нежелание и въпреки, че бащата се грижи добре за тях?!? Дали има нещо общо с това, че е не БЪЛГАРКА??? ](*,)

 

"Майката пристигна в Асеновград с екип от полското посолство, но децата отказаха да разговарят с нея. Мама ни казва, че ще се върнем в Полша и всичко ще се оправи. Няма да се оправи, защото тя пие, а тате не иска да е така, промълвява Ники. За да защити позициите на Барбара, втори ден в Асеновград е и консулът Войчех Палански. На въпрос на „Марица" дали ще отведе насила децата си, Барбара отговори така: Ако децата успеят да се отделят от влиянието на баща си и аз мога да говоря с тях, тогава ще уважа волята им."

 

"Според ангажирани лица предстоят поредица срещи на децата с майка им, за да ги убеди да отпътуват с нея" - егати поредицата - отиват, вижда ги, взима ги - сигурно това се брои за 3 срещи?!?!? :smt018

 

"Извика ме да помагам за отглеждането на децата. Тогава бяха на 4 и 5 г. Заварих нещо страшно - купища мръсно пране, а децата с глисти. Месеци наред изварявах всичко, защото се напишкваха и наакваха", разказва майката на Тодор Мария Василева." - http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=143238

 

И ако това не е псевдо-майка -> истински боклук, че и да си и прибира децата насила (друг начин няма - те да не са луди да се връщат?!?)

 

"Хубавото беше само година и половина. Николета завърши първи клас с отличие. Павелчо пък има златен и сребърен медал по спортни танци от конкурси във Враца и София. И двамата пеят и танцуват", разплаква се баба им.

 

 

Докато блъскат Николета да се качи в колата, братчето й Павел изчезва. Вчера е обявено от местната полиция за общодържавно издирване. Говори се обаче, че е скрито на сигурно място и е добре.

 

В Асеновград всички са на страната на съгражданите си. "Ние сме българи, а се чувстваме чужденци в собствената си държава. Цяла нощ не съм спала, това си беше живо отвличане", разказва Гинка Демерджиева, свидетелка на отвеждането на Ники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настръхнах докато гледах клипа . Това е нещо недопустимо , нещо ужасно и отвратително !! Никой ли не се съобразява с ЯВНОТО желание на децата да останат при баща си , явно той се грижи добре за тях ! Ако е обратното надали ще крещят от ужас когато се опитват да ги отделят от него !! Дано да има добра развръзка на случая. Но както преполагам сега ще погнат бащата , че е проявил физическа разправа (поне от клипа се вижда това) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсурдистан - това е положението. тъжно, но факт! за съжаление моите лични прогнози за бъдещето ни са още по-мрачни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не си дават сметка тези институций и родители че травмират дечурлигите. Ей на това най се дразня.Тези деца едва ли ще я забравят някога тази сцена :evil: :evil: Гледах репортажа,много гадно стана цялата работа.Ама ми хареса оня къф шут и наби на дъртата smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простотия Българска!

Много ме е яд,че не съм бил там!1000 човека и нищо не направиха!!!Горкото дете се побърка!

Нарежете им гумите на тия кавали да видим как ще я земат! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може момиченцето да са го извели от страната, но момченцето е избягало. Полицията твърди, че знае къде е, но не го прибират да се поуспокои.

 

Дали наистина бащата е прав да твърди, че от снимките в Полша дъщерята е упоена??? И ми е любопитно ПАК - каква е тая майка??????? която може да живее със себе си след такива мизерии???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в неделя ще има протест пред полското посолство във 14 часа... ако не ме лъже паметта това е втория коментар от линка в което е клипчето !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в неделя ще има протест пред полското посолство във 14 часа... ако не ме лъже паметта това е втория коментар от линка в което е клипчето !

В такъв случай,аз предлагам,вместо пред НИМ,да се съберем там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в неделя ще има протест пред полското посолство във 14 часа... ако не ме лъже паметта това е втория коментар от линка в което е клипчето !

В такъв случай,аз предлагам,вместо пред НИМ,да се съберем там!

 

Протест наистина ще има и аз съм ЗА да се съберем там,вместо на НИМ, нека останалите да кажат какво мислят.

 

едит - Адреса на посолтвото на Полша е ул. Хан Крум 46

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е добре SKODA 105 RS да си пусне предложението в раздел срещи(в темата за софийските срещи). :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е добре SKODA 105 RS да си пусне предложението в раздел срещи(в темата за софийските срещи). :-k

Аз мисля,че е по-добре да се добави в заглавието на темата ?! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В жалкото подобие на държава, в което живеем не мисля, че каквото и да се направи ще има резултат. Мисля си, че единствения път е да се предизвика международен скандал и по съшите тези "конвенции" да се върне детето. Докато в БеГе човешкия живот и волята на хората не струват и пукната стотинка, в Европа и света не е така. Ако един такъв материал се изпрати на CNN примерно ще има доста сериозна реакция. Независимо какво е решил т.нар. "съд" (който не е съд, както никоя институция в БеГе не е институция) е явно, че децата са физически и психически малтетирани и насилствено пронуждавани.

 

Ушев педерас! Ето за това ги псуваме по мачовете! Как може нормален човек да съдейства за малтретиране на малки деца?!? Как спят тези хора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Ако един такъв материал се изпрати на CNN примерно ще има доста сериозна реакция. Независимо какво е решил т.нар. "съд" (който не е съд, както никоя институция в БеГе не е институция) е явно, че децата са физически и психически малтетирани и насилствено пронуждавани.

Също една много добра идея !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само си чешат пръстите и симулират действие с тези петицийки хората, които ги съставят! Аз не мисля, че от някоя от хилядите, които съм подкрепил има резултат!!!

Под всяка критика е отвеждането на децата, но законите са такива, че докато не навършат пълнолетие, решенията за това, къде да бъдат, се вземат от родителите им или от съда! От писаното в статията виждам, че бащата е осъден за "отвличане"... Следователно - един вид, те са присъдени на майката... Това, че тя е пияница и наркоманка и незнам-си-к'ва-още, може да се докаже в съда с подходящият доказателствен материал... Но до доказване на вината - си невинен!

От чисто човешка гледна точка - защитавам бащата безапелационно!!!

Факт е обаче, че е нарушил закони пък било то и в името на доброто на децата си! За мен е разбираемо, но за съжаление - има закони, при това не само в Бг са такива! Дори си мисля, че ако беше друга държава в която законодателството да е безапелационно, би бил в затвора за това... В такава държава, децата биха били в специален дом, а майката - щателно разследвана за проявите, описани от бащата...

Дано да има добър изход от ситуацията, защото, както по-горе писа един колега - само травмират децата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като един лаик виждам две страни на казуса:

1) На кого и как са отсъдени децата. По всичко личи, че на майката, т.е. тук бащата наистина е виновен...

2) Как са взети децата ... Е тук вече беше грозна картинка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свинщина... smile197 свинщина....

ДОРИ и това се случва в бг.

Но знаете ли какъв ни е проблема с протестите?Че си нямаме доверие един на друг.

И никой не е сигурен ,че когато се наложи и стане напечено ,и дойде истинският момент за отстояване на позицията....този до него няма да изпсува и да се спаси по най - бързият начин..И така и става като е видно от повечето протести.

Жалко.Наистина жалко.

Тези хора ,които видях събрани на "събитието" са точно такива!Те "избягаха"..А детето викаше за помощ.

smile197.

 

PRR: Колеги, за пореден път ми се налага да цензурирам пост. Разбирам възмущението ви от случая, но това не оправдава циничното поведение! Моля, старайте се да спазвате добрия тон.

 

Edit: Моля за извинение за нецензурният начин на изразяване.Просто по този начин мисля в случая. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имах възможност да говоря с бащата, бих му припомнил фразата за „това, което не ни убива ...”

А децата... кой може да им обясни какво става и защо!? Кой ще отговаря за неизлечимите психически травми? И това се случва в 21 век, в Европа...

По Нова гледах някакъв п******, май шеф на агенцията за защита на децата – бащата бил осуетил предаването на децата...

Факт е, че бащата е довел децата в България със съгласието на майката!

И в един момент пияницата решава, че пак искала да си гледа децата!...в Полша

Чакай бе, това да не ти е концерт по желание...иди ми, дойди ми?

И кой нормален човек би си дал децата на родител, който те изобщо не искат да видят, камо ли пък да живеят с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,все още не се знае кой е по-прав и по-крив,но картинката е типично по Български просташка и грозна.Жалко за дечицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах репортажа и като юрист мога да заявя че полиция, съдебен изпълнител, агенция за закрила на децата, т.е. всички държавни органи нарушиха всякакви законови разпоредби.

В България няма уредена процедура "отнемане на деца", импровизацията по случая - това което всички видяхме.

За съжаление живеем в подобна държава и от нас зависи докога ще търпим подобни изпълнения.

Идват избори, нека да се проявим се като граждани не като поданици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах репортажа и като юрист мога да заявя че полиция, съдебен изпълнител, агенция за закрила на децата, т.е. всички държавни органи нарушиха всякакви законови разпоредби.

В България няма уредена процедура "отнемане на деца", импровизацията по случая - това което всички видяхме.

За съжаление живеем в подобна държава и от нас зависи докога ще търпим подобни изпълнения.

Идват избори, нека да се проявим се като граждани не като поданици.

:smt017

Бащата не е откраднал децата!

Той не иска да ги върне и не само защото на него не му се иска, а защото децата не искат да се върнат в Полша и това много добре се вижда от репортажа.

Ако майката наистина иска отново да се грижи за децата си, то тя трябва да се постарае да им спечели доверието, а не да идва със съдия-изпълнител да си прибере собствеността...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.