Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на свещи


allroad1982

Recommended Posts

Като за начало по повод Бриска- аз не съм доволен карах ги около 2.5к и ги хвърлих,карам с Бош и съм доволен.Проблемът може и да е от някоя дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде вече и аз да се изкажа smile168

100% не е от веригата,бубините с комутатора/блока за който говориш/не могат да го измерят,но когато там има проблем,обикновено прекъсма при товар/ускорение от ниски об./

абе може да е от много работи-не става по форума да се оправя-дето се вика може и въздух да взима по малко от някъде-гарнитурка,маркуче, серво път ....и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че не е от веригата но така и така трака здраво

 

за смяна е

 

незнам за другото ,ще я закарам на диагностика в еуротек след като сменя веригата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готово смениха веригата

 

вече не шуми мотора

 

но пак малко друса отвътре

 

???незнам какво е вече

 

не е от веригата не е от дросела не е от свещите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези двигатели малко притрисат при работа

това е описано подробно в руските и украинските форуми

нашата шкода също го прави, но не колебае оборотите

колкото ти описваш, по етката - сащо е дадено,

че оборотите не са фиксирани, а имат долна и горна граница

 

колко стува всичко по смяната на веригата?

къде го направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Друмник

 

135лева

 

смяна на верига + масло + филтри +ремак - само труд

 

иначе верига от еуротек 72лева (вкл гарнитура и семеринг)

 

много точни икоректно хора

 

сега поне мотора работи тихо

 

но пак придрусва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят си придрусва, работа е там, че докъм 50-60К нищо му нямаше. Питал съм доста пъти в ЕТ и отговорът е като на колегата momo, демек "тия двигатели са си така". При мен колебанието е сравнително малко между 750 и 800 (по вагком), ама самото претрисане ме дразни, щото преди го нямаше :). Предполагам, че е резултат на някакво износване в самия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Друмник

 

135лева

 

смяна на верига + масло + филтри +ремак - само труд

 

иначе верига от еуротек 72лева (вкл гарнитура и семеринг)

 

много точни икоректно хора

 

сега поне мотора работи тихо

 

но пак придрусва

 

SSDC - Same Shit Different Car

И моята е AZE и е по същия начин, от всичко по-горе изброено, само блока с бубините не сам сменил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия двигател и същия проблем. Смених всички изброени от вас неща и колата продължава да претриса на празен ход. Сами ви обясни много добре, че ако е от бубините, колата ще прекъсва при рязко натискане на газ в ниски обороти (поне аз така го разбрах). При мен няма такова нещо, затова съм ги изключил от списъка за подмяна.

Много хора са ми казвали, че това леко претрисане на празен ход е нормално за този двигател.

Аз те съветвам да си караш така колата и да се радваш на приличната мощност, ниския разход, доброто возене и удоволствието от това да стоиш зад волана на Шкода.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, моля Ви стига с тези бубини,пише се бОбини

Когато се обръщаш към голям кръг от хора "ВИ" НЕ СЕ пише са голяма буква. Изписва се с голяма буква когато показваш уважение и респект към ЕДИН човек.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като следя разговора, а и като знам моята 1.4 МПИ как се държи започвам да си мисля, че тези двигатели не са от най-успешните на Шкода. Колкото и неприятно да ми е да го призная.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като следя разговора, а и като знам моята 1.4 МПИ как се държи започвам да си мисля, че тези двигатели не са от най-успешните на Шкода. Колкото и неприятно да ми е да го призная.....

 

Недей го признава защото не е така :) Двигателите са адски здрави и непретенциозни. Освен че са и евтини за поддръжка. На почти всички които съм виждал им играят оборотите ама не им пречи вече 300 000 да си карат така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като следя разговора, а и като знам моята 1.4 МПИ как се държи започвам да си мисля, че тези двигатели не са от най-успешните на Шкода. Колкото и неприятно да ми е да го призная.....

 

Недей го признава защото не е така :) Двигателите са адски здрави и непретенциозни. Освен че са и евтини за поддръжка. На почти всички които съм виждал им играят оборотите ама не им пречи вече 300 000 да си карат така...

smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам другите двигатели как се държат, за да направя сравнение. Във всеки случай ми беше доста неприятно да сменям гарнитура на глава, при положение, че колата не е прегрявана, не е претоварвана и е обсулжвана редовно. Изглежда при самото слгобяване са попретупали нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се върти идеята да се вдигнат оборотите на празен ход, принципно са 850, идеята е да ги вдигна примерно на 900, та поне да не се усеща по-малко. Пробвах с VAG-COM 409.11 но ми изписва грешка когато apply-вам новата стойност, някой да има идея защо (има някакво login, на пък не знам числото което се въвежда)? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам другите двигатели как се държат, за да направя сравнение. Във всеки случай ми беше доста неприятно да сменям гарнитура на глава, при положение, че колата не е прегрявана, не е претоварвана и е обсулжвана редовно. Изглежда при самото слгобяване са попретупали нещата.

 

На никой не му е приятно със сигурност, важното е че сменя лесно и цените на частите са стотинки. Гарнитурите на тези двигатели си заминават с времето и без да ги прегряваш. За справка 120L/Фаворит 1.3/Фелиция 1.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.