Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Окабеляване субуфер - Моля за съвет.


Recommended Posts

Здравейте,

купих си мп3-ка Пайнер с изходи за субуфер, както и товаhttp://www.mynewcheap.co.uk/res/user/3766.jpeg, но се притеснявам, че не съм наясно как да пусна кабела от централната конзола до праговете, за да вържа субуфера, който ще бъде монтиран в багажника. Може би трябва да се демонтира жабката?

Моля за съвет, става въпрос за ОК 1/комби/. Ако пък тази тема е коментирана, съжалявам че я дублирам, но ще Ви помоля за линк, щото не я открих.

 

Благодаря Ви предварително. :)

 

Очаквам доста добър саунд...

Като монтирам ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, първо да те разочаром и подготвя предварително. Доста добр саунд с това активното нещо забрави да се получи... всъщност то зависи и от изискванията и разбиранията ти за звук. Що се отнася до инсталацията, според мен е добре да я пуснат в някоя фирма за кар-аудио, след като виждам че не си много наясно с процедурата. За да стане както трябва е голяма играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Нямам възможност да оставя принцесата за да я окабелявят. Просто нямам време и възможност, освен в неделя, а тогава не работят. Затова реших, да попитам за практическо решение.

 

Що се отнася до саунда? Не знам, но познат си е монтирал подобен субуфер/Алпайн/ и повярвай ми такъв динамичен саунд, скоро не бях чувал. Друг е въпроса, че го беше затворил в един от страничните джобове на багажника на комбито и пак звучеше перфектно.

 

Все пак, ако имаш идея как да прекарам кабела от конзолата до десния праг, моля за съвет!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "подобен" Алпайн какъв точно имаш предвид? Ако е Type-R (250лв) да знаеш е че на светлинни години от това Pionner-че.

А за кабелите, може да демонтираш жабката, да стигнеш до плеъра, от плеъра през таблото под тапицерията/стелките, под праговете (разглабяш ги) покрай задните седалки и до бокса. Но незнам като нямаш време кога ще го направиш, това ще ти отнеме часове ако не си в час с разглабянето на детайлите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Не е този Алпайн. Става въпрос за този http://www.alpine-europe.com/bulgaria/products/details/subwoofers/swe-1000.html и както казах саундът беше превъзходен.

 

Благодаря ти за съвета...., а що се отнася за времето ще е в някоя от следващите недели, макар че нямам много търпение да го монтирам... А за разглабянето знам на Раковска в Сф магазинче, където се намират всякъкъв вид щипки, така че притеснения нямам. Големи! :)

 

Ако те интересува откъде го взех - чрез ebay.de. В БГ излизат по-скъпо.

 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Favorit-тоя как е?

 

За мен са грешни тези 350лв, но за непретенциозно озвучаване...става..

 

Всичко е много субективно, въпроса е колко и какво си слушал за да направиш преценка. Това нещо със сигурност няма нищо общо с динамичния саунд, но пък на колегата му е харесъл и щом го задоволява саунда няма нищо лошо да си го купи :)

Активните боксове са направени да ти спестят пари и труд за бокс, кабели, усилвател, боцваш го отзаде и вече имаш ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера го монтирах. Окабеляването беше най-лесната част от целия монтаж. Трудно беше да закрепя субуферчето.

 

Честно да Ви кажа не е този звук, който очаквах. Изглежда, когато го слушах в другата кола, колегата си е бил монтирал и качествени сателитни говорители.

 

Все пак не е лошо. Ако се видим на някоя сбирка - ще чуете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.