Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за цена на ремонт


Recommended Posts

Получих мейл от една дама, която явно няма желание или възможност да постави въпроса си във форума. За това го правя аз. Ето текста от писмото:

 

"Здравейте!

Преди доста време се бях свързала с вас по повод на това,че се оказах собственичка на шкода октавия с рег. 18,12,1969 год.

Тъй като нямам възможност да я подържам,тогава исках да намеря някой,който да я купи....и до сега не съм открила такъв човек (сигурно не съм била достатъчно настоятелна).Роднина,в чийто двор съм оставила колата,ме "сюрпризира",че от съседната кооперация,която санират,са изпуснали доста тежка кофа върху предния капак.Отидох да видя щетите.Предният капак е доста смачкан,а в следствие на удара е деформирана и горната част на радиатора.Според моя роднина,радиатора трябва изцяло да се смени за по-сигурно...Обръщам се към вас с молба да ми дадете някаква информация за това горе-долу колко би струвал ремонта - изчукването,китосването и боядисването на капака плюс труда и смяната на радиатора с нов(демонтаж на стария,купуване и монтиране на новия).Виновниците казаха,че са готови да заплатят ремонта,но искат да знаят за каква сума става въпрос..Моля ви за тази информация,защото се опитах да получа такава от няколко места и отговорите варираха от 350 лв. до 600 лв. за всичко. Признавам,че на вас някак си имам по-голямо довери,но ми трябваше време да открия и-мейла ви.Ще прикача няколко снимки,които направих.

Ще съм безкрайно благодарна,ако ми окажете тази помощ с информацията!"

 

Ето и снимките:

DSC01094.JPG

DSC01096.JPG

DSC01097.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля, че трябва първо да й се постави въпрос какво смята да прави с тази кола. Парите, с които тя ще се раздели за ремонта на радиатора и предния капак ще се похарчат лесно, но общото състояние на нейната кола няма да се подобри.

 

Иначе относно радиатора - няма такъв от нея епоха, който да не може да бъде отремонтиран. При този удар е пострадал отворът за наливане на охладителна течност и по всяка вероятност горното "казанче" на радиатора се е спукало. Всеки един радиаторчик за около 30лв ще го изправи, калайдиса и даже ще го почисти от насложилите се мръсотии по каналите.

 

Същото важи и за предния капак - ударът е лош, но не и фатален. Прави се. Всяка тенекеджйско/бояджийска работилница може да се справи с този детайл, като цените варират между 80/180лв на детайл труд. 40-50лв са материалите

 

Но отново казвам - това са пари на вятъра предвид общото положение на колата и неизвестните перспективи около нейното бъдеще.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Миро. Радвам се, че поне един човек от форума се включи да помогне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.