Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за ползването на климатика ОК 1


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Вчера си заредих климатика понеже когато ми докараха колата беше празен незнайно защо. След като го заредих още там при майтора като вклуча на 2-ра степен от вентилатора копчето за климатика огасва и компресора спира. Така ли трябва да е или имам някакъв проблем?

Но след като е работил климатика известно време на 1 степен от вентилатора и като включа 2-ра степен климатика пак се изключва но през вентилатора духа студено.

 

Другият ми въпрос е дали на моята Октавия 1999 г. ще може да се сложи централно заключване от такава 1997г. . Дръжката която е отвън на вратата сменя ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с изключването ми се струва, че не е нормално :-k Като поработи на 1 и включиш на 2-ра продължава да духа студено, защото фреона е охладен, но няма да е за дълго. Аз понеже бях като индианец във Фабията, не знаех как се пуска и след няколко опита установих, че първо трябва да пусна вентилатора на някоя степен и тогава като натисна копчето компресора се включва. smile049

 

За вратата също мисля, че няма да има проблем. Твоята преди или след фейслифта е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложа на 2-3-4 степен от вентилатора и след това натисна коп4ето пак не се включва. А при пуснат климатик като сложа на друга степен осве 1 изключва.

 

Да преди фейслифта е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика трябва да работи на всички степени на вентилатора.

 

За вратите не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатика не работи ако духалките са включени към предното стъкло!

п.с. сигурно го знаеш, но все пак да отбележа....

 

Нищо подобно, колега. Не работи единствено рециркулацията на въздуха в купето при включено обдухване на предното стъкло, иначе климатика си работи, даже много добре. В горещите летни дни след запотяване късно вечер именно така най-добре се изсушава стъклото.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

аз се занимавам с климатици и това изобщо нее нормално проблема е..../не дозареден или презареден/ако няма друг проблем по електрониката...... моя съвет е: не го пускай продължително да работи да не се наиграеш с компресора тогава отиваш на цифра.!!!! моя извод е/ добрия майстор не работи за никого ....работи за себеси..../ 0888967540 за въпроси УСПЕХ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

климатика не работи ако духалките са включени към предното стъкло!

п.с. сигурно го знаеш, но все пак да отбележа....

 

Нищо подобно, колега. Не работи единствено рециркулацията на въздуха в купето при включено обдухване на предното стъкло, иначе климатика си работи, даже много добре. В горещите летни дни след запотяване късно вечер именно така най-добре се изсушава стъклото.

 

Поздрави

 

 

Колега и при мен ако е към предното стъкло насочен не работи климатика копчето не свети и съответно и не работи колата е окти 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам такъв проблем, колеги. Може и да не съм представителна извадка и в моя случай да става въпрос за "дефект". Нека и другите с Octi I да се изкажат по въпроса.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с allroad. Климатика работи на всички степени на вентилатора и във всички посоки. Единствено бутона за рециркулиране се изключва когато насочите струята въздух към предното стъкло. Определено смятам, че за да се изключва климатика при по-висока степен на вентилатора, значи някъде има проблем по електрониката.

Ще се радваме да споделиш какъв е проблема ( ако решиш да го търсиш де )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана топло това лято, ми се случи следното нещо с климатика:

Цяла зима не е пускан климатика.

При вентилатор на позиция 2, натискам копчето за климатика за първи път от месеци и.....НИЩО не се случва!!!

След няколко натискания на бутона лампичката му светна и започна да изстудява.Може нещо от дългото му неизползване да е станало.

 

Иначе и при мен климатика работи на всички степени на вентилатора освен на 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен при първначално пускане работи само на 1 степен след като върти дълго време може да се пуска на 2 и така по -малко явно докато охлади добре може да се изреждат всички степени. Миналата седмица пътувах на дълъг път и установих това.

Единственото което не ми харесва е че мощноста много пада ](*,) когато е включен климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана топло това лято, ми се случи следното нещо с климатика:

Цяла зима не е пускан климатика.

При вентилатор на позиция 2, натискам копчето за климатика за първи път от месеци и.....НИЩО не се случва!!!

След няколко натискания на бутона лампичката му светна и започна да изстудява.Може нещо от дългото му неизползване да е станало.

 

Иначе и при мен климатика работи на всички степени на вентилатора освен на 0.

 

Колеги, да се изкажа и аз.

1-за климатика през зимата:

Хубаво е поне 1 път седмично/2 седмици,или месец (през зимата) да се пуска климатика и да се оставя да поработи поне 5 мин, заради компресора. Аз правя така,като се прибирам от Варна- преди това добре съм затоплил колата :)

 

2- за копчетата и духане на предното стъкло: Аз моите вентилационни отвори на таблото ги държа затворени. Духат ми само страничните до вратите. Винаги съм на предно стъкло. Постоянно си пускам климатика и нямам проблеми -БАЧКА СИ.

3-за степените: Климатика трябва да работи на всички степени. Ако от 1 го върнеш на 0-той се изключва, но ако веднага след това от 0 на 1 се превключи (без да си натиснал АЦ когато си връщал при пуснат климатик от 1 на 0) АЦто пак си се включва.

 

Поне при мен е така.

 

Поздрави!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите нее лошо че, взимат отношение но няки неща не са им ясни.....нищо лошо.....приемаме че на вън е 40 градуса. А на теб /ас/ ти работи само на 1 значи би трябвала да изстуди нормално купето някъде към късна есен. е това ако е нормално .....!!!здраве....при температура на въздуха от 30-32градуса и нормална работа на климатика въздуха който излиза от дюзата трябва да е 10-12 градуса а това се постига за 7-10мин....... всичко останало са вицове .за въпроси 0888/967540/ FRICO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.