Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фиш при вдигната от паяк кола ?!?


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Вчера имах нещастието точно в 5-те минути, които ми трябваха да се кача до 9-ти етаж, да подпиша и взема няколко Cheque Dejeuner да ми вдигнат колата.

 

Когато отидох в наказателния паркинг и ми поискаха, разбира се, синия талон им подадох акта, с който карам (все още не е пристигнал в КАТ София, та ми го удължиха) и полицайката ми попълни фиш. По този начин не ми взима точки, плащам си по банков път в рамките на 5 работни дни на указаната банкова сметка и нещата свършват.

 

Тъй като ми се случва за първи път, а пък много се притеснявах колко скъпоценни точки ще отлетят като се обеднят акта и неправилното паркиране да ви попитам - случвало ли ви се е вместо синия талон да ви пишат фиш и дали това може да се прави всеки път? Дали е по изключение или си е легитмна възможност? Защото 20 лв са си 20лв, но не са n-брой точки и ако може да се прави така се спестява и доълнителното ходене до КАТ за решение.

 

EDIT: FAV135, паркирах пред бившия "ДОМКОМБИНАТ" или както там се нарича на Дондуков, до кофите за боклук, до бордюра ;). Мястото е забранено за паркиране, но не съм пречел на никой - 15 метра назад е "изхода" от "паркинга" на колите, "паркирали" на тротоара. Аз съм в нарушение и е правилно отнесена колата, въпреки че е тотален малшанс - спирал съм там вече 4 пъти - всеки месец се взимат чековете за храна и винаги е имало и други паркирани коли. Този път бяха 4 или 5, аз - шеста. Явно или паяците са били няколко та са вдигнали всички, или хората са били наоколо и са си ги махнали сами. Само аз съм останал и съм бил вдигнат, пак казвам в грешка съм.

 

Темата я започвам, защото много се притеснявах да не ми изчезнат точките напълно като сумират Акта, който имам и неправилното паркиране и ако не е станало ясно - съм доволен, че мога само с фиш да мина, защото няма точки, няма и висене пред КАТ. НО тъй като ми е за пръв път и досега не съм знаел за тази опция се чудя дали може да се прилага и занапред - така или иначе има санкция, поне да не ходя в КАТ и да не ми взимат точки. А фиша точно това ми спестява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки се бори да "бъхта кинти". То и с точките е така - ако свършат - отиваш да им плащаш курсове и други неща(освен ако не искаш да спреш да караш). Всичко се купува вече в милата татковина. На мене ми се е случвало фиш за маловажно нарушение, но беше преди много години. На фиша гадното му е, че не можеш да си търсиш правата ако си несправедливо наказан. Не че ако си с акт можеш да си ги търсиш много-много :). Радвай се, здраве да е.. :)

Четох някъде, че щели да почват повече фишове да пишат. Всичко е да събират пари(а къде отиват тия пари никой не знае). А колега - ти къде спря - в нарушение ли беше, съзнателно извършено? Много ме дразнят тия които паркират по ъглите на кръстовищата и в градинките- надявам се да не си от тях и поне да не си пречел на движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав - не могат да ти вземат точки с фиш, фиша си циркулира локално в общинатаи не ходи в КАТ, а и по принцип паркирането си е грижа на общината ( изключвам някои супер нагли изпълнения ) ;) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Я и аз да попитам нещо, свързано с паяците.

Вчера ходих при баба ми (тя живее до пам. Левски) и като търсех места за паркиране, влязох в ул. Врабча. За мое голямо учудване, левият тротоар беше абсолютно празен. Все пак имах леки съмнения и един човек, който обикаляше насам-натам ми каза, че минават паяци и вдигат колите, паркирали отляво. Въпреки че не пречат на никой - тротоарът (то не е точно тротоар де) е достатъчен за ширината на една кола. Освен това няма нито знаци, нито нищо. А преди можеше да се паркира, но сега минават паяци и вдигат наред (даже и аз в последствие видях един). Реших да не рискувам и намерих място другаде (на около 400-500 метра)

Та се замислих за следното: От лявата страна е стената на някаква сграда (от тая страна няма нито вход, нито нищо). Ако спра на 5 см от стената, така че като дойдат с паяка да не могат да сложат скобите на 2те леви колела (с което няма и да могат да ми вдигнат колата), могат ли да ме санкционират по някакъв друг начин? Нещо актче или 'честитка' по пощата, подобна на тези, които пращат, благодарение на камерите по кръстовищата. Разбирам да пречех на някой, но в тоя случай мисля че не преча на никой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Въпреки че не пречат на никой - тротоарът (то не е точно тротоар де) е достатъчен за ширината на една кола. Освен това няма нито знаци, нито нищо.

По закон си длъжен да оставиш поне 1.5 метра за пешеходци. Предполагам това е причината за вдигането.

 

Ако спра на 5 см от стената, така че като дойдат с паяка да не могат да сложат скобите на 2те леви колела (с което няма и да могат да ми вдигнат колата), могат ли да ме санкционират по някакъв друг начин? ...

Много хора се опитват да го правят това с 5те сантиметра. И ми е интересно как ще излезеш ако спреш с левите врати на 5см от стената? През дясната ли? :-k Доста готино изпълнение ще е =D>

 

За друга санкция - могат да ти сложат фишче. Само дето то я дойде я не. Преди 3 години ми лепнаха такова във Варна - бил съм спрял на пешеходна пътека (нещо което не бих направил, но както и да е). Бележката я свалих от стъклото и до там. Нищо не дойде до София. А и да е дошло е отишло в ЕТ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя номер със спирането плътно до стена или нещо друго е изпитан отдавна от мен!Друг е въпроса,че ако се заинатят пак могат да тия вдигнат!

Най-сигурното е да свалиш едната гума! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурното е да свалиш едната гума! smile035

 

smile091 smile091 smile091 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се опитват да го правят това с 5те сантиметра. И ми е интересно как ще излезеш ако спреш с левите врати на 5см от стената? През дясната ли? :-k Доста готино изпълнение ще е =D>

 

Точно така спирам в единия ни гараж. Винаги се излиза през дясната врата. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се опитват да го правят това с 5те сантиметра. И ми е интересно как ще излезеш ако спреш с левите врати на 5см от стената? През дясната ли? :-k Доста готино изпълнение ще е =D>

 

Точно така спирам в единия ни гараж. Винаги се излиза през дясната врата. :D

 

А пробвали ли си да вкараш колата на обратно? :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така спирам в единия ни гараж. Винаги се излиза през дясната врата. :D

 

Аз на твое място бих влязал от обратната посока и не бих правил излишни гимнастики!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To... като спреш на 5 см от стената пак може да не си тръгнеш съ сколата си , но и без да я вдигат... просто ще ти лепнат една от онези жълтите скобички smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълти скоби нямат право да слагат на друго колело освен предно ляво! И ако си я лепнал до стената няма как да сложат скобата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офф-а,но преди време в локалното до Софийския имаше една Нива с 4 скоби smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това за заскобяването на предно ляво и аз не го знаех, обаче за 5-те см. - няма никакъв проблем - закачат ти само достъпните колела и ти привлачват колата, след което я закачат, виждал съм . При това го правят много бързо - нали по цял ден само това работят. Интересно какво става ако ти счупят нещо при тази операция - примерно каре.. мисля, че си е за твоя сметка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.