Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за акт...


Recommended Posts

Към тези, които са по в час със законите: Да кажем, че имам акт за превишена скорост с над 30 км/ч. По закон трябва да ми вземат книжката за един месец. Да, обаче ми се налага да пътувам точно през този месец (за около седмица) в чужбина. Има ли някакъв начин да се отложи акта или да се направи нещо друго ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X За съжаление няма как да стане....

 

Аз съм намислил една хитринка - Ей къде е Гюргево, ще изкарам един курс шофьорски там - ще си взема румънска книжка и готово. Колкото пъти карам след румънски коли с висока скорост - в момента в който полицая види регистрацията и пропуска колата. Познат полицай ми каза, че не могат да съставят актове на чуждестранни водачи на МПС....заради някакви неуредици, нещо което близките 2-3 години няма да се оправи. Изкарвам си една румънска книжка - като ме спрат - показвам нея и няма проблеми. Нямам българска и толкова....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[-X За съжаление няма как да стане....

 

Аз съм намислил една хитринка - Ей къде е Гюргево, ще изкарам един курс шофьорски там - ще си взема румънска книжка и готово. Колкото пъти карам след румънски коли с висока скорост - в момента в който полицая види регистрацията и пропуска колата. Познат полицай ми каза, че не могат да съставят актове на чуждестранни водачи на МПС....заради някакви неуредици, нещо което близките 2-3 години няма да се оправи. Изкарвам си една румънска книжка - като ме спрат - показвам нея и няма проблеми. Нямам българска и толкова....

Колега,не е вярно че не пишат актове на чужденци.Мои колега имаше акт за превишена скорост,плати ако се не лъжа около 65 евро за 32 км. над допустимата скорост,и то ако я платиш същия ден. Ако ли не лихвите са големи.Като си плати и му върнаха талона.Така че прави си сметката .Беше едно време номера,къде с цигари,къде с някое евро, сега много ги е страх да взимат -голяма борба с корупцията има от няколко месеца в Румъния smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не е вярно че не пишат актове на чужденци................

 

Ти май не ме разбра....имах предвид да си изкарам румънско свидетелство за управление на МПС и да карам с него в БГ. Там че глобяват е ясно...но нашите тук не могат да глобяват чужденци......странно но факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не е вярно че не пишат актове на чужденци................

 

Ти май не ме разбра....имах предвид да си изкарам румънско свидетелство за управление на МПС и да карам с него в БГ. Там че глобяват е ясно...но нашите тук не могат да глобяват чужденци......странно но факт.

ааааааааааааааааа ясно,абе гледам мач и вкарвам бири затова не съм те разбрал.Става,става. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към тези, които са по в час със законите: Да кажем, че имам акт за превишена скорост с над 30 км/ч. По закон трябва да ми вземат книжката за един месец. Да, обаче ми се налага да пътувам точно през този месец (за около седмица) в чужбина. Има ли някакъв начин да се отложи акта или да се направи нещо друго ?

 

Начина е да удължиш акта, ако не ти е излязло НП. Другия вариянт е да караш така и когато се прибереш да ходиш за НП! Един мой приятел така кара 2 год. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към тези, които са по в час със законите: Да кажем, че имам акт за превишена скорост с над 30 км/ч. По закон трябва да ми вземат книжката за един месец. Да, обаче ми се налага да пътувам точно през този месец (за около седмица) в чужбина. Има ли някакъв начин да се отложи акта или да се направи нещо друго ?

 

Начина е да удължиш акта, ако не ти е излязло НП. Другия вариянт е да караш така и когато се прибереш да ходиш за НП! Един мой приятел така кара 2 год. :lol:

 

И аз така карам вече три години... Не ходя да си прибирам НП, като ме спрат казвам че съм си забравил талона в другия портфейл, другата кола или каквото ми дойде. Пишат нов акт, пускат те и си караш.

И граница минавах скоро с кола - не ме спряха - или имам още точки (съмнително), или не проверяват, или не е в правомощията им да ме спрат.

Така че.. действай, пък като се върнеш ако си съвестен - отиди в кат да си вземеш Н :smt017 П

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към тези, които са по в час със законите: Да кажем, че имам акт за превишена скорост с над 30 км/ч. По закон трябва да ми вземат книжката за един месец. Да, обаче ми се налага да пътувам точно през този месец (за около седмица) в чужбина. Има ли някакъв начин да се отложи акта или да се направи нещо друго ?

 

Начина е да удължиш акта, ако не ти е излязло НП. Другия вариянт е да караш така и когато се прибереш да ходиш за НП! Един мой приятел така кара 2 год. :lol:

 

И аз така карам вече три години... Не ходя да си прибирам НП, като ме спрат казвам че съм си забравил талона в другия портфейл, другата кола или каквото ми дойде. Пишат нов акт, пускат те и си караш.

И граница минавах скоро с кола - не ме спряха - или имам още точки (съмнително), или не проверяват, или не е в правомощията им да ме спрат.

Така че.. действай, пък като се върнеш ако си съвестен - отиди в кат да си вземеш Н :smt017 П

 

Ей бандит! Ще те арестуват някъде бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Наказанието ще го държа, ама след пътуването щом така може. :D Значи като се върна ще отида в КАТ. Той акта изтича една седмица преди пътуването, няма ли възможност да се удължи нещо, да си бъде всичко законно? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е излезло решението по тоя акт в КАТ сами ти удължават Акта - така стана с моя, като отидох миналата седмица и ми казаха, че още не е получен (от Благоевград до София - повече от 1 месец ;)) и ми удължиха Акта с 2 МЕСЕЦА!!! Тъй че в момента съм си редовен, въпреки че който полицай ме спред - все знае че съм гузен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то при мен няма как да не се е получил акта, тъй като нарушението е в София. На ремонтираният булевард от централните гробища към надлез Надежда. Широк като магистрала, ама с ограничение 50 км/ч. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то при мен няма как да не се е получил акта, тъй като нарушението е в София. На ремонтираният булевард от централните гробища към надлез Надежда. Широк като магистрала, ама с ограничение 50 км/ч. :D

ааа, там дебнат много често... но не си първия и последния който кара като в бяла държава там де..

Много са ми странни ограниченията на някои такива места където определено винаги е спокойно да се кара, има условия да понастъпиш (не прекалено, разбира се) .. ама и катаджиите пари трябва да взимат, няма как smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.