Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хитро почистване на климатика през жабката на О2 !!!


димон

Recommended Posts

При някои колеги с по-голям стаж са се завъдили бацили в изпарителя на купето. Понеже е някъде там в таблото е затруднено почисването му. Братята руснаци обаче пак намериха начин . А именно през въздуховода издващ да охлажда жабката .

Пускам линк към тяхната тема , съпроводена с картинки =D> =D> =D> :

 

 

http://www.forum.skoda-club.ru/viewtopi ... 5aacd8c090

 

 

Дано е ефективен ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017

Само се чудя, защо пръскат от там, при положение че питата на климатика е пред радиатора на отоплението.

Не е ли по-удачно да се включи на вътрешна циркулация и да се пръска пак с маркуче в отворите за връщане на въздуха от купето.

---

Аз смених поленовия филтър, но няколко дена преди да го сменя изчистих стария и миризмата изчезна.

Миризмата е идвала от няколко дребни перушинки.

Филтъра беше в много задоволително състояние и със сигурност щеше да изкара още 10000 км.

Само активният въглен вече беше станал НЕактивен някъде около 6-8 месец.

Купих поленов филтър с активен въглен Mann за 20 лв, а Filtron-ския беше 30 лв :!: .

Продавачката беше изумена, и каза че за първи път вижда такова обратно съотношение при филтрите на двете марки.

Май Mann ги ползват за първоначално вграждане, и затова е толкова ниска цената :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ Стара Загора са по 15-17 лв ( не помня точно) с активния въглен. Сменям на 2-3 хил.
Баси Димоне,кво направи!Да не караш всеки ден Off-Road?!!! TО и аз много често ги сменям,ама ти ме утепа!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги ми , Валдо !

Както вече си забелязал страдам от добър слух , но така също и от добро обоняние... :D

Така че , както не обичам да чувам непривични звуци , така и не обичам да ми мирише на гадно... :D

След като започна да усещам дразнещи миризми - взимам си нов ... ;)

 

п.с. към необичайните (нефилтрирани) миризми в моята кола приемам само тези на чужди и готини жени... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. към необичайните (нефилтрирани) миризми в моята кола приемам само тези на чужди и готини жени... smile159

 

Абе дойдохме си на думата smile091 smile091 hump.gifhump.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

тази процедура се прави с азот под налягане, пластмасата става като полорана :но за съжаление никъде не се прилага в нито един сервиз. аз си я правя на моята.а се чудя защо не съм я предлагал на други......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Извинявайте за спама, но реших, че е по - добре да попитам тук от колкото да отварям нова тема.

Къде се намира филтъра за климатика на Октавия 2 ( защото от снимките на руският сайт нещо не ми стана ясно) как мога да го смена. :( благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под жабката е. Първо се маха една изолация, тъмно сива е. Подпъхната е в корите, просто се дърпа. После ще се види филтъра. Плъзга се към пасажерската врата за да се освободи и после пада надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И най-добре да се постели нещо отдолу, например вестник, защото с филтъра надолу падат и доста боклуци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Почистих го (всъщност го изпрах) сега не мирише толкова (дори изобщо) и ще издържи докато си купя след няколко дена нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги иматели миризма след като изклиу4ите климатика и духалките продължават да духат ? при мене се появява миризма на фреон нормално ли е ??? smile048 :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене се появява миризма на фреон нормално ли е ???
миризмата не е от фреона,а от плесен развъдена в климатика и започва да съхне,като го изключиш.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колеги иматели миризма след като изклиу4ите климатика и духалките продължават да духат ? при мене се появява миризма на фреон нормално ли е ??? smile048 :-k

 

 

Имаме миризма - нормално е . Всеки климатик след като се изключи от охлаждане има остатъчна влага по вътрешното тяло . Докато се издуха от вентилатора се усеща "мокра" миризма за около 1 мин. Не са бактерии това . Мирише на мокър прах .

Същото явление има и при домашните климатици ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

в крайна сметка,аз открих според мен най-лесния и ефективен начин за почистване на климатика на О2

аз използвах ето този спрей

post-1220-138453215931_thumb.jpg

на който сложих тръбичка

post-1220-138453215997_thumb.jpg

post-1220-1384532160_thumb.jpg

post-1220-138453216004_thumb.jpg

изваждам стария филтър,който е на 3000км.

post-1220-138453216007_thumb.jpg

 

и пробивам отвор на капачето на филтъра с диаметър равен на тръбичката

post-1220-13845321601_thumb.jpg

post-1220-138453216014_thumb.jpg

после взимам уплътнението на филтъра и го слагам на капачето

post-1220-138453216017_thumb.jpg

post-1220-13845321602_thumb.jpg

пъхам тръбичката и я залепвам с лента

 

след което капачето си го слагам на колата/слагам и парцали под климатика,че прокапва от капачето/ включвам климатика на LOW и на 4-та скорост на вентилатора и започвам да пръскам през интервали от 10-15 сек и така 1,5-2мин. след което изгасям,изчаквам малко да се изцеди и подсушавам.накрая залепвам алуминиева лента върху отвора на капачето и слагам нов филтър

post-1220-138453216024_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Митак,

 

и много добре си обяснил... със снимки и т.н.

 

Една препоръка от мен, за да е екстра всичко - другия път си сложи филтър с активен въглен.

 

Много по-добре е да знаеш - като караш зад камион или ГАЗ-ов автомобил не се тровиш вече.

 

Вервай ми.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една препоръка от мен, за да е екстра всичко - другия път си сложи филтър с активен въглен.

 

Много по-добре е да знаеш - като караш зад камион или ГАЗ-ов автомобил не се тровиш вече.

 

Вервай ми.

 

а ти наистина ли правиш разлика между двата филтъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се - имам добро обоняние.

 

Шегата настрана, но колкото и малко да е количеството на въгленът - върши работа.

 

Особено когато е топло - предполагам знаеш, че активният въглен пречиства миризмите когато се затопли.

 

Хайде лек път на всички към събора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.