Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с DSG на Oktavia 2,0 140hp - ОТСТРАНЕН


Ludiq

Recommended Posts

Имам за сега неизвестен проблем със скоростна кутия DSG. Колата е Oktavia 2004-2006 нов внос !?! Купих си я от ръка и до миналата сряда никакав проблем не намерих в двигателя и скоростната кутия, с изключение на това че км. са самнително малко. 38000. Та преди седмица хоп и след работа тръгвайки от паркинга на скорост "D" колата не потегли сама както обикновенно а когато подадох "газ" се усети много силно блъскане от към трансмисията, наподобяващо на това когато гасите двигател на скорост. Но колата не изгасна а тръгна ряско. Това се случва и на режим Спорт и на ръчен режим и на задна скорост. Понякога последва и ударно превключване и на 2-ра и 3-та предавка дори веднъж и на 5-та. Ужасно е. Забелязах че така описано потегляне е предходено от неизвестен и не естествен шум от скоростната кутия наподобяващ скърцане стъргане или нещо такова.

Моля помагайте. Маховик? Съединител? Помпа? Електроника? какво ли е?

От ЕТ предложиха да сменя маслото като начало с оглед на това че не са сигурни километрите, но това е 380 - 400 лв.

Какви са вашите опит, познания, мнения, предположения, и предложения за разрешаване на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че маслото се сменя на 60К... Филтъра също, но не е проблем да се подменя на 2 смени на маслото. 38К наистина изглеждат малко за такава кола и ако още не си предприел смяна на маслото на скоростите - обезателно го направи, най-малкото, за да ти е спокойно! Имаше писано тук някъде /или беше във ФВ-клуб или Ауди.../, че се срещат разни оплаквания при тази кутия... Не помня точно конкретни причини, но като цяло бяха много малко оплакванията де - лошото беше, че отстраняването им не е символична сума...

От горния линк може да си направиш изводите и да отскочиш до Порше София!

Дано е лек и лесно решим проблема!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Моите незгоди продалжават за сега! Вчера бях в Skoda-Варна. Там установиха че нивото на маслото в кутията е ниско (източиха 4,2 л. а трябвало да бъде 5,5 л. Поръчах ново масло и филтър, сложиха ги - греда. Нема никаква промяна в състоянието на колата. Тествали са я за проблеми в електрониката и нищо не откриват. Незнаят какав е проблема. Поне знаят че има такав, което е все нещо.

Днес отивам в VW ще я тестват, ще помислят и около понеделник, вторник ще се опитат да дадат диагноза.

Поне маслото ми е ново! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Моите незгоди продалжават за сега! Вчера бях в Skoda-Варна. Там установиха че нивото на маслото в кутията е ниско (източиха 4,2 л. а трябвало да бъде 5,5 л. Поръчах ново масло и филтър, сложиха ги - греда. Нема никаква промяна в състоянието на колата. Тествали са я за проблеми в електрониката и нищо не откриват. Незнаят какав е проблема. Поне знаят че има такав, което е все нещо.

Днес отивам в VW ще я тестват, ще помислят и около понеделник, вторник ще се опитат да дадат диагноза.

Поне маслото ми е ново! :?

 

...абе колега, нали ти писах къде да отидеш първо.... В ЕТ могат само да ти сменят маслото ... (а и това не е сигурно дали могат да направят правилно :smt030 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпка по стъпка. София ми е далече за да ходя с повредена кутия. Питах в Порше Варна и ми отговориха че нямат много опит, но ще видат с какво могат да помогнат. Днес бях в VW и ми дадоха диагнистика : МЕХАТРОНИК и МАХОВИК но не могат да ми дадат гаранцията за новите части,която могат да ми дадат от Шкода.А и опцията за отстъпка ако варнеш старо и вземеш ново май няма да важи щом не е VW. Говориха със сервиза на Шкода в София и ми препоръчаха за да имам гаранция да я ремонтират в София-не че те дават отстъпка при старо за ново. Все още се надяваме да няма механичен проблем тъй като понякога кутията се държи отлично без никакви шумове и перфектно превключване. Следват тестове в един друг сервиз и в Порше. След което ще реша какво каде и как. За сега това. Благодаря на жсички са мненията и ви желая да не ви идва на главата. Приемам и други мнения. За сега сумата е сериозна. Но се чудя дали застраховката не би покрила нещо поне? :-k

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Щастлив съм да ви съобще че проблема ](*,) със скоростната кутия е вече отстранен. smile152 Намерих сервиз във Варна кадето го отстраниха. Независим сервиз. Сумата е поносима и сега мога да се радвам на автомобила си. smile168

Пожелавам на всички Ви Много усмивки! smile159

Поздрави! smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема беше в един зегер който държи капака на кошницата в която са съединителите. Беше излязъл от леглото си и дисковете са бяха разместили вече налягането на маслото не достига и не може да вкючва правилно. Това беше износило и самите дискове заради боксуването. Намерихме части втора употреба от смачкан автомобил с пукнат корпус на кутията.

 

Сервиза е на Цанко под Технополис но само направо - след първото кръстовище, където пътя с предимство продължава на ляво към топливо, вие продължавате на право надолу и около 50-100 м в ляво колям сервиз със синя дограма и синя голяма ролетна гаражна врата. Пише на входа на двора AUTOMATIK- вертикален надпис. Името на сервиза е някаква абривиатура М&Д сервиз или нещо такова. По важното е да намерите Цанко.

Успех на всички. И да не ви се налага. Но все пак го имайте в предвид.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.