Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Bluetooth проблеми и качеството на звука


Recommended Posts

Привет, искам да споделя опита си с ей този плеър на Пайнер:

DEH-P700BT Bluetooth CD Tuner with USB-in and iPod Control

deh_p700bt_1_gallery.jpg

 

Имам го от вече 10 месеца. В Октавията не съм сменял фабричните тонколони, така че го слушам на стандартните 8 колонки.

В упътването му пишеше че трябва при монтаж на уреда, да се откачи + кабела от акумулатора по време на монтажа. ТОВА НИКОЙ ТЕХНИК НЕ ВИДЯХ ДА ГО ПРАВИ.

След това пише след монтаж да му се ресетва микропроцесора преди да бъде пуснат за първи път. ПАК - ТЕХНИКА НE НАПРАВИ ТОВА. (Първия път ми го свързаха в Авител, а втория път в ЕураТек - наложи ми се да го махна за малко при смяна на кутията за вещи).

 

Нямам никакви проблеми с Bluetooth телефонията. Ако по някаква причина се разкачи връзката между телефона и плеъра - това става много, много рядко, - пуснал съм Атоматично подновяване на връзката, и това отнема 3-4 секунди да се намерят и вържат пак.

 

Имам проблеми обаче с Bluetooth аудиото. Свири песните от телефона ми - ПРИТЕСНИТЕЛНО ДОБРЕ - песните в телефона са ми МР.3-ки с поток 192 kbits/sec. Имам и WAV (в телефона си имам 8GB карта, а той поддържа и WAVE, SonyEricsson, модел P990i).Всички настройки на телефона се предават и на плеъра - например ако настроя еквилайзера в телефона - ефекта се чува и през плеъра. Мислех си че не може да мине WAVE през Bluetooth, понеже потока на WAVE е 1411 kb/sec, a стандартния Bluetooth поддържа май до 1024 kb/sec (1 megabit в секунда). Да са му сложили някоя по-бърза версия? Браво!

Проблема е че супер често се разкачва връзката - една-две песни изкарва и връзката се разпада. Пуснал съм и тук Автоматично подновяване на връзката - обаче за разлика от телефона - ако тук се разкачи - не се възстановява автоматично. При разпадане на връзката, песента в телефона застава на Пауза. При ръчно свързване отново от панела на Пайнера, песента от телефона автоматично почва да плейва (свири) пак.

ЧАСТИЧНО се оправя проблема (не прекъсва всяка песен, а може и да изкара 20-30 минути) ако Bluetooth телефонията е изключена докато е включен Bluetooth аудиото.

 

От панела на Пайнера, може да се избере Свързване, Разкачване, Пауза, Плей, Стоп и превъртане с цяла песен напред или назад -това е - така че телефона дори да е в багажника, може да се контролира.

 

Има лек шум на модулация когато няма сигнал (например в паузата между песните), но това не е проблем когато има музика.

 

Чете кирилица - много ми харесва - например песента " Один на свете " на София Ротару, си се вижда точно така.

 

Сменя си цвета на панела и бутоните (независимо едни от други) в разни цветове и има един 'къстъм" - може буквално като тапицерята в колата да си го направите. Аз ползвам зеления цвят. Каквито са и светлините в на таблото и купето.

 

Най-добре ми звучи на CD Audio.

Записах си доста музика без компресия - на WAV (1411 kbits/second), но не ми хареса звука така както ако си служам нормално CD купено от магазина.

НО, първия път когато го сложих - плейра сложи много голяма усмивка на лицето ми - на МР.3 файлове чувах много повече, удивително много повече, неща от това който стария ми Сони плеър за 140 лв вадеше.

 

Само веднъж прекъсна CD Audio от сътресение - дупката си беше значителна.

 

Има външен микрофон - чуват ме доста добре.

Може да отговаря автоматично, може да свети дисплея когато ме търсят, може да звъни - но ако ме търсят, рабира се, спира музиката. После веднага тръгва като затворя, както трябва да си е.

 

Поне при мен е свързан така, че при положение Аксесоар на ключа за запалване - плейра тръгва, или поне се свързва с телефона.

Като извадя ключа, връзката се разпада и мога да приема обаждане извън колата. И пищи за да не забравя панела в купето. :)

 

При тиха музика, или заглушен звук - се чува вентилатора на плейъра.

Доста загрява, лятото климатика го охлажда, но зимата на парно - притеснява ме колко топли вадя дисковете. Макар да пише че работи в диапазон от -10 до +60 градуса по Целзий.

Зимата при много студено време, като се пусне плеъра.,веднага почва да вие перката на вентилатора - не е много "умен" - перката си работи максимално и постоянно, а не само когато има нужда от охлаждане. Като загрее малко пластмасата на перката, виенето спира. Така вие и перката от парното на Октавията когато я пусна да се върти на минус 15 градуса изтудена кола.

 

Има USB, което поддържа до 250 Гигабайта :), до 15000 песни и до 500 папки.

 

Аз лично не бих си взел нищо повече за Шкодата, но не съм щастлив от често разпадащата се връзка при Bluetooth Аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.