Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

WiFi рутер


NightSpirit

Recommended Posts

И аз съм със D-link 524.Да ви кажа честно непрекъснато забива.Днес му направих един ъпгрейд на фърмуера (отново благодарности на chavdarlk за бинчето) и гледам от няколко часа всичко е наред.Иначе го ресетвах през 15 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах линксис,сега съм с бъфало.ако са с еднакви параметри бъфалото е мноого по-добро..........аргументите-когато съм изтеглил филм на единия комп и искам да го гледам на лаптопа с линксиса накъсва,с бъфалото никакъв проблем,а че д-линк за 70лв ще ти върши работа са глупости-ако не е по средата на жилището

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах линксис,сега съм с бъфало.ако са с еднакви параметри бъфалото е мноого по-добро..........аргументите-когато съм изтеглил филм на единия комп и искам да го гледам на лаптопа с линксиса накъсва,с бъфалото никакъв проблем,а че д-линк за 70лв ще ти върши работа са глупости-ако не е по средата на жилището

 

 

 

Алооооооо, сладоледаджията ! ! !

Ти май не правиш разлика май между скорост на връзката и обсег на действие на рутера ...Говориш наизуст ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съшо сум с D-Link 524- нямам проблеми.

ето мойте скорости

482735843.png

Почитател съм и на LinkSys

 

както и да е - това е без значение

 

Може ли само да вметна едно въпросче:

 

до колкото знам аз

а- 11 Mbit/s

b- 54 Mbit/s

n- up to 300Mbit/s

 

 

не са много доставчиците (ако има такива) които за споменатите 25 лв. ще ти пуснат 50 Мbit, a като се има предвид че много малко от тях слагат 1000 Мбит switch-ове - скорости над 100 Мbit са немислими

Та въпроса е : Ако няма да се ползва за бърза вътрешна мрежа а предимно за Интернета - кому е нужен "n"

 

Естественно мога веднага самичък да се оборя - трябва да се гледа в бъдещето.

Тук идва и съвета от мен - Ако ти се дават пари за бъдещето купи си "N" Рутер.

Но преди всичко погледни как е обхвата- сппоред мен стабилност и обхват са най-важните характеристики.

Имаше едни модели на TP-Link със extended range

даже е Super G (108 Mbit) http://www.tp-link.com/products/product_des.asp?id=1

 

Приемам критики

това е моя скромен wireless опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах линксис,сега съм с бъфало.ако са с еднакви параметри бъфалото е мноого по-добро..........аргументите-когато съм изтеглил филм на единия комп и искам да го гледам на лаптопа с линксиса накъсва,с бъфалото никакъв проблем,а че д-линк за 70лв ще ти върши работа са глупости-ако не е по средата на жилището

 

 

 

Алооооооо, сладоледаджията ! ! !

Ти май не правиш разлика май между скорост на връзката и обсег на действие на рутера ...Говориш наизуст ...

 

1.д-линк за 70 лв след една стена сигнала намалява,буфалото не

2.много добре знам какво е скорост и обсег

3.това алооооооооооооооооооо сега ли го измисли или такъв ти е манталитета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile056 май не си много сигурен защо ти е накъсвало филмите... дали от скоростта или от обсега ..., а може би заради марката пък ...що да не !!! :)

smile159 Наздраве !!! Аз съм на бира ,...или на две ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile056 май не си много сигурен защо ти е накъсвало филмите... дали от скоростта или от обсега ..., а може би заради марката пък ...що да не !!! :)

smile159 Наздрае !!! Аз съм на бира ,...или на две ...

smile159 smile159 smile159 ,аз на две ракии две бири и пържоли с гъбен сос...а съвета към голегата е най-добра да си вземе какъвто иска,но с уговорка да го върне ако не е доволен-настройката на самия рутер е също много важна smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мир! Стига се дърпахте!

 

Нивото на сигнала зависи и от избрания канал. При мен имаше проблем на 11ти канал. Просто от време на време просто разпадаше. След доста време открих, че това разпадане съвпада със звъненено на телефона на съседите (безжичен). Смених на 5ти канал и нещата заспаха...

 

Относно нивото на сигнала и това колко "пробива" -> вижте по спецификация кой с каква мощност е. На моя рутер настройката е до 251mW. Стандартно 28mW. Сами си правете сметката ...

 

Поздрави

 

PS: Рутера е Linksys WRT54GL ... с Linux

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите, благодаря и на bega4kata и димон за добрите оферти.

 

Последно се спрях на Linksys WRT54GL v1.1. Префлашнах фърмуеъра с Tomato 1.25 и всичко върви на 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли само да вметна едно въпросче:

 

до колкото знам аз

а- 11 Mbit/s

b- 54 Mbit/s

n- up to 300Mbit/s

 

 

Абе и ти си прав но само отчасти.

 

a, b/g, N - Единствената разлика не е само в скоростите. При n честотата на пренос на данните е много по висока от тази при b/g и a. Така че плюса не е само в скороста а и разстоянието. Ясно е че по високата честота си "пробива" (ако може така да се каже) път доста по на далече....така че огромен плюс в случая е и обхвата - който при n е много по голям отколкото при b/g и a.

Също така тези скорости са теоретични и се постигат само в лабораторни условия - което ще рече, че в дома това никога ама никога не може да стане. Аз реално с Линксис-а съм стигал до 28-29 Mbit/s....Когато тикна кабела директно в компютъра съм стигам до 55-60 Mbit/s - реално се вижда, че скороста ми е доста по голяма.

 

Аз съм твърдо ЗА - Draft N - 300 Mbit/s - първо реално постижимата скорост е доста по голяма и второ - обхвата. В офиса съм с Драфт-Н - и има огромна разлика. Там по безжичен път си стигам 55-60 Mbit/s.

 

И това, че на колегата му насичат филмите - НЕ Е проблема в рутера - много зависи от това как са завъртяни антените, къде е разположен рутера и още една камара фактори които влияят.....въпрос на настройки. Аз лично през Едимакс-а гледам дори и 1080р филми Full HD. Тук също е много относително - има филми които са Фул ХД и са по 5-6 ГБ - има и такива които са по 45-50 ГБ - е сещате се кой филм ще върви и кой не .....

 

Аз на тема "купуване на техника" съм на следния принцип - Веднъж се купува и се купува нещо хубаво....Ако нямам възможност - изчаквам - събирам и чак тогава купувам.

 

Благодаря на виски за съветите, благодаря и на bega4kata и димон за добрите офети.

 

Последно се спрях на Linksys WRT54GL v1.1. Префлашнах фърмуеъра с Tomato 1.25 и всичко върви на 6.

 

п.п. Страхотен избор - няма да останеш разочарован. Томато наистина предлага много опции и възможности - лично съм ползвам някои от тях които нормалните БИОСи нямат и рутера ми е бил много полезен....Дори и сега го ползвам на вилата - настройвам го като клиент - вдигам до край мощноста и с него ловя безжичен интернет който с вградените антени на лаптопите дори и не виждам като налична мрежа....

 

Поздравления за избора :) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво.

При мен се получи,че говорихме със сестра ми предната вечер и едновременно в един и същи ден и двамата сме купили рутери :D Ама тя беше купила по-хубав/щото сьм скрънза малко ;) :oops: /така каза специалиста и тя ;) Апък аз за стотина лева го бях взел-стига толкоз за рутер,ко :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ясно е че по високата честота си "пробива" (ако може така да се каже) път доста по на далече....така че огромен плюс в случая е и обхвата - който при n е много по голям отколкото при b/g и a. ...

 

Ай, ай, ай ... Колкото по-висока честотата, толкова повече и пречат всякакви препятствия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Последно се спрях на Linksys WRT54GL v1.1. Префлашнах фърмуеъра с Tomato 1.25 и всичко върви на 6.

Не пуснах мнение до сега в тази тема, защото със сигурност някой щеше отново да каже "скъпото не е най-доброто" - всъщност като гледам колко мнения има за d-link и съвети как да не се "изхвърляш" - това щеше да се случи :lol: В крайна сметка, обаче, не си се подвел и си взел най-правилното решение в този клас - Linksys. Модела също много добре си го подбрал, а може и неволно да си попаднал точно на него, защото е един от най-масовите в момента в търговската мрежа. Също така много правилно си се ориентирал за префлашването - дори и да не използваш веднага повечето нови опции, все някога може да опреш до тях. Лично аз никога не съм използвал за целта Tomato. Винаги съм слагал DD-WRT. За това нямам лична база за сравнение - само съм чел, че dd-wrt е с едни гърди напред, но това може и да не е вярно - не съм задълбавал.

Поздравления за добрия избор! И както simichoil е написал:

 

...Аз на тема "купуване на техника" съм на следния принцип - Веднъж се купува и се купува нещо хубаво....Ако нямам възможност - изчаквам - събирам и чак тогава купувам...

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината преди покупката не бях много наясно с този тип у-ва. След 2 дни четене на форуми мисля, че съм сравнително по-навътре в нещата. На марката се бях спрял още преди това, без да съм наясно защо :oops: просто съм чувал добри неща за тях и съм си изградил явно субективно мнение. След изчитане на доста материали си затвърдих доброто мнение за Linksys. В крайна сметка изборът се сведе до 3 техни модела. Наистина до сега няма човек с отрицателно мнение за WRT54GL, но ме спираше това, че "трябва" да се префлашва. Всъщност тази операция се оказа досла елементарна, но абсолютно наложителна, защото готиния доставчик (не Мегалан, но май и за тях важи) ограничава TTL-а, а в оригиналния фърмуеър няма възможност да се настрийва TTL и нета просто не тръгваше. С Tomato за 5мин всичко беше ток и жица. До момента нямам оплаквания, дано да е надежден и за в бъдеще. Мерси на всички за голямата активност и на simichoil, че пръв ме насочи към очевидно правилния избор. Аз също се придържам към принципа за качествената техника доколкото имам възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, като Юли, флашнах с DD-WRT. Най-вече заради Linux-а. До момента грижи не съм имал. Всъщност излъгах. Имах с броя активни конекций. По неясна причина се качваха до 500+ (бяха 512 макс). След пипване на настройките се качват до към 700, но пък макс-а е 1024 и работи като пушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Аз, като Юли, флашнах с DD-WRT. Най-вече заради Linux-а. До момента грижи не съм имал. Всъщност излъгах. Имах с броя активни конекций. По неясна причина се качваха до 500+ (бяха 512 макс). След пипване на настройките се качват до към 700, но пък макс-а е 1024 и работи като пушка.

хмм :-k аз съм с wrt54G на практика бащата на GL и аз съм с DD-WRT но при мен максималния брой конекци които мога да задам е 4096 не че ги изпълвам но като пусна торентите и скачат до към 900 странно защо при теб са 1024 максимума . версията на линукса ми е v24 sp2-все още е бета но пък с sp1 пишат в форума че имало някъв бъг непомня в кво се изразяваше нещо май за dhcp то беше. за сега е стабилен ъп тайм ми е кам то 2 седмици вече като се има вредвид че и 4 те лан порт са му заети от комшииските маймуни. smile021 ;)

484334666.png

484332588.png

484336993.png

 

колкото до избора на рутер на 2 ро място до 100лв N стандарт е WR941ND na TP-LINK Изключително стабилна машина за цената си имам една така инсталирана и вече 1 месец няма грешка при доволно натоварване и е с 3 антени по 2db всяка.

а в момента TP-LINK пуснаха някакви лайт серия WR340G пристигнаха в офиса преди няколколко дена wifi рутерче b/g с една немахаща се 5db антена на цена към 55лв пуснал съм единия да го тествам вече 5 ден няма и намекване за блокаж но още е рано за крайни изводи колкодо до wifi обхвата му е доста приличен и не отстъпва изобщо на познатите TP-LINK с едната антена и уж extended range водещи се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

хмм :-k аз съм с wrt54G на практика бащата на GL и аз съм с DD-WRT но при мен максималния брой конекци които мога да задам е 4096 не че ги изпълвам но като пусна торентите и скачат до към 900 странно защо при теб са 1024 максимума .

...

 

Максимума е 4096, просто аз съм сложил макс на 1024. Все пак това е втори рутер и пред него има едно дръвче, което не може да сдъвче повече от 1024 и ще стане беля. Иначе uptime в момента ми е малък (под седмица), но преди играчката с него (омазах целия конфиг и го reset-нах) беше 3 месеца ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.