Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Честит ми нов Skoda Octavia Scout 2.0 TDI-PD 4x4


Recommended Posts

Здравейте шкодаджии,как сте бе.Пу-у-у пустия му сайт бях го забравил доста време!В петък пристгна и ще си

ударя дупито в тавана!Много е готин бе.Регистритах си го 4+1 товарен,че да мога да си прибера ДДС-то.Най-интереснто е,че е стария Scout, а не фейс лифта ( грозен,гаден,нещастен ) пък вътре е с готиното табло на новата Octavia!Поръчах си и затъмнено стъкла и навигация,ама забравих едно много важно нещо - люк на тавана и ши са пукна от яд,ама карай!Квот такова!

 

P.S. Синия звяр SDI -> TDI -> SDI го продадох на добра цена и смятам скоро да продавам и Octavia-та 1.9 TDI 110 hp.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууу честито и много безаварийни километри. Дано само хубави моменти ти донесе новата придобивка.... И искаме снимкииииии и то много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе тигре, много се радвам за теб!

 

Пусни някоя снимка и ние да се порадваме с теб!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауууу честито и много безаварийни километри. Дано само хубави моменти ти донесе новата придобивка.... И искаме снимкииииии и то много :)

 

Абе той, че ще донесе ще донесе.Има една кариера за пясък до едно Варненско село - Здравец.С едно аверче,

той има Паджеро,ще ходим да ги гоним там,да видим дали наистина си заслужава 4х4-то или е само хвалби безпочвени.

Ще кача снимки като имам!

 

Браво бе тигре, много се радвам за теб!

Пусни някоя снимка и ние да се порадваме с теб!

smile027

 

Ще пусна и снимки,ама ще го снимам утре,че в петък беше малко и еуфория,пък и аз го взех късно и регистрции, и маркировки, и простутии и то не остана време. Утре ще го снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честит да ти се Скаута,сега да не го направиш битурбо. smile004

 

Е той е още новак,няма да го барам отсега.Така или иначе след 1г. ще е паднала с 50% цената му щот е шкода и тогава вече няма да ми дреме толкова и може и да го погна!Обаче съм удивен от едно нещо. Има много хубава заводска музика.Явно добре са изолирали колоните към вратите и има плътен бас и няма вибрации, пък е шкода все пак!Не очаквах да са се справили толкова добре във всяко едно отношение.Те попринцип чехите са малко джаста-праста.Освен да пият бира и да ядат пушени надиници, в друго не ги бива,ама на то взе че стана!.Дугото което ми харесва са сензорите за дъжд и сензорите на фаровете и блендите на огледалата,а парктроника не е нещо особено ама поне пък 12 зони!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, Човеко, много Честито, много Супер smile027 smile159 Страхотна кола, супер, че си успял да я вземеш 4+1 Товарен, това мисля и аз да направя, обаче много ниска цени ми казват за мойта и ще почакам до догодина!

 

Скаута е фурия - имах удоволствието да покарам един и най-лошата му черта е.... че нямам такъв ;)

 

Парктроника не е най-супер мупер, обаче си върши работа, като стигне последното деление имаш още около 5-7см, но като го погледнеш няколко пъти ще знаеш с колко ТОЧНО място разполагаш! Люка да не ти липсва - като пуснеш климатроника и засилиш музиката - други шумове не ти трябват ;)

 

И явно си уцелил от междинните - старата външност, новия интериор - най-доброто от двата свята :) smile159 Наличен ли беше или си го поръча? Щото сега има много изгодна цена от 44 хилки (то 2.0 TDI 4x4 Elegance не струва толкова пък е по-слабо оборудвана), но е само за налични. Много хубаво че си спазарил ДДС-то, ама да те питам колко време ти го "докарваха"? Щото нашата от първото плащане до реалната доставка бяха 3 месеца, като един от тях тя е била в БГ (имаше лист на двигателя с датата на завеждане на отчет в Еуратек на български, и са монтирали седалки, пререгитрации и др.).

 

Слагай СНИМКИ бързо, че е нетърпимо - толкова Скаути се събраха в София, че няма ден да не видя! Пък като гледаш за нещо определено ВИНАГИ го виждаш и ти прави много впечатление!

 

П.П. Нали знаеш, че Скаут е по-рядко разпространен от vRS?!? = EXCLUSIVE smile092

 

A пък за 4х4-то - сигурно тия с демултипликатор ще са по-добре, но .... надали ще изостанеш от приятеля с Мицобошито ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да пият бира и да ядат пушени надиници, в друго не ги бива.....................

 

Абе аз се сещам за едно друго нещо в което доста ги бива..... hump.gifhump.gif но това е друга тема..... ppp.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!!! много безаварийни километри!

 

ПС: Това "товарен 4+1" с каква винетка се кара? не е ли с онези по 200 и косур лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега!!! много безаварийни километри!

 

ПС: Това "товарен 4+1" с каква винетка се кара? не е ли с онези по 200 и косур лева?

Не не е!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

 

Еми,какво да ти кажа.Аз си го поръчах, нямаха налични.Имаха във Варна само един,ама той не беше 4+1 и беше със старото табло,а тоз е по готин!Все пак новото табло наистина е изпипано!За доставката:попринцип в договора пишеше 90 работни дни,ама той дойде за 45 раб. дни,даже щеше и по рано да дойде,ама му бяха забравили документите в Чехия и той стоя 3 дена в София!

 

За люка наистина ме е яд,защото аз съм пушач,а люка е много удобно.Отваряш го и готови,всичко излиза навън.Даже и с висока скорост не шуми много, а дима излиза навън.Ако отоворя прозорец,всичко отива в очите на пътуващите отзад,или ако няма такива на задната кора!Ама карай,квото е това е! smile152

 

За винетката: винетка е напълно нормална.Тя и стара ми октавия е 6+1 товарна и си е с нормална винетка.Кирията е само с ДДС-то,всичко останало е като на нормална кола!

 

Сега едно въпросче.Искам да си сложа джанти на октавията,дето е на снимката,ама се двоумя,дали 16-ки или 17-ки.Попринцип на колата на капачката дават максимум до 16-ки,ама незнам то и 17-ки може да поеме!Модела е ясен като на бат Сами ( bega4katа ).Все тва мисля,дали 16-ки или 17-ки? :-k .Дайте мнение,че се чудя.Като гледам 17-ката добре седи,ама на капачката дават до 16-ка ... дилема,а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита ти нова кола, добър избор :smt017 .

На 17-ки не може да се слагат вериги за сняг, имай го предвид!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17-ки не може да се слагат вериги за сняг, имай го предвид!

 

Затова ли Скаута си идва със 17-ки ;)

 

6+1 не се води товарна, а ВАН - знам, щото и мойта е такава ;) (мноо сме хитри тука у форома ;) - питай и Боби Доторе, и Ицето, другите си траят, ама и Румстърчета "товарни" има - в крайна сметка защо да не е така - купа пари се дават, безопасност и по-малко замърсяване, пък всичкото да го плащаме самосиндикално!)

 

Не знам що искаш да й сложиш чак 17-ки на колата (гледах цените на гумите и...), но ако те влече толкова - виж калкулаторите в гумаджийските сайтове - имат, смятат като смениш джантите какъв размер да е гумата. НО се натоварва окачването и мисля, че е по-добре да си е със стандартните (имаме Клио, дойде с 15-ки, дали не бяха 16-ки валяци, опираха в калника като завъртиш докрай волана, като му сложих стандартните 13-ки колата почна повече да върви, повече да спира, защото падна теглото и масата на колело+гума. Разхода не съм го засичал дали се е променил. Но в общи линии виж какво има по каталозите на Шкода за твоя модел - размер джанти+гуми и ако искаш - слагай по-големи).

 

Вид кола не кара, но може да я разваля (износва ускорено). Иначе доста коли изглеждат добре с огромни джанти, но дупки-мупки, бордюри-мордюри - всеки ще ти взима такса "гъзар".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Скаутове, които съм виждал са били на 17ки, винаги. В ЕТ съм гледал две или три различни в салона - пак на 17ки. Незнам какво го мислиш толкова. Нищо няма да й стане на колата.

 

ПП: Честито! Много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо,ама като застана много близо до колата и погледна задния калник отгоре и някак,джанта 17-ка много ми харесва!Колко ще струват гумите, не е проблем.То като ми е харесало, "работата е уредена, човека каза ще видим"! :mrgreen: Абе сигурно ще е 17.То е ясно, че малко или много колата ще поспре,ама аз нали съм с голямо турбо и чип,така че има компенсация на нещата.Ето скаута е с 17-ки, и му седят добре,а не е кой знае колко по голям калника или кавото и да било друго спрямо октавията!

 

То аз като сложа зимни гуми ще карам само в града.Вериги не ми трябват.Имам къща на Елена и Трявна,ама ако ходя там ще вземам скаута smile021 нали затова го купих, че на Елена 2-а пъти чупих картер и веднъж турбо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.