Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ксенон на Fabia 1,4 TDI 2006 г.


stefx

Recommended Posts

Здравеите, моля ви кажете ми дали мога да монтирам ксенон на Fabia 1,4 TDI 2006 год. Казаха ми че се стопявал кл-ча за фаровете след 2,3 вкл. на фаровете .

Трябвало да има окабеляване с реле към кл-ча за паленето на фаровете????

Как е при вас и какво е необходимо за нормален монтаж

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксеноновите комплекти си вървят с релетата. С други думи това трябва да ти е последната грижа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да има проблем с ключа, защото ксенона има същата, и даже малко по-малка консумация от халогенните крушки.

И в двата случая имаме и по-голям стартов ток, като пак при ксенона е по-малък от този на халогена.

Не познавам инсталацията на Фабията, но се съмнявам ключа да комутира директно тока за фаровете.

Слагане на реле най-често се налага при управление на крушките директно от компютъра, за заобикаляне на детектора за изгоряла крушка.

Това обаче май не е случая при Фабия I.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдаре,

 

И е така, и не е. Принципно ксенона харчи по-малко (35 срещу 55w). Но пък ксенона има баласт, който е индуктивен товар. Като такъв има голям пусков ток и искра при гасене. Но при мен засега проблем няма. И не мисля да ползвам релетата :) Но на Фабията може и да е по-"нежничък" ключа...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми

слагал съм даже на такси-пост.на фарове и така повече от година и полв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш никаква грижа. както при всички коли фаровете минават през реле и ключа няма нищо общо. вземи си газеници под 6000к защото светят кофти и е по добре с халоген. ползвай баласт на 13.2в. вместо 13.5в.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.